بیست و یکمین جشنواره تشویق دانش آموزان ممتاز برگزار می شود

بیست‌و یکمین جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز برگزار می‌شود

جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز به همت کانون معلولین توانا، وارد دهه سوم برگزاری خود شد.
به گزارش پیک‌توانا؛ محمد حسن هادی، معاون اجتماعی کانون توانا از برگزاری بیست‌و یکمین جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز و آغاز سومین دهه از عمر این جشنواره خبر داد.
این عضو هیأت مدیره کانون توانا ادامه داد: جشنواره بیست‌ویکم با قابلیت ثبت‌نام غیر حضوری برگزار می‌شود و علاقمندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند با مراجعه به سایت کانون توانا به آدرس: Irantavana.com و وارد کردن مشخصات و آپلود تصویر خود مراحل ثبت‌نام خود را کامل کنند.
هادی بیان کرد: مجموعه کانون توانا در دو دهه گذشته با برگزاری جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز تلاش زیادی برای نهادینه کردن نگرش عادی به معلولان کرد و امروز نتایج آن در جامعه قابل مشاهده است.
وی افزود: بسیاری از دانش‌آموزان ممتازی که در دو دهه گذشته در جشنواره کانون توانا شرکت داشتند امروز در جایگاه‌هایی نظیر مدیران، پزشکان، معلمان و پرستاران در سطح استان قرار دارند که خوشبختانه نگرش مندرس گذشته را نسبت به معلولان ندارند.
هادی افزود: سالانه هزاران دانش‌آموز ممتاز همراه با خانواده‌هایشان از سراسر استان در جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز کانون توانا و دو شعبه آن در شهرستان های تاکستان و البرز شرکت می‌کنند و بیننده برنامه‌های فرهنگی این جشنواره هستند.
این مسئول آموزش را زیربنای اصلی فرهنگ دانست و اذعان کرد: وقتی جامعه مشاهده می‌کند که جشنواره‌ای با این ابعاد و عظمت توسط معلولان برگزار می‌شود و حتی افراد معلول بدون آنکه وظیفه‌ای داشته باشند به اهدای جوایز به سایر دانش‌آموزان می‌پردازند، دیگر نمی‌توانند معلول را ناتوان بدانند.

منبع: سایت کانون معلولین توانا، ۸ مرداد ۱۳۹۸

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *