معرفی کتاب “آفرینش ارزش برای معلولان”

ارزش آفرین

دفتر فرهنگ معلولین

دکتر آیت اله ممیز (متولد 1351) و شقایق محمدی (متولد 1363) درباره موضوع ارزش تولیدات معلولین مطالعاتی داشته و برای اولین کتابی مستقل درباره این موضوع با مشخصات زیر منتشر کرده‌اند:
آفرینش ارزش برای معلولان با بهره‌گیری از کارآفرینی فناورانه، آیت اله ممیز و شقایق محمدی، ساری، انتشارات جهاد دانشگاهی مازندران، 1395، 119ص.
با توجه به اینکه موفقیت در بازار کسب و کار باید مبتنی بر قواعد و ساز و کارهای اقتصادی و علمی باشد، یکی از این قواعد توجه به «ارزش افزوده» است. اگر معلولین نتوانند سودآوری کارهای تولید خودشان را افزایش دهند به گونه‌ای که هم توجیه اقتصادی داشته باشد و هم بتوانند کارشان را ادامه دهند، امروزه در بازار رقابتی نمی‌توانند موفق شوند. این کتاب درصدد است قواعد و راه کارهایی را معرفی کند که بر اساس آنها معلولین بتوانند کسب و کار سود ده و پایدار داشته باشند. از این نظر کتاب مهم و قابل توجه برای معلولان و برای همه تشکل‌ها و کسانی است که در عرصه کسب و کار معلولیت فعالیت دارند، می‌باشد.
این کتاب شامل پنج فصل است: آشنایی با معلولیت؛ کارآفرینی اجتماعی؛ نوآوری فناورانه؛ کارآفرینی فناورانه؛ کارآفرینی و معلولان.
خلاصه این کتاب این است که معلولان برای دستیابی به درآمد مطلوب چاره‌ای ندارند مگر اینکه به تکنولوژی (فناوری) به روز و مرتبط به کارشان توجه داشته باشند و کارشان را بر اساس فناوری ادامه دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *