تقدیر از کارمندان و همکاران دارای معلولیت

تقدیر از کارمندان و همکاران دارای معلولیت

دفتر فرهنگ معلولین امسال مراسم روز جهانی معلولان (12 آذر) را به تقدیر و تشکر کارمندان و همکاران دارای معلولیت اختصاص داد. روز چهارشنبه 14 آذر این مراسم ساعت 11 صبح شروع شد و ساعت 14 بعدازظهر به پایان رسید.
فرهیختگانی که دارای معلولیت هستند و با این دفتر همکاری دارند همراه خانواده خود به صرف نهار دعوت شدند. ابتدا مدیر عامل مرکز آقای محمد نوری گزارشی از فعالیت‌های این دفتر عرضه کرد و سپس مهمانان نظرات خود را گفتند و پس از آن تقدیرنامه‌به همراه هدیه‌هایی به همکاران اعطا شد.
نکته مهم این بود که مراسم توسط خود مهمانان اداره شد، چون نخواستیم افرادی از مسئولین دعوت کنیم. این تجربه مهمی است و زمینه‌ای برای استقلال مراکز می‌تواند باشد.

محمد نوری:
لازم است از خانواده‌ها تشکر کنم که با فرزند و شوهر خود همراهی کرده‌اند تا او با آرامش و خیال راحت در اینجا به کار بپردازد. کارهایی که اینجا اجرا می‌شود اغلب پروژه‌هایی در سطح ملی است و نیاز به دقت و حواس جمع دارد.
بانک اطلاعات معلولین، آرشیو کتاب گویا، آرشیو کتب بریل، انتشارات توانمندان و دیگر پروژه‌ها تماماً در سطح ملی و در جغرافیای ایران اجرا می‌شود. به رغم اهمیت این پروژه‌ها نهادهای دولتی کوچکترین کمکی و مساعدتی نداشته‌اند و تمام بار این پروژه‌ها بر دوش همکاران بوده است.
کارهای این دفتر فرهنگی است یعنی به معلولین روش درست زندگی و روش کسب و کار و درآمد پیدا کردن را یاد می‌دهیم اما قبل از آموزش باید این تجارب را از کشورهای مختلف پیدا کنیم و به صورت مقاله و کتاب در اینجا منتشر کنیم. سپس نشست می‌گذاریم و این تجارب را در همایش‌ها هم مطرح می‌کنیم.
در ادامه کتاب‌هایی که همکاران دارای معلولیت نوشته‌اند را معرفی می‌کنم. معمولاً همکاران در طی سال چند کتاب دارند و تلاش کرده‌ایم ضعف‌های مالی و اقتصادی را از این طریق برایشان جبران کنیم و هر کارمند هر سال حداقل یک کتاب به نامش منتشر شود.

            

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.