تألیف کتاب درباره ثمینه باغچه‌بان

تألیف کتاب درباره ثمینه باغچه‌بان

20 اسفند 1396 جلسه‌ای از طرف دفتر فرهنگ معلولین با بازماندگان مرحوم جبار باغچه‌بان در تهران برگزار شد و تصمیم‌های مهمی اتخاذ گردید. علت برگزاری این جلسه چند نکته بود: یکی آمدن نوه مرحوم جبار باغچه‌بان و دختر ثمینه باغچه‌بان یعنی مریم فیروز به ایران و دوم تصمیم دفتر فرهنگ معلولین برای انتشار کتابی درباره خانم ثمینه باغچه‌بان موجب شد تا مجموعه افرادی دور هم جمع شده و درباره چند مسئله مهم فرهنگی تصمیم‌گیری کنند.
در این جلسه غیر از مریم فیروز، پروانه باغچه‌بان دختر مرحوم باغچه‌بان، مرجان دختر پروانه، رضا محمودی، همسر رضا محمودی، محمد نوری و علی نوری حضور داشتند. اما مباحث مطرح شده عبارت بود از:
1ـ کتابی درباره خانم ثمینه باغچه بان توسط آقای رضا محمودی و محمد نوری تألیف شده بود و قبلاً برای خود ثمینه ارسال شده بود. ایشان کتاب را به پروانه حواله داده بودند و پروانه آن را مطالعه و اغلاط آن را گرفته و در این جلسه مطرح کرد. آقایان رضا محمودی و محمد نوری از ایشان و بقیه اعضاء خانواده باغچه‌بان بسیار تشکر کردند و خواهش کردند یک بار دیگر این اثر مطالعه شود و پس از آن اصلاح و برای چاپ آماده شود.
2ـ کتاب سالشمار خدمات و فعالیت‌های مرحوم باغچه‌بان هم تقدیم خاندان شد تا در صورت صلاح و نیاز اصلاح کنند.
3ـ مجموعه عکس‌های مرحوم باغچه‌بان مطرح شد و آقای نوری اعلام آمادگی کرد که این عکس‌ها را در آلبومی زیبا و شکیل منتشر کند.
4ـ اسناد به جای مانده از مرحوم باغچه‌بان مطرح شد و خانواده گفتند همه اسناد را به کتابخانه ملی و مرکز اسناد تحویل داده‌ایم.
این جلسه ساعت 17 بعدازظهر تا 19 ادامه داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *