فرهنگ سازی و افزایش آگاهی جامعه مهترین رسالت جشنواره پرواز

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، فاطمه امیری دبیر جشنواره بین المللی فیلم پرواز (ویژه مسائل معلولیت) به دعوت دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران در نشست هم افزایی بین کشورهای منطقه با تقویت گفت وگو وتبادل دانش روز گذشته با حضور وزیر زمین و زیرساخت‌های کره جنوبی، مقامات وزارت نیرو، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سازمان‌های تحقیقاتی حضور پیدا کرد.
فاطمه امیری دبیر سومین دوره جشنواره بین المللی فیلم پرواز در این مراسم طی سخنانی اظهار کرد: مهمترین رسالت جشنواره پرواز فرهنگ سازی و افزایش آگاهی جامعه در مورد مسایل معلولیت و نمایش توانمندی معلولین است.
امیری ادامه داد:از دیگر اهداف جشنواره ، توسعه آموزش فراگیرو ایجاد فرصت‌های برابر ، تسهیل دسترسی به ICT وهمچنین استاندارد سازی امکانات تردد وترغیب هنرمندان کشور در حوزه سینما به مسایل پیرامون معلولیت ذکر کرد.
وی با اشاره به تاثیرگذاری سینما در رابطه با مسایل معلولین توضیح داد: فیلم تاثیرگسترده ،عمیق ودراز مدت برمخاطب می‌گذارد لذا جشنواره فیلم پرواز در پی بهره مندی از این قدرت در حوزه معلولیت است.
دبیر جشنواره فیلم پرواز اقدامات ضروری در مسیر دستیابی به اهداف فوق را ارایه آموزش‌های توانمند‌سازی دراین حوزه دانست و تاکید کرد:اکران فیلم ،برگزاری کارگاه های آموزشی و سخنرانی در دانشگاه‌ها،کالج‌ها ، مراکز آموزشی و فرهنگی و همچنین تحقیق و پژوهش در سطح بین المللی از اقدامات این جشنواره است.
امیری تاکید کرد:در راستای موفقیت‌های کسب شده تنها در سال 2017چهار جایزه بین المللی به جشنواره اعطا شده که می‌توان از افتخارات کشور دانست و همچنین لازم به ذکر است شورای بین المللی آموزش افراد دچار معلولیت بینایی ICEVI از اینجانب برای سومین سال متمادی جهت شرکت در کنفرانس سالانه این مجمع در تاریخ 8 تا10دسامبر دعوت نموده تا با ایراد سخنرانی فعالیت‌های ملی و بین المللی جشنواره فیلم پرواز ارایه می‌شود.
گفتنی است سومین جشنواره بین المللی فیلم پرواز 10الی12 آذرماه در تهران برگزار می‌شود.
منبع: خبرگزاری تسنیم، 25 مهر 1396

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *