بیستمین جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز به کار خود پایان داد

بیستمین جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز با تجلیل از ۵۰۰ دانش‌آموز شرکت کننده طی دو دهه برگزاری این جشنواره به کار خود پایان داد.
به گزارش پیک‌توانا؛ کانون معلولین توانا در پنجمین شب از مجموعه شب‌های بیستمین جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز میزبان ۵۰۰ نفر از دانش‌آموزان ممتازی شد که در دو دهه گذشته به عنوان دانش‌آموز ممتاز در این جشنواره شرکت کرده بوند.
جشنواره بیستم با میزبانی از ۵۰۰ دانش‌آموز ممتاز قدیمی، ضمن تجدید دیدار، به شناسایی مدیران موفقی پرداخت که در سال‌های گذشته به‌عنوان دانش‌آموز ممتاز توسط کانون توانا مورد تشویق و تجلیل قرار گرفته بودند و امروز به عنوان افراد موفق سکان‌داران هدایت جامعه هستند.
گفتنی است تعداد زیادی از دانش‌آموزان ممتازی که در دو دهه گذشته در جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز توسط کانون توانا تشویق شده‌اند امروز مدیران و مسئولان کارآمد جامعه هستند که به‌صورت داوطلبانه به کانون توانا بازگشته و خواهان ارائه خدمت به معلولان هستند.
در این برنامه تلاش شد تا با ایجاد فضایی شاد و فرهنگی برای مخاطبان، تأثیرات کانون توانا در زندگی دانش‌آموزان ممتاز و جهت دهی به آنها برای طی مسیر درست مورد بازنگری قرار گیرد.
لازم به ذکر است تلاش کانون توانا همواره بر این بوده تا با معرفی دانش آموزان معلول و ممتاز ضمن معرفی الگوهای موفق معلولان به جامعه، به اشاعه خودباوری، حضور اجتماعی معلولان و ایجاد امید، انگیزه و اعتماد به نفس در سایر شهروندان معلول بپردازد.
اجرای گروه سرود معلولان متشکل از نماینده طیف‌های مختلف معلولان، مسابقه کودکان و پدران، کلیپ‌های کوتاه، اهدای جایزه به دانش‌آموزان، حضور هنرمندان روی سن و اجرای برنامه زنده با تماشاچیان از جمله آیتم‌هایی بود که در اختتامیه جشنواره بیستم اجرا شد.
لازم به ذکر است این جشنواره که از ۲۳ مرداد ماه آغاز شده بود با ۵ شب برگزاری در ۲۸ مرداد ماه با میزبانی از فارغ‌التحصیلان سال‌های گذشته به کار خود پایان داد.

معاون اجتماعی کانون توانا خبر داد: شناسایی و دعوت از ۵۰۰ دانش‌آموز ممتاز قدیمی به جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز
معاون اجتماعی کانون توانا از اختصاص آخرین شب از مجموعه شب‌های بیستمین جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز به فارغ‌التحصیلان سال‌های گذشته این جشنواره خبر داد.
به گزارش پیک‌توانا: محمدحسن هادی بیان کرد: در بیستمین سال برگزاری جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز به سراغ دانش‌آموزانی که در سال‌های اول برگزاری این جشنواره در آن شرکت کرده بودند رفته و آنها را به جشنواره بیستم دعوت کردیم.
وی افزود: در این طرح حدود ۵۰۰ دانش‌آموز ممتاز قدیمی جشنواره با هدف تجدید دیدار، شناسایی مدیران موفق امروز که در گذشته توسط کانون توانا تشویق شده‌اند و ایجاد فضایی برای بازنگری خاطرات قدیمی این افراد به جشنواره بیستم دعوت شد‌ه‌اند.
این مسئول ادامه داد: بسیاری از دانش‌آموزان ممتازی که در دو دهه گذشته در جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز توسط کانون توانا تشویق شده‌اند امروز مدیران و مسئولان کارآمد جامعه هستند و بسیاری از آنها داوطلبانه به کانون توانا بازگشته و خواهان ارائه خدمت به معلولان هستند.
هادی خاطرنشان کرد: در برنامه امشب تلاش داریم تا با ایجاد فضایی شاد و فرهنگی برای مخاطبان خود، نگاهی بر تأثیرات کانون توانا در زندگی و دستیابی به اهداف این قشر داشته باشیم.

