بازدید از انجمن نوید رستاک معلولان cp

یک شنبه 7 مرداد ماه 1397 با هماهنگی قبلی بازدیدی از انجمن نوید رستاک و گفتگو با آقای محمد رضا مقیسه و آقای آیدین نعمتی داشتیم. ساعت 10 صبح به دفتر آقای مقیسه در انجمن نوید رستاک رسیدیم و گفتگو و بازدید قسمت‌های مؤسسه تا ساعت 12 طول کشید. این مؤسسه در خیابان ولیعصر روبروی سینما افریقا کوچه رحمتی بهمبری است و خط‌مشی آن رسیدگی به امور توانبخشی افرادی که CP دارند است. CP به اختلال در اندام‌های حرکتی به ویژه دست و پا بر اثر نقص در تکامل یا مشکلات و عدم کارآیی در سیستم عصبی یا ساختار استخوا‌ن‌ بندی و اندامی آنها است.
آقای مقیسه ابتدا درباره خط‌مشی این مرکز صحبت کرد و گفت قبلاً تصمیم داشتیم به همه افراد دارای CP از نظر توانبخشی رسیدگی کنیم ولی از یک سال قبل تا کنون فقط کودکان 3 ماهه تا دو ساله را شناسایی و پس از تشکیل پرونده و تشخیص دقیق نوع بیماری آنها، توسط پزشک مربوط نسخه و روش درمان نوشته و خانواده موظف‌اند در محل سکونت خود این روش را پیگیری کنند. البته هر چند هفته یکبار هم مراجعه کنند و به امور آنها رسیدگی می‌شود. بودجه این مرکز کاملاً مردمی است و توسط نیکوکاران تأمین می‌گردد.
پس از آقای مقیسه آقای نعمتی صحبت کرد و گفت: «ابتدا راجع به کارهای دفتر فرهنگ معلولین بگویم، ما محصولات شما را دقیق مطالعه کرده‌ایم و ضمن خسته نباشید باید بگویم از نظر تولید محتوا در سایت و در کتاب و از نظر فرهنگ سازی از طریق آثار کاغذی یا از طریق اینترنت، نمره این محصولات عالی است و فکر نکنم مؤسسه غیر دولتی دیگری در ایران در سطح دفتر فرهنگ معلولین تولید محتوا داشته باشد. PDF کتاب‌های شما را خوانده‌ام همه خوب است و برای معلولین ضروری است. بحث‌هایی درباره قیمت آنها یا روش پخش آنها دارم. اما به لحاظ محتوایی کارهای خوبی هستند و لازم است این کارها توسعه پیدا کنند».
سپس آقای مقیسه گفت: «شما در عرصه فرهنگ‌سازی تجارب خوبی دارید و می‌توانیم با مشارکت یکدیگر یک کتاب خوب در زمینه CP منتشر کنیم. طرح‌نامه آن را برای شما می‌فرستم تا پس از توافق روی طرح‌نامه کار را شروع کنیم. البته این شروع همکاری است و می‌توانیم در عرصه‌های مختلف کار کنیم».
آقای محمد نوری هم گفت: از نظر شخصیتی، اخلاقی و فکری جناب آقای مقیسه مورد قبول ما است و خدمات جناب آقای نعمتی و آقای مقیسه بر کسی پوشیده نیست. ما و شما از جمله مؤسسه‌هایی هستیم که بسیار به هم نزدیک هستیم، قرابت و هم اندیشی داریم لذا می‌توانیم در عرصه‌های زیر بنایی و زیر ساختی که ضرورت و نیاز فوری جامعه هدف است مثل بانک اطلاعات، گسترش اطلاع رسانی، افزایش پروژه های فرهنگ سازی، گسترش راه‌های ارتباط با نهادهای علمی خارجی، می‌توانیم تلاش کنیم.
از قدیم گفته‌اند یک دست صدا ندارد و باید با جلسات و در کنار هم قرار گرفتن و با هم مباحثه و هم ‌اندیشی نمودن، اقدامات مؤثر و جامع انجام دهیم.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.