نشست اشتغال حمایت شده

اشتغال حمایت شده

18 اردیبهشت 1397

مسئولان سازمان بهزیستی کشور و مدیران و کارشناسان اداره بهزیستی شمیرانات در یک دیدار صمیمانه، مهمان مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد بودند.
در این دیدار که به دعوت مدیرعامل برگزار شد، در ابتدا مهمانان و کارمندان رعد به معرفی خود پرداختند و پس از گپ و گفتی دوستانه، منصوره پناهی مدیرعامل مجتمع رعد ضمن قدردانی از بهزیستی کشور بابت همراهی در توسعه روش اشتغال حمایت شده در کشور، در مورد مزایای این روش توضیح داده و گفت: ما این برنامه را تدارک دیدیم تا بتوانیم یک بار از نزدیک با همه دوستانی که تاکنون با هر کدام‌شان به روش‌های مختلف و در پروژه‌های مختلف همکاری داشته‌ایم، ملاقات کنیم و مراتب سپاس خود و کارآموزان رعد را به ایشان ابلاغ کنیم.
وی در ادامه به تفاوت‌های اساسی روش اشتغال حمایت شده با سایر روش‌های اشتغال افراد دارای معلولیت اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین وجه تمایز این روش، شناخت علاقه و استعداد فرد است. در این روش، فرد با کمک همیار شغلی خود به دنبال کاری می‌رود که در آن استعداد دارد و علاقه‌مندی قلبی فرد است. فارغ از نوع معلولیتی که ممکن است، شخص داشته باشد. دست کم یک شغل یافت می‌شود که او بتواند در آن شغل خود را شکوفا کند.
مروّج روش اشتغال حمایت شده در ایران، با ذکر نمونه‌ای عمل از کارآموزان رعد، یکی از همکاران روابط عمومی رعد را مثال زدند که با تمرکز بر استعداد و توانایی‌شان در فن نوشتن، جایگاه مناسبی برای خود به دست آورده و بسیاری را به تحسین توانمندی و استعداد خود واداشته است.
در ادامه این دیدار، دکتر افروز صفاری‌فرد ضمن اشاره به رشد مناسب مراکز اشتغال حمایت شده در کشور، تمرکز سازمان بهزیستی را ارتقاء کیفیت ارائه خدمات توسط این مراکز عنوان کرد و گفت: اکنون ما 18 مرکز فعال در ایران داریم که باید ضمن اینکه به صورت همه جانبه از این روش حمایت می‌کنیم، از این به بعد تا مدتی تمرکزمان را برگرفتن بازخورد از فعالیت این مراکز، بهبود مستمر روش‌ها و برنامه‌های این مراکز و در نهایت انجام اقدام‌های اصلاحی جهت بهینه‌سازی و انطباق کامل روش اشتغال حمایت شده با فرهنگ و مقتضیات کشورمان قرار دهیم.
مدیرکل توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی در ادامه افزود: می‌دانیم که یکی از ارکان اساسی روش اشتغال حمایت شده، ادامه پشتیبانی از فرد کارجو پس از اشتغال به کار است. این موضوع باید در یک دوره 2 تا 3 ساله به صورت عملی توسط مراکز ما تجربه شود تا ببینیم زمان بهینه که هم نتیجه مطلوب را برای ما ایجاد کند و هم از نظر هزینه مقرون به صرفه باشد، چه مدتی است.
در پایان این دیدار، مهمانان پس از پذیرایی از بخش‌های مختلف مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد بازدید کردند.
منبع: مجله توان‌یاب، شماره 68، ص52

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *