بازدید مدیران مدرسه اسلامی هنر

شنبه 23 دی‌ماه 96 آقای سیدی معاون پژوهش مدرسه اسلامی هنر و آقای امامی مدیر ارتباطات آن مدرسه مهمان دفتر فرهنگ معلولین بودند.
ابتدای آقای محمد نوری درباره فعالیت‌های دفتر فرهنگ معلولین گزارش داد. سپس آقای سیدی درباره ضرورت اهتمام به موسیقی در جامعه و فرهنگ معلولین مطالبی را بیان کرد.
در ادامه، آقای باقری مسئول ارتباطات دفتر فرهنگ معلولین گفت: امروزه موسیقی و کلاً هنر صرفاً یک شیوه تفننی و برای تفریح و خوشگذرانی نیست بلکه یک روش درمانی و سامان دادن به آسیب‌های مختلف جان و جسم معلولان است. علاوه بر آن موجب اشتغال پایدار معلولان می‌گردد. و بالاخره تأثیر ژرف و اساسی در جامعه و فرهنگ معلولین دارد. متأسفانه هنوز توان‌بخشی در ایران مبتنی بر روش سنتی و قدیمی است و فقط به توان‌افزایی و درمان جسم فکر می‌کنند. اما در شیوه جدید توان‌بخشی اولاً دامنه آن را گسترش داده‌اند و به اصلاح همه انواع آسیب‌ها می‌پردازد و دوم اینکه روح و اندیشه را تقدم بخشیده و توانمندسازی روح و اندیشه، جسم را هم از آسیب‌ها می‌رهاند. از این‌رو فرهنگ تراپی، موسیقی تراپی، هنر تراپی، کتاب تراپی، داستان و رمان تراپی به میدان آمده است. بنابراین هنر را از این زاویه باید مطالعه کرد و حتی ظرفیت یک رشته تحصیلی هم دارد. یعنی هم در بخش آموزش بِکر است و هنوز کار نشده است و هم در بخش پژوهش بِکر است و ابعاد آن ناشناخته مانده و لازم است به آن پرداخته شود.
قرار شد سرفصل‌های مشترک مدرسه اسلامی هنر و دفتر فرهنگ معلولین برای ریاست آن مدرسه ارسال گردد و جلسه بعدی درباره این سرفصل‌ها باشد و با بررسی آنها به اقدامات و پروژه‌های مشترک برسیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *