ویژگی‌های کتاب رمان جذاب “عشق آهنی”

ویژگی‌های کتاب رمان زیبا و جذاب “عشق آهنی”

اولین رمان بلند ایرانی در موضوع معلولیت به نویسندگی خانم مهناز صوفی، توسط انتشارات توانمندان و با همکاری دفتر فرهنگ معلولین زیر چاپ رفت.
علی نوری مدیر انتشارات توانمندان اعلام کرد: پس از دو سال تلاش بی‌وقفه، بالاخره کتاب خانم مهناز صوفی به نام “عشق آهنی” به چاپ سپرده شد. این داستان عاشقانه در 560 صفحه در قطع رقعی و با قیمت 30 هزار تومان به زودی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.
مدیر انتشارات توانمندان در توضیح بیشتر گفت: به زودی این اثر به بازار می‌آید و امیدواریم هم نویسنده و هم عوامل اجرایی مثل ناشر و ویراستار وظیفه خود را به خوبی ادا کرده باشیم و توانسته باشیم یک رمان با رویکرد به مسائل و دغدغه‌های معلولان کشور و البته راهگشا و درس‌آموز و سودمند برای اولین بار عرضه کنیم.
ایشان ویژگی‌های خاص “عشق آهنی” را اینگونه برشمرد: رمان بلندی است که توسط یک خانم که از کودکی بر اثر اشتباه کادر درمانی از ناحیه پاها و نخاع معلولیت پیدا کرده نوشته شده است. در کشور تاکنون چند رمان بلند که ترجمه رمان‌های خارجی است و گاهاً بدآموزی‌هایی دارد منتشر شده ولی رمان بلند ایرانی که یک خانم دارای معلولیت نوشته باشد نداشته‌ایم؛ دوم اینکه این رمان به یک موضوع ویژه معلولیت می‌پردازد. یعنی محتوای آن سراسر پرداختن به واقعیتی است که رخ داده و ایشان آن را در قالب رمان، توصیف کرده است. سومین ویژگی آن، نگاه و رویکرد مثبت نویسنده است. القاء منفی در آن نیست برعکس معلولین را جهت می‌دهد به اینکه مثبت بیندیشند و مثبت رفتار کنند. چهارم اینکه این رمان برخلاف عموم رمان‌های غربی، خواننده را در دام‌های شهوت و غضب نمی‌افکند. در باغ سبز کاذب به خواننده نشان نمی‌دهد بلکه تفهیم می‌کند که یافتن راه درست بین واقعیت‌های پرفراز و نشیب فقط با عقلانیت، تدبیر، استفاده از تجارب دیگران، مشاوره گرفتن از افراد پخته ممکن و میسر است.
ویژگی دیگر این رمان این است که کاملاً تِم و رنگ ایرانی دارد، به موضوعات و مسائلی می‌پرداخته که خواننده آنها را می‌شناسد و با آنها مأنوس است. برعکس رمان‌های خارجی که اسامی و موضوعاتی مطرح می‌کند که برای خواننده ایرانی ملموس نیست.
در پایان مدیر انتشارات “توانمندان” تأکید کرد این انتشارات مخصوص افراد دارای معلولیت و کارشناسانی است که در این حوزه فعالیت می‌کنند. امیدوارم هر سال به کمک این افراد بتوانیم چند رمان سودمند در زمینه معلویت و معلولان چاپ و در اختیار عموم قرار دهیم.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.