بنیانگذار کانون معلولین توانا در جشنواره بیستم؛ کانون توانا در راستای تربیت انسان گام برمی‌دارد
به گزارش پیک‌توانا؛ سید محمد موسوی در سومین شب از مجموعه شب‌های بیستمین جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز با بیان این مطلب تأکید کرد: جامعه امروز بیش از هر چیزی به تربیت انسان نیاز دارد و کانون توانا در همین راستا تلاش می‌کند.
کارافرین برتر کشور در زمینه اشتغالزایی برای معلولان اذعان داشت: مجموعه کانون توانا در راستای رشد، آگاهی بخشی، تقویت تحصیلی و ارتقای سطح علمی جامعه تلاش می‌کند و این تلاش و اراده پس از سه دهه ممارست به نتیجه خواهد نشست.
وی با بیان این مطلب که دانش‌آموزان دارای معلولیت و ممتاز دوبار و بدون قرعه‌کشی از کانون توانا جایزه دریافت می‌کنند، افزود: این اقدام با هدف الگوسازی و معرفی نمونه‌های موفق به جامعه صورت می‌گیرد تا مردم بدانند دانش‌آموزان دارای معلولیت در شرایط محرومیت از ساختارهای ویژه خود نیز دوشادوش سایر دانش‌آموزان تلاش کرده و درجات بالایی از استعداد و توانایی خود را به منصه ظهور گذاشته‌اند.
این فعال اجتماعی حوزه معلولان کشور همچنین ایجاد محیطی شاد برای خانواده‌ها، تأکید بر حضور اجتماعی معلولان، معرفی معلولان نخبه، آگاهی بخشی به معلولان و احقاق حقوق آنها را از دیگر اهداف جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز دانست.
موسوی خاطرنشان کرد: اعضای کانون توانا افتخار می‌کنند که جمعیت زیادی از مردم فهیم قزوین را طی دو دهه نه با هدف دریافت کمک‌های خیرانه و بلاعوض بلکه با اهداف فرهنگی و اثبات توانایی معلولان به کانون توانا آورده و برایشان برنامه‌های غنی اجرا کرده‌اند.
رئیس هیأت مدیره کانون توانا بیان کرد: کانون توانا تنها ان‌جی‌اوی فعال در جهان است که دریافت کمک بلاعوض را ممنوع اعلام کرده و دریافت آن را تخریب کننده شخصیت معلولان می‌داند و با این وجود با دست خالی دست به فعالیت‌های مختلف فرهنگی-اجتماعی زده و اثبات توانایی می‌کند.
این مسئول خاطرنشان کرد: کانون توانا با اجرای برنامه‌های فرهنگی برای شهروندان توانسته درک عمومی را نسبت به پدیده معلولیت ارتقا دهد و با شناسایی نیازها و توانایی‌های معلولان به مسئولان و جامعه شرایط بهتری را در بطن شهرها برای معلولان فراهم آورد.
به گفته موسوی مجموعه کانون توانا با تکیه بر عزم و اراده خود و بدون داشتن وظیفه اجباری در خصوص دانش‌آموزان دارالی معلولیت و تصحیح نگاه مردم به این قشر احساس تعهد کرده و سالهاست با برگزاری جشنواره تشویق ممتاز از سختی نگاه سایرین به معلولان می‌کاهد و با معرفی نبوغ این افراد به نگاه‌های محترمانه جامعه به این گروه دامن می‌زند.
وی مادرها را عامل اصلی ایجاد امید، انگیزه و موفقیت در فرزندان دارای معلولیت دانست و افزود: معلولان موفق از دامن مادرانی دلسوز و پیگیر به درجات عالی موفقیت می‌رسند و پس از مادرها، کانون توانا کانون می‌تواند این شهروندان سخت‌کوش را به سوی سکوی موفقیت سوق دهد.
موسوی همچنین با اشاره به کشکلات اقتصادی موجود در جامعه ادامه داد: ما علاوه بر ایجاد اشتغال برای افراد معلول، مدام در حال اندیشه و تلاش هستیم تا این افراد به مشکلات ثانویه برخورد نکنند و مشکلات اقتصادی گریبانگیر این عزیزان نشود.
مدیرعامل گروه بهداشتی فیروز پاسخگویی به مطالبات به حق مردم را از جمله دغدغه‌های کانون معلولین توانا دانست و اضافه کرد: در گروه بهداشتی فیروز تلاش ما بر این است که معیشت کارکنان به مخاطره نیافتد.
وی توجه به معلولان را وظیفه انسانی خود خواند و گفت: من در همه حال به یاد معلولانی هستم که از نعمت چشم، گوش، دست و پا محروم‌اند و خانواده‌هایشان به دلیل درگیری با مشکلات مالی و اقتصادی توان رسیدگی و توجه به پرورش استعداد آنها را ندارند.

منبع: رقیه بابائی، سایت کانون توانا، 29 مرداد 1397

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *