غرفه دفتر فرهنگ معلولین در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی مراکز حوزوی

غرفه دفتر فرهنگ معلولین
نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی مراکز حوزوی
25 تا 29 آذر 1396/ مصلای قدس قم

حوزه علمیه پایگاه علمی و فرهنگی مهمی در جهان است. ولی همانطور که آیت اللّه علیرضا اعرافی مدیر محترم حوزه‌های علمیه سراسر کشور در سخنرانی افتتاحیه نمایشگاه گفت، حوزه علمیه درصدد نبوده خودش را معرفی کند، درباره خودش تحقیق کند یا کتاب و مقاله بنویسد و کارنامه‌ای درباره فعالیت‌هایش ارائه کند. به همین دلیل مردم آگاهی و اطلاعات اندکی از حوزه دارند. بیشتر اطلاعات مردم از طریق منابع خارجی تأمین شده است. چون خارجی‌ها تاکنون ده‌ها تألیف درباره حوزه، مرجعیت و روحانیت نوشته و نشر داده و حتی نمایشگاه‌هایی برگزار کرده‌اند.
اما مدیریت حوزه در سال‌های جدید درصدد برآمده این نقص را جبران کند، از جمله شش سال قبل نمایشگاهی برگزار کرد و بعد از شش سال مجدداً در آذرماه 1396 به مناسبت هفته پژوهش نمایشگاهی با عنوان «نمایشگاه دستاوردهای علمی حوزه» برگزار می‌کند.
جای بسی خوشوقتی برای معلولان است که فعالیت‌های آنان به چشم آمد و دفتر فرهنگ معلولین از بین 400 مؤسسه پژوهشی حوزه های علمیه به عنوان مرکز فعال برگزیده شد و به همراه 60 مرکز دیگر دعوت به حضور در این نمایشگاه گردید.
مدیریت این دفتر تلاش کرد از همه ظرفیت‌های موجود بهره‌برداری کند تا معلولان و معلولیت‌ها را به حوزه بشناساند و جایگاه مناسبی را برای این مبحث جانمایی کند.
شخصیت‌های بسیاری در پنج روز نمایشگاه تشریف آوردند و بحث‌های خوب و مهمی انجام شد که آینده در غالب کتابی منتشر خواهد شد.

            

            

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *