پویش قرآنی حمایت از معلولین در کویت

حمایت از معلولان در پرتو قرآن

فعالیت زیبایی در کویت به اسم «توانمندسازی معلولین در سایه قرآن» از سال گذشته انجام یافته و به دلیل استقبال مسلمانان کویت با موفقیت همراه بوده است.
ایران از این فعالیت می‌تواند الگوگیری کند و در ایران هم اجرا شود. متأسفانه فعالیت‌های ایرانیان در زمینه معلولین کمتر رویکرد قرآنی داشته است؛ با اینکه قرآن کریم بیشترین حمایت‌ها را از معلولین داشته است.
کانال تلگرامی “فرهنگ معلولین” از سازمان بهزیستی و تشکل‌های مردمی استدعا می‌کند به قرآن و ورود قرآن به پروژه‌های معلولیتی بیشتر اهتمام و توجه نمایند و مطمئن باشند خیر و برکت در آن هست.
دفتر فرهنگ معلولین

اما گزارش ایکنا درباره رویکرد معلولین کویت:

پویش قرآنی حمایت از معلولین در کویت

گروه بین‌الملل ــ پویش قرآنی حمایت از معلولین در کویت با عنوان «توانمندسازی معلولان در سایه قرآن» برگزار خواهد شد.
به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری اخبار الکویت الآن؛ احمد الباطنی، رئیس هیئت مدیره جمعیت منابر قرآنی کویت از راه‌اندازی پویش قرآنی «توانمندسازی معلولان در سایه قرآن» در روز ۹ آذرماه امسال خبر داد.
الباطنی افزود: موفقیت جمعیت منابر قرآنی در پویش سال گذشته با نام «باید آرزوهایشان را محقق کنیم» موجب شد تا امسال دومین پوییش حمایت از معلولان را راه‌اندازی کنیم.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه فعالیت‌های جمعیت در راستای حمایت از معلولان در قالب طرح «مواهب القلوب» انجام می‌شود، گفت: اگر عنایت خداوند و مشارکت و کمک خیرین کویتی نبود، این جمعیت در اجرای طرح‌های حمایت از معلولان موفقیتی به دست نمی‌آورد.
رئیس هیئت مدیره جمعیت منابر قرآنی اظهار کرد: این جمعیت برای نشر قرآن و علوم قرآنی تلاش مستمر خواهد داشت و خدمت به معلولان را نیز یکی از مهم‌ترین وظایف خود می‌داند.
وی در پایان گفت: افرادی که تمایل دارند در این پویش مشارکت کنند، می‌توانند به صفحات این جمعیت در شبکه‌های اجتماعی یا به سایت www.almanabr.org مراجعه کنند.
منبع: ایکنا، ۳۰ آبان ۱۳۹۷

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.