بازدید سفیر اکوادور خرمن اورتگا از مجموعه کانون توانا قزوین

در راستای بازدید سفیر اکوادور خرمن اورتگا از مجموعه کانون توانا و گروه بهداشتی فیروز
نگرش بنیانگذار کانون توانا نسبت به معلولیت قابل ارائه درعرصه های بین المللی است

به گزارش روابط عمومی کانون توانا سفیر کشور اکوادور در جمع اعضای کانون توانا و مجموعه فیروز خاطر نشان شد: نگاه جناب آقای سید محمد موسوی و دید ایشان نسبت به موضوع معلولیت بسیار جالب و قابل احترام است ایشان از محبوبیت بسیار بالایی نزد بنده برخوردار هستند . عملکرد و نگرش ایشان به موضوع معلولیت باعث محبوبیت ایشان بین همه مردم شده است .
وی در ادامه بیان داشت: امروز ما هم باید تلاش کنیم تا نگرش جامعه را نسبت به معلولیت تغییر دهیم. معلولین درهمه عرصه ها توانمند هستند آنها از توانمندی های خود در بسیاری از زمینه های مختلف علمی ،صنعتی، تحقیقاتی استفاده کرده اند و نقش اثرگذاری در جامعه دارند. نمونه قابل مثال برای این موضوع میتوان به بنیانگذار کانون توانا سید محمد موسوی اشاره کرد که ایشان فردی قابل تحسین و قابل احترام است که نه تنها در بین مردم خود محبوب هستند بلکه از جایگاه بسیار ویژه ای درهمه عرصه های بین المللی برخور دارند.
سفیر کشور اکوادور در پایان گفت: شما در زمینه معلولین فعالیت های بسیار زیادی داشته اید و در راستای آگاه سازی مردم نسبت به این موضوع پیشرو بوده اید و این یک موفقیت در زمینه ی آگاه سازی و فرهنگسازی بین مردم است ما امروز به این جا آمده ایم تا این نگرش را در بین مردم کشور خودمان نیز رواج دهیم با توجه به اینکه ده درصد مردم جهان معلول هستند آنها هم باید به این نگرش درست برسند و الگویی موفق همچون جناب آقای موسوی باشند همت و اهداف بلند ایشان قابل ستایش است ما خدمات ایشان رابه گوش مردم خود خواهیم رساند.
در پایان این نشست بنیانگذار کانون توانا افزود: ما با آینده نگری در بین معلولین به دنبال تغییر نگرش در بین معلولین و جامعه هستیم بنده هیچگاه بدنبال مادیات نبوده ام و همیشه سرمایه داری الهی را در نظر گرفته ام روش سرمایه‌داری من نوین است و اسم آن سرمایه‌داری الهی نام دارد و سود محور نیست بلکه برکت محور است.
سید محمد موسوی اشاره کرد: ما براین باوریم که امروز روی پای خود ایستادیم و منتظردولت نمانده ایم و توانسته ایم در زمینه تولید به مرحله رشد و توسعه برسیم.
ما در کارخانه خود شامپو و صابون تولید نمی‌کنیم بلکه عشق و امید تولید می‌کنیم و وقتی کارگران مشغول کار، پیشرفت و حتی ازدواج هستند از این موضوع لذت می برم.
مدیر عامل کارخانه فیروز ادامه داد:کارخانه فیروز و کانون معلولان توانا یک دانشگاه است ؛ محصولات ما نردبانی است برای رسیدن به بام ارزش‌ها است.
مدیر عامل گروه بهداشتی فیروز در پایان عنوان کرد: ما با نگاهی نو در جمع معلولین وارد شده ایم و می خواهیم توانمندی معلولان را در جامعه رواج دهیم معلول کسی است که به دنبال فکرنو و زندگی ایده آل نباشد و خود را محدود کند.
منبع: سایت کانون توانا، 1 آذر 1396

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.