خدمت به معلولان اجر بی حساب دارد

print

خدمت به معلولان اجر بی حساب دارد
به گزارش ایرنا از مرکز خبر حوزه، آیت الله العظمی وحید خراسانی روز سه شنبه در دیدار رئیس سازمان بهزیستی بیان داشت: این کار شما بسیار پر ارزش است؛ زیرا خدمت به معلولان با آن دل‌های شکسته، از افضل قربات می‌باشد.
وی افزود: خداوند به موسی بن عمران (ع) فرمود: «انا عند القلوب المنکسره»، من نزد دل‌های شکسته‌ام. دلی شکسته‌تر از دل معلولان نیست.
آیت الله وحید خراسانی ادامه داد: ان شاء الله هر روز، همه شما قرائت قرآن را ترک نکنید و به امام زمان (عج) هدیه کنید؛ خود او در همه امور‌ شما را کمک می‌کند.
وی تاکید کرد:‌ قدر این کار را هم بدانید، این افراد را مثل عائله‌ خودتان حساب کنید، اجرتان فوق العاده عظیم است.
منبع: ایرنا، ۲ بهمن ۱۳۹۷

مسافرت رئیس سازمان بهزیستی به قم

حضور دکتر قبادی‌دانا در شهر قم و ملاقات با مراجع بزرگوار تقلید، شایسته تقدیر است. اما سزاوار بود رئیس بهزیستی سری به مراکز غیر دولتی معلولین قم می‌زد، آن هم نه با برنامه‌ریزی‌های خاص بلکه سر زده و در جریان امور آنان قرار می‌گرفت. جناب آقای قبادی‌دانا حتماً از ظرفیت‌های فرهنگی، اجتماعی قم خبر دارید، این شهر چه ما بخواهیم یا نخواهیم یک مادر شهر است و در دیگر شهرها مؤثر می‌باشد.
در زمینه اقشار آسیب‌پذیر اجتماعی و راه‌کارهای درمانی و رفع مشکلات هم می‌تواند مؤثر باشد.
مهم‌ترین مسئله این است که قم می‌تواند از نظر فرهنگی، فعالیت‌های بهزیستی را در سراسر کشور پشتیبانی کند. با فرهنگ‌سازی، با الگوپردازی و با جریان‌سازی فرهنگی و بسیج افکار عمومی می‌توان سخت‌ترین مشکلات را آسان نمود.
اما چرا قم نتوانسته طی چند دهه و به ویژه طی سال‌های اخیر به رسالت و وظایف حتی حداقلی خود عمل کند؟ پاسخ این پرسش روشن است و با اندک تأمل می‌توان به جواب آن رسید.
از جنابعالی خواهش و تمنا می‌کنیم قم را دریابید و فکری به حال آسیب‌مندی و آسیب‌مندان این شهر بنمایید. یک مدیریت دلسوز و فرهیخته می‌تواند نه تنها گره‌های کور شهر را بلکه کشور را بگشاید.
دفتر فرهنگ معلولین

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *