تجمع تعدادی از معلولان مقابل مجلس

print

تجمع تعدادی از معلولان مقابل مجلس

جمعی از معلولان در اعتراض به وضعیت‌شان مقابل مجلس تجمع کردند.
به گزارش ایسنا، صبح امروز و در مقابل مجلس شورای اسلامی جمعی از معلولان تجمع کردند که آنها نسبت به نداشتن حداقل دستمزد بیمه توانبخشی و حق پرستاری انتقاد داشتند.
این تجمع‌کنندگان اجرای قانون معلولان را حق مسلم خود دانسته و این سوال را مطرح کردند که بودجه معلولان در سال آینده چقدر است و آنها به چه میزان دسترسی به امکانات اجتماعی دارند.
منبع: ایسنا، ۱۶ دی ۱۳۹۷

۱.چند نفر قبل از ساعت ۹ در محل تجمع حاضر شده و بعد کم‌کم سایرین نیز به آنها پیوستند. با حضور حداقلی افراد،هسته اولیه تجمع شکل گرفت و تجمع‌کنندگان شعار دادن را آغاز و تا پایان ساعت تجمع این‌کار ادامه داشت.چند بار هم اقدام به راهپیمایی در محوطه تجمع نمودند.تعداد تجمع‌کنندگان در نهایت به ۳۹ نفر رسید!
۲.شعارهای تجمع‌کنندگان عبارت بودند از ؛ #قانون_معلولان اجراء باید گردد!معلول شکایت می‌کند؛ مجلس حمایت می‌کند؟! قانون تصویب شده اجراء نباید بشه؟! نماینده مجلس حمایت حمایت!کمیسیون تلفیق حمایت حمایت! قوانین معلولان اجراء باید گردد! حداقل دستمزد حق مسلم ماست!حق پرستاری حق مسلم ماست!بیمه توانبخشی حق مسلم ماست!مناسب‌سازی شهر حق مسلم ماست!حمل و نقل عمومی حق مسلم ماست!مسکن و اشتغال حق مسلم ماست!
۳.هیچ مدیر و رئیسی از انجمن‌های معلولان،همچنین مدعیان و داعیه‌داران دغدغه افراد دارای معلولیت همچون تجمع #۱۲آذر در تجمع #۱۶دی هم شرکت نداشتند!
۴.در اواخر تجمع تنها دو نماینده یکی در هنگام ورود (#تجری,نماینده قصرشیرین) و موقع خروج( دکتر #همایون_هاشمی) به صورت اتفاقی با تجمع روبرو شده و در حد ۵ الی ۱۰ دقیقه در بین تجمع‌کنندگان حاضر شدند!
۵.علاوه بر نمایندگان مجلس حتی نماینده پارلمانی #سازمان_بهزیستی هم در بین تجمع‌کنندگان حاضر نشد!
۶.در دقایق پایانی وقتی تجمع‌کنندگان قصد داشتند به دلیل بی توجهی نمایندگان مجلس از محوطه به خیابان تغییر مسیر دهند،ماموران امنیتی مانع از این اقدام شدند!
۷.در حین تجمع بارها افراد دارای معلولیتی که در حال رفت و آمد به مجلس بودند،بی‌اعتناء از تجمع و شعارهای تجمع‌کنندگان عبور می‌کردند!
منبع: کانال تلگرامی کمپین حمایت از حقوق معلولان، ۱۷ دی ۱۳۹۷

تجمع کمپین افراد دارای معلولیت در مقابل مجلس؛
اعتبارات اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان ناچیز است
تعدادی از اعضای کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت تجمعی در مقابل مجلس شورای اسلامی برپا کردند. به گفته اعضای این کمپین، علت تجمع کمبود اعتبارات اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در سال ۹۸ است.
به گزارش خبرنگار ایلنا، ۲۳ نفر از اعضای کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت؛ صبح امروز یکشنبه ۱۶ دی؛ تجمعی مسالمت‌آمیز، غیرسیاسی و صنفی‌ در مقابل مجلس شورای اسلامی برگزار کردند.
به گفته اعضای این کمپین، علت تجمع کمبود اعتبارات اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در سال ۹۸ است.
مطالبات کمپین معلولان در این تجمع از مجلس شورای اسلامی بدین شرح است:
۱. ترمیم پیش‌بینی بودجه مورد نیاز اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان توسط نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در فرآیند بررسی و تصویب بودجه سال ۱۳۹۸ سازمان بهزیستی کشور
۲. ملاقات حضوری با رییس محترم کمیسیون تلفیق برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی و بررسی ابعاد مختلف موثر در تصویب بودجه مورد نیاز اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان
۳. استفاده از تمام ظرفیت‌های مالی و عملیاتی دولت جمهوری اسلامی ایران و دستگاه‌ها و سازمان‌ها برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان
۴. عزم جدی مجلس شورای اسلامی در نظارت بر اجرای «کنوانسیون بین‌المللی حقوق افراد دارای معلولیت» (مصوب۸۷) ،«قانون حمایت از حقوق معلولان» (مصوب۹۶)، «تصویب‌نامه هیات دولت» (مصوب ۹۴) و تحقق تمامی مفاد این قوانین.
به گفته یکی از اعضای کمپین؛ مشاور محمدرضا نجفی (نماینده انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس) امروز در میان تجمع‌کنندگان حاضر شده، و با آنها گفتگو کرده است.
منبع: ایلنا، ۱۶ دی ۱۳۹۷

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *