لبخند

print

لبخند

صادق صالحی در سال ۱۳۳۷ در یکی از روستاهای نزدیک شهر چادگان استان اصفهان چشم به جهان گشود. در اوان کودکی بر اثر آبله چشمان و بینایی خود را از دست داد. در مدرسه ویژه نابینایان اصفهان تحصیل کرد و پس از فراغت از تحصیلات متوسطه به شغل معلمی رو آورد و در مدارس استثنایی اصفهان آموزگار خط بریل بود. نیز در شطرنج و نوازندگی نی مهارت پیدا کرد. بعد از بازنشسته شدن به تحقیق و تألیف رو آورد و به دلیل علاقه به داستان نگاری، شروع به نوشتن داستان‌های کوتاه و سپس بلند نمود. دفتر نخست که شامل مجموعه‌ای از چهار داستان است با این مشخصات چاپ شد:
لبخند، صادق صالحی، اصفهان، نشر نهضت، چاپ اول: ۱۳۹۷، ۱۵۹ص.

چهارداستان با عنوان‌های درد قاشق و چنگال، روزه‌خواری در اداره؛ دوست بد شانس و سنت در این مجموعه درج شده است.
آقای صالحی چند مجموعه دیگر دارد و مشغول ویرایش آنها است. امید است شاهد مجموعه‌های دیگر از ایشان باشیم.
داستان‌های این نویسنده دارای چند ویژگی‌ مهم است: به زبان ساده نوشته، به طوری که عموم مردم بتوانند استفاده کنند؛ مشکلات اجتماعی و فرهنگی عموم مردم و به ویژه معضلات جامعه هدف و نابینایان را در قالب داستان آورده و بیان کرده است؛ ویژگی دیگر این اثر فکاهی و طنز بودن آن است. نویسنده درصدد است خوانندگان را حداقل برای ساعاتی از غم و غصه‌ها رهایی داده و طرب و شادی را بر روح و روان آنان بنشاند. به همین دلیل اسم مجموعه را لبخند نامیده است.
امید است این مجموعه با استقبال مردم مخصوصاً اقشار فرهنگ دوست مواجه گردد.

1 پاسخ
  1. امید
    امید says:

    با سلام
    کتاب رو من مطالعه کردم. کتابی جذاب، ساده است که شروع به خواندن همانا و تمام شدن داستان ها بدونه دل زدگی همانا. توصیه میکنم حتما این کتاب مطالعه کنید.

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *