آثار هنری زنان معلول در برج میلاد به نمایش درمی آید

print

آثار هنری زنان معلول در برج میلاد به نمایش درمی آید

تهران-ایرنا- سرپرست اداره کل امور بانوان شهرداری تهران گفت: نخستین جشنواره دستاوردهای هنری زنان دارای معلولیت با هدف معرفی مهارت های هنری آنان از ۲۱ تا ۲۶ اسفند در برج میلاد برگزار می شود.
آثار هنری زنان معلول در برج میلاد به نمایش درمی آید
به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، زهرا بهروز آذر اظهارداشت: جشنواره خلاقیت های هنری زنان با هدف تقویت توانمندی های بانوان محلات و شناسایی استعدادهای هنری آنان در حال اجرا است.
وی با اشاره به اینکه زنان دارای معلولیت به عنوان یکی از گروه های هدف در این جشنواره مورد توجه قرار گرفت، افزود: همزمان با برگزاری جشنواره خلاقیت های هنری زنان و نمایشگاه مد و پوشش اسلامی- ایرانی در مناطق ۲۲ گانه، دستاوردهای هنری زنان معلول نیز به نمایش گذاشته شده است.
سرپرست اداره کل امور بانوان شهرداری تهران با بیان اینکه بیش از ۱۱۰ نفر توسط مناطق ۲۲ گانه شناسایی و معرفی شدند، گفت: از این میان ۴۰ نفر بر اساس بررسی‌های کمیته داوری انتخاب شدند و در نمایشگاه برج میلاد می‌توانند دستاوردهای هنری خود را به نمایش بگذارند.
بهروزآذر اظهارداشت: دستاوردهای هنری زنان دارای معلولیت در این نمایشگاه شامل نقاشی، منبت کاری، معرق، تابلو فرش، صنایع دستی، زیور آلات، چرم دست دوز، سفال و… است.
وی، برپایی نمایشگاه دستاوردهای زنان هنرمند معلول برای معرفی توانمندی های این افراد را نقطه عطفی برای تداوم برنامه ها برای معلولان برشمرد و گفت: همزمان با برگزاری جشنواره، نشست های تخصصی در دو موضوع حقوق شهروندی و خانوادگی زنان دارای معلولیت و نقش خلاقیت های هنری، کارآفرینی، بازاریابی و اشتغال پایدار زنان هنرمند دارای معلولیت با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، مدیران شهری، مسئولین سازمان بهزیستی و کارآفرینان حوزه معلولین برگزار می شود.
منبع: ایرنا، ۲۰ اسفند ۱۳۹۷

هنر زنان توان یاب در برج میلاد به نمایش درآمد
تهران- ایرنا- نخستین نمایشگاه دستاوردهای هنری زنان دارای معلولیت با هدف معرفی مهارت های آنان به همت اداره کل بانوان شهرداری تهران عصر سه شنبه در محل برج میلاد گشایش یافت.
به گزارش ایرنا این نمایشگاه تا ۲۶ اسفندماه در محل گذر هنر برج میلاد دایر است و علاقه مندان می توانند از ساعت ۱۰ تا ۲۰ از آن دیدن کنند.
دستاوردهای هنری زنان دارای معلولیت در این نمایشگاه شامل نقاشی، منبت کاری، معرق، تابلو فرش، صنایع دستی، زیور آلات، چرم دست دوز، سفال و… عرضه شده است.
سرپرست اداره کل امور بانوان شهرداری تهران در این باره توضیح داد: جشنواره خلاقیت های هنری زنان با هدف تقویت توانمندی های بانوان محلات و شناسایی استعدادهای هنری آنان تا ۱۴ اسفندماه برگزارشد.
زهرا بهروز آذر درگفت وگو با خبرنگارایرنا افزود: در قالب این جشنواره ۱۷۴ کارگاه آموزشی با حضور بیش از ۲هزار و ۶۰۰ بانو از جمله ۱۱۰ معلول برگزار شد.
به گفته وی پس از داوری آثار این افراد، دستاوردهای هنری ۴۴ نفر از این زنان معلول برگزیده و به نمایشگاه راه یافت واز امروز در معرض دید عموم قرار گرفت.
بهروزآذر با اشاره به اینکه زنان دارای معلولیت به عنوان یکی از گروه های هدف در این جشنواره مورد توجه قرار گرفتند، افزود: برپایی این نمایشگاه نقطه عطفی برای تداوم برنامه های معلولان است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *