خودرو تهاتری برای معلولان نفع داشت یا ضرر؟

درسال 87 وقتی هیئت دولت مصوبه 204419/ت/41829 – 87/11/7 را درمورد شرایط ورود خودرو برای معلولان با تخفیف 30 میلیون تومانی صادر کرد, کسی فکر نمی کرد شرایط اقتصادی کشور, اوج گرفتن یکباره قیمت ارزهای خارجی, تورم کمرشکن و ازهمه مهمتر چند برابر شدن قیمت خودرو های تولید داخل و کاهش قدرت اقتصادی معلولان, مانند اکثریت قریب اتفاق مردم ایران, وارد کردن خودرو یا تهاتر امتیاز ورود خودرو یا قطعات یدکی, با برخورداری از تخفیف مصوب دولت, با کارخانجات خودرو سازی حدود 8 سال به طول انجامد.
اما بالاخره از اوایل سال 1395 با پیگیری های وزارت تعاون, سازمان بهزیستی و برخی فعالان حقوق اجتماعی معلولان, بارقه هایی ازامیدنمایان شد. گروهی از معلولان واجد شرایط که نه استطاعت مالی برای وارد کردن خودرو خارجی را داشتند و نه تاب تحمل سختی های ناشی از نداشتن خودرو مناسب سازی شده, اجبارا”به امید رفع نسبی مشکلات عدیده درزمینه مسائل اجتماعی و اقتصادی خود و خانواده شان تعهد نامه یکطرفه ایی را تایید کردند. و با انتخاب خودروهای تعیین شده شرکت پارس خودرو که عموما” غیراتوماتیک و فاقد امکانات مناسب سازی برای معلولان است دراین مسیر قرار گرفتند. فرصتی که شاید برای هرمعلولی دراین کشور فقط یکبار اتفاق بیافتد. بیم ازدست دادن امتیاز تخفیف 30 میلیونی و ترس از بالا رفتن قیمت خودرو, موجب شد معلولان با فروش خودرو های قدیمی خود, اسباب و اثاثیه, دریافت وام و قرض و … مبالغ پیش خرید را تامین و واریز نمایند. به امید اینکه پس از تحویل خودرو با تبدیل آن به خودروی مناسب سازی شده و دارای قابلیت های منطبق با شرایط جسمی خود بتوانند شرایط مناسب را بصورت نسبی فراهم کنند.
اما با تحویل خودروها و وصول اسناد, مشخص شد که امکان چنین کاری مقدور نیست, دراسناد خودروها عبارت « این خودرو دررهن می باشد و هرگونه واگذاری خودرو منوط به حفظ حقوق مرتهن مربوطه می باشد» درج گردیده که حتی برای تعویض پلاک هم نیاز به موافقت مرتهن یعنی ( پارس خودرو یا سایپا) می باشد و این درحالیست که معمولا” خودرو زمانی دررهن قرار می گیرد که بدهی به صورت اقساط داشته باشد و دراین حالت مرتهن می تواند از انتقال آن تا وصول کلیه اقساط و تسویه حساب جلوگیری کند. درحالی که درمورد خودروهای تهاتری معلولان, شرکت خودرو ساز کلیه حقوقات خود را دریافت و فاکتور فروش صادرکرده است! البته پرواضح است که جلوگیری ازانتقال اسناد خودروهای تهاتری براساس دستور وزارت تعاون ورفاه اجتماعی و متاثر از مصوبه سال 1387 هیئت وزیران بوده است, اما این مصوبه نیز با ایرادتی همراه است که بیشتر برمی گردد به شرایط زمان صدور مصوبه, درادامه این مقاله درنظر داریم به بررسی و کنکاش برخی ایرادات تصویبنامه 204419/ت/41829 – 87/11/7 دولت وقت بپردازیم, با ما همراه باشید:
1- نظردولت وقت ازقراردادن شرط عدم انتقال خودروهای وارداتی برای معلولان به مدت پنج سال, جلوگیری از دلال بازی و سوءاستفاده افراد سودجو و نیز اصرار به استفاده معلولان ازخودروهای وارداتی بوده است. حال اینکه درهمان زمان هم ُپرپیدا بود که اکثرمعلولان به مانند جانبازان عزیز قادربه تامین مبالغ مورد نیاز برای وارد کردن خودرو خارجی نمی باشند و بازهم سودجویان و فرصت طلبان هستند که ازاین موقعیت بهره می برند, کمااینکه برای تعداد معدودی ازمعلولان این اتفاق افتاد و با واگذاری امتیاز خود به مبالغی ناچیز مسیر برای دلالان هموارشد.
2- معلولان و بویژه افرادی که واجد شرایط واردات خودرو بودند غالبا”دارای معلولیت ها شدید بوده و نیاز به خودرو مناسب سازی شده دارند, درحالیکه درخودروهای تحویلی پارس خودرو, هیچ گونه مناسب سازی دیده نمی شود و عملا”بدون ایجاد تغییرات آنهم فقط دربعضی از انواع خودروهای اتوماتیک تولیدی آنشرکت قابل استفاده برای قریب به اتفاق معلولان واجد شرایط نبوده است.
3- درکشورهای مختلف دنیا, عمرمفید خودرو را بین 2 تا 5 سال تعیین کرده اند و این درحالیست که خودرو به قیمت بسیارمناسب و باتوجه به نوع سفارش و آبشن های مورد نیاز خریدار تولید و باشرایط بسیار سهل و درفضای کاملا” رقابتی دراختیار خریدار قرارمی گیرد و پس از پایان عمرمفید آن ( 2 تا 5 سال) همان خودرو ساز با تحویل گرفتن خودرو قدیمی به قیمت روز, آخرین تولیدات خود را با همان شرایط برای خریدار جایگزین می کند. و به این ترتیب نه خریدار ونه فروشنده هیچ کدام دغدغه ای در رابطه با نوع, شرایط و تعهدات خودرو ندارند!
4- به تصدیق متخصصان خودرو , تولیدات خودرو درایران بلحاظ فاصله داشتن با بسیاری ازتکنولوژی های روز دنیا, ضعف قطعات و مهندسی, خیابان ها و جاده های غیراستاندارد, فرهنگ ضعیف رانندگی عامه و … عمرمفیدی حداکثر 3 ساله دارد. بدین ترتیب معلولان خریدارخودرو تهاتری باید دوسال پس از سپری شدن عمرمفید خودرو منتظر بمانند تا اجازه انتقال توسط مرتهن داده شود!!
5- دولت درزمان تحویل خودروهای تهاتری ازمحصولات ایران خودرو درچند سال گذشته, به آندسته از جانبازان عزیز که موفق به استفاده از مصوبه واردات خودرو خارجی نشده بودند. شرط عدم انتقال تا پنج سال را درنظر نگرفته بود و این موضوع دررابطه با ورزشکاران تیم ملی فوتبال و … لحاظ نشده است.
با این اوصاف و ازآنجا که تعدادی ازمعلولان واجد شرایط درحال حاضر با فروش خودروهای تحویلی یا حواله آن به صورت غیررسمی ( باقولنامه ) و با تحمل ضرر اقدام می نمایند و ممکن است این گونه اقدامات درآینده تبعات حقوقی و قضایی برای آنان دربرداشته باشد! و ناخواسته آنان را بامشکلاتی روبرو کند لذا انتظار میرود دولت محترم با انتقال خودروهای تهاتری واگذاری به معلولان که نهایتا” تعداد آن به 3000 دستگاه هم نخواهد رسید, موافقت نمایند و بدینوسیله از بروز مشکلات پیش بینی نشده برای معلولان جلوگیری نموده و اجازه دهند این افراد بنابرنیاز و توان مالی خود, خودرو مناسب سازی شده تهیه و باخاطری آسوده به زندگی ادامه دهند.
منبع: مسعود ورزنده، سایت آداک گردشگران معلولین، 13 آبان 1396

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *