مرکز کاریابی ویژه معلولان

print

مرکز کاریابی ویژه معلولان در گلستان افتتاح شد
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان نخستین مرکز مشاوره و کاریابی ویژه جامعه معلولان استان با حضور مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و مدیران دفاتر کاریابی های غیردولتی داخلی استان گلستان افتتاح شد.
مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان در این مراسم اظهار کرد: ایجاد اشتغال نیاز به طرح ها و ایده های جدید دارد و در آموزش های ارائه شده به معلولان باید استانداردهای متناسب با وضعیت معلولان رعایت شود.
موسی بی باک بیان کرد: توانمندسازی معلولان با آموزش های مهارتی و حمایت های دولت در زمینه بکارگیری معلولان و همچنین ورود خیران کارآفرین در موضوع ایجاد اشتغال برای معلولان اهمیت فراوانی دارد.
وی خاطرنشان کرد: در گلستان ۲۶ مرکز کاریابی غیردولتی داخلی فعال هستند و به فعالیت هایی از قبیل معرفی فرصت های شغلی به کارجویان، مشاوره شغلی، کمک به کارجویان جهت کسب مهارت با آموزش های فنی و حرفه ای و معرفی بازار کار به کارجویان مشغول هستند.
بی باک تصریح کرد: در سال گذشته ۱۹۲۰ نفر از طریق کاریابی ها در واحدهای مختلف اقتصادی مشغول به کار شدند.
منبع: فرتاک نیوز، ۹ اسفند ۱۳۹۷

مرکز کاریابی ویژه معلولان
دفتر فرهنگ معلولین
نخستین مرکز مشاوره و کاریابی ویژه معلولان استان گلستان دایر شد. موسی بی‌باک مدیر کارآفرینی و اشتغال گزارشی درباره این مرکز ارائه کرده که در فرتاک نیوز(۹ اسفند ۹۷) منتشر شده است.
۱ـ این مرکز نمونه است و می‌تواند برای همه استان‌ها قبل درس‌آموزی و الگوگیری باشد.
۲ـ اشتغال اصلی‌ترین مشکل اجتماعی معلولان کشور است. اما به دلیل توانمندی‌های خود معلولان به راحتی می‌توان به نتیجه مطلوب رسید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *