سومین نمایشگاه بین المللی تخصصی خدمات توانبخشی معلولین، جانبازان، صنایع و تجهیزات وابسته برگزار شد

به گزارش «ایثار» مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه بین المللی تخصصی خدمات توانبخشی، معلولین، جانبازان، صنایع و تجهیزات وابسته 7 شهریور ماه در چهل سرای مصلی امام خمینی(ره) با حضور مسئولین سازمان بهزیستی کشور برگزار شد.
فریدون نوری بنیانگذار و مسئول برگزاری این نمایشگاه ضمن قدردانی از نهادهای مرتبط با برگزاری این نمایشگاه به ویژه بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان بهزیستی کشور گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران و مرکز ضایعات نخاعی به اندازه‌ای برای برگزاری این نمایشگاه تلاش کردند که برگزاری کارگاه‌های آموزشی و همایش‌ها در طول برگزاری این نمایشگاه محصول زحمات آنها است.
وی با بیان اینکه این نمایشگاه از 77 غرفه تشکیل شده است تصریح کرد: تعدادی از غرفه‌ها مربوط به انجمن‌های غیرانتفاعی و مردم‌نهاد و برخی تولیدات و فناوری‌های جدید توانبخشی و بخشی نیز آتش‌نشانی و خدمات اورژانس است و برای اولین بار مرکز آموزش سینمایی دارالفنون را دعوت کردیم که دوره‌های آموزش عکاسی را برای معلولین برگزار کنند.
هنرکار مسئول غرفه مرکز ضایعات نخاعی بنیاد در سومین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی خدمات توانبخشی، معلولین، جانبازان، صنایع و تجهیزات وابسته نیز به ارائه کتاب‌ها و جزوات آموزشی در مورد بیمارهای مختلف به ویژه مشکلات ضایعات نخاعی به جانبازان اشاره کرد و گفت: اپلیکیشن آسیب نخاعی برنامه‌ای است که از فروشگاه اینترنتی بازار دانلود می‌شود و برای بازدیدکنندگان چگونگی استفاده و دانلود آن آموزش داده می‌شود.
وی ادامه داد: کانال تلگرامی پیک آسیب نخاعی نیز برای بازدیدکنندگان توضیح داده می‌شود و تمام سخنرانی‌ها در مورد زخم فشاری و دیگر مشکلات جانبازان در این کانال وجود دارد و جانبازان می‌توانند به صورت آنلاین سؤالات خود را در اپلیکیشن آسیب نخاعی مطرح کنند.
مسئول غرفه مرکز ضایعات نخاعی بنیاد در خصوص برگزاری کارگاه‌های آموزشی در این نمایشگاه گفت: کارگاه‌های زیادی از جمله صندلی چرخدار با حضور اساتید مجرب در سالن کنفرانس نمایشگاه برگزار می‌شود و حضور عموم در این نشست‌ها آزاد است.
انوشیروان محسنی بندپی معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور در مراسم افتتاح این نمایشگاه با بیان اینکه سیاستگذاران و مسئولین امر باید در زمینه خدمات پیشگیری، ارتقابخشی علمی، خدمات درمانی و ارائه خدمات توانبخشی به معلولین و جانبازان فعال باشند، گفت: ارائه خدمات توانبخشی تا اندازه‌ای است که فرد را می‌تواند به زندگی اجتماعی خود بازگرداند و از تشدید عوارض و محدودیت‌هایی که با آن دست به گریبان است نجات دهد.
نحوی نژاد معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور نیز در این برنامه یکی از وظایف این سازمان را ارتقای شرایط زندگی افراد دچار معلولیت دانست و گفت: این نمایشگاه در راستای اقتصاد مقاومتی حرکت می‌کند و می‌توانیم این قول را به ریاست سازمان بهزیستی بدهیم که با توجه به هوش و بصیرت علمی تولیدکنندگان داخلی بتوانیم 70 درصد تولید محصولات داخلی را به 100 درصد تولید برسانیم.
منبع: سایت ایثار، 7 شهریور 1396

به گزارش ایران سپید سومین نمایشگاه بین المللی تخصصی خدمات توانبخشی معلولین-جانبازان- صنایع وابسته با مشارکت شرکتها و انجمنهای حمایتی و سازمان های همیار و هم سوی خدمات و تجهیزات توانبخشی و با حمایت سازمان بهزیستی، بنیاد جانبازان ایثاراگران و دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی.
مکان ایران تهران مصلی امام خمینی (ره) ضلع جنوبی مصلی امام خمینی سالن اقاقیا . زمان 7 الی 10 شهریور ماه 1369 . در این نمایشگاه کارگاه های آموزشی نیز برگزار خواهد شد که شامل کارگاه های ذیل است. گارگاه آموزشی آشنایی با تجهیزات کمکی برای زندگی روزمره برای افراد دارای معلولیت.
توانبخشی روانی و اجتماعی بیماران مزمن روانی. همایش ملی فعالیت بدنی برای افراد دارای معلولیت. اموزش ترکیب بندی و عکاسی خلاق ویژه معلولان. دومین کنفرانس صندلی چرخدار.
بازدیدکنندگان این نمایشگاه و علاقه مندان می ‌توانند با دریافت آموزش‌ های علمی و عملی رایگان در کلاس‌ های آموزش تخصصی، سمینارهای تخصصی، کارگاه‌های آموزشی مشارکت کرده و از برنامه ‌های جنبی این رویداد شامل ارائه خدمات آموزشی و مشاوره‌ های رایگان و برنامه ‌های حمایتی و فرهنگی بهره‌مند شوند.
این نمایشگاه از 7 تا 10 شهریورماه 1396، شنبه تا پنج شنبه از ساعت 11 تا 19 و جمعