بازدید آقای محمدعلی مقدم خواه معاون توانبخشی بهزیستی استان قم

بازدید آقای محمدعلی مقدم خواه معاون محترم امور توانبخشی اداره بهزیستی استان قم

معلولان استان قم همواره ذکر خیر آقای مقدم را داشتند و در جلسات درباره خوبی‌های ایشان می‌شنیدیم ولی تاکنون در دفتر فرهنگ معلولین خدمت ایشان نرسیده بودیم.
شنبه 18 آذر 1396 ساعت 10 صبح تشریف آوردند و برحسب وظیفه گزارشی درباره کارهای انجام یافته در این دفتر به عرض ایشان رسید. نیز درباره شیوه همکاری و تعامل این دفتر با سازمان بهزیستی بحث شد.
ایشان از تشکیل ۲۲ هزار پرونده معلولیت در سطح استان خبر داد و اظهار کرد: ۵۰ درصد این ۲۲ هزار پرونده تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند و خدمات مختلفی دریافت می‌کنند. در طی سال معمولاً ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ پرونده جدید در بهزیستی تشکیل می‌شود که این معلولان شامل معلولان ذهنی، جسمی حرکتی، شنوایی، بینایی، گفتاری، سالمندی و اعصاب و روان هستند. معلولیت‌های ضایعه نخاعی شامل معلولیت گردنی، کمری و سینه‌ای به دلیل شرایط سخت نگهداری یکی از بیشترین مستمری‌ها را دریافت می‌کنند، معلولیت‌های گردنی ۲۳۰ هزار تومان گردنی، کمری ۱۸۰ هزار تومان و معلولین سینه‌ای ۲۰۰ هزار تومان به عنوان مستمری به صورت ماهیانه دریافت می‌کنند. ۴۲ مرکز توانبخشی روزانه، شبانه روزی و ویزیت در منزل در استان قم فعالیت می کنند که حدود یک میلیارد تومان در ماه به عنوان کمک هزینه به این مراکز پرداخت می‌شود یعنی نگهداری معلولان برای بهزیستی قم ماهیانه یک میلیارد تومان هزینه دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *