آغاز به کار ۲۰۰ نیروی جدید شرکت فیروز جشن گرفته شد

آغاز به کار ۲۰۰ نیروی انسانی جدید دارای معلولیت با عنوان کارکنان شیفت سوم شرکت فیروز جشن گرفته شد.
به گزارش پیک توانا؛ آغاز به کار ۲۰۰ نیروی انسانی جدید دارای معلولیت با عنوان کارکنان شیفت سوم شرکت فیروز در مراسمی با عنوان «جهاد اشتغال» جشن گرفته شد.
در این مراسم که در سالن اجتماعات اداره‌کل تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد، حجت‌الاسلام علی قابل امام جمعه موقت شهر قزوین و مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین، بهمن طاهرخانی رئیس مجمع نمایندگان استان، مریم بیدخام مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری، علیرضا وارثی مدیرکل بهزیستی و جمعی از مسئولان استانی و شهری قزوین حضور داشتند.
سیدمحمد موسوی، بنیانگذار کانون معلولین توانا در این مراسم طی سخنانی با اشاره به اشتغال حدود ۷۰۰ نیروی انسانی دارای معلولیت در شرکت فیروز وابسته به کانون توانا، این شرکت را الگویی برای بخش صنعت خواند و بر ضرورت حمایت مسئولان از شرکت فیروز در راستای زمینه‌سازی برای اشتغال بیشتر معلولان تأکید کرد.
زاهدی، استاندار قزوین نیز با بیان اینکه سازندگی در عین محدودیت، اساس خلقت است، گفت: کانون معلولین توانا نشان داده که در عین محدودیت، سازنده است و از این رو، می‌توان گفت کار کانون توانا بر اصل خلقت استوار است.
وی همچنین کانون توانا و شرکت فیروز را از کارآفرینان برتر کشور خواند و آمادگی استانداری را برای رفع مشکلات پیش روی این مجموعه و تسهیل در عملکرد آن اعلام کرد.
محمدرضا هادی‌پور، مدیرعامل کانون معلولین توانا نیز در سخنانی با اشاره به نقش کانون توانا در اشتغال‌زایی برای افراد دارای معلولیت اظهار امیدواری کرد؛ روزی برسد که هیچ فرد دارای معلولیتی بیکار نباشد.
در ادامه این مراسم از تعدادی از فعالان حوزه افراد دارای معلولیت در بخش اشتغال تقدیر شد.
منبع: سایت کانون توانا، 6 اسفند 1396

قزوین در آینده شهر بدون معلول بیکار
مدیر عامل کانون معلولین توانا گفت: استان قزوین در زمینه ایجاد اشتغال برای معلولین خوب عمل کرده است و امیدواریم در آینده معلول بیکار در استان نداشته باشیم.
به گزارش ایسنا منطقه قزوین، محمدرضا هادی پور در آیین پاسداشت جهاد اشتغال که به همت کانون معلولین توانا در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار شد، تصریح کرد: ما در کشور الگوی ایجاد اشتغال برای معلولین کم داریم، شرکت فیروز نمونه ای از ایجاد اشتغال برای معلولین است.
وی افزود: هدف ما از اشتغال این نیست که بگوییم فیروز اشتغال ایجاد کرده بلکه میخواهیم نشان دهیم اگر خودمان وارد عمل شویم مشکلات حل می‌شوند.
مدیرعامل کانون معلولین توانا استان قزوین یادآور شد: ما نباید منتظر باشیم کسی مشکل ما را حل کند بلکه ما خودمان می‌توانیم مشکل را حل کنیم.
وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۸۰۰ نفر عضو کانون توانا هستند، تعداد معلولین بیکار در استان نسبت به کشور بسیار کم است .
هادی پور یادآور شد: در ۱۰۳ شرکت بزرگ وضعیت اشتغال معلولین را بررسی کردیم که طی آن ۶۵ درصد گفتند بازده کاری معلولین با افراد عادی فرقی ندارد و ۲۵ درصد گفتند بهتر هستند و ۱۰ درصد نیز ناراضی بودند.
وی تاکید کرد: رضایت ۹۰ درصدی کارفرمایان نشان می‌دهد که اگر فرد معلول در جایگاه خودش قرار بگیرد می‌تواند مفید و تاثیر گذار باشد.
مدیر عامل کانون معلولین توانا استان قزوین بیان کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده سعی داریم در آینده نزدیک قزوین شهری باشد که معلول بیکار نداشته باشد.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *