بازدید از جامعه معلولین خراسان رضوی

print

بازدید از جامعه معلولین خراسان رضوی

عصر یکشنبه 18 شهریور 1397 به دیدار جامعه معلولین خراسان رضوی و مدیرعامل آن آقای محمد ایمانی راد رفتیم. آقای ایمانی‌راد پس از خیر مقدم درباره تاریخ شکل‌گیری این جامعه توضیح داد و تحولات آن را گزارش نمود. مهم‌ترین بحث‌ها عبارت‌ بود از:
1ـ نظارت بر مناسب‌سازی استان را شهرداری و اداره بهزیستی خراسان واگذار به این جامعه کرده‌اند و در زمینه مناسب‌سازی چون جامعه معلولین دغدغه دارند و مسائل و ابعاد مناسب‌سازی را به خوبی درک می‌کنند توانسته‌اند نظارت خوبی داشته باشند و با جدیت مناسب‌سازی را اجرا کنند. با توجه به اینکه مشهد، سالانه شاهد حضور میلیون‌ها مسافر است، از این‌رو مناسب‌سازی یک ضرورت جدی است و باید دائم پی‌گیری گردد، از این‌رو این جامعه به عنوان متصدی مناسب‌سازی وظیفه سنگینی برعهده دارد.
2ـ جامعه معلولین دو گروه تئاتر و موسیقی دارد که نمایشنامه‌های خوبی اجرا کرده‌اند. الآن مشغول اجرای بخشی از شاهنامه یعنی داستان زال هستند. چون زال نوعی معلولیت داشته، از این‌رو در قلمرو موضوعات معلولین است.
3ـ تمام جامعه معلوین در یک محیط کوچک استقرار دارد ولی بقیه قسمت‌های ساختمان سه طبقه‌ای را اجاره داده‌اند تا از این طریق مخارج جامعه تأمین گردد.
4ـ قبلاً مجموعه‌ای به نام «بریده‌های جراید» منتشر می‌کرده‌اند که قرار شد یک دوره آن را به دفتر فرهنگ معلولین امانت بدهند و دفتر فرهنگ هم مجموعه آثارش را برای جامعه ارسال کند.

      

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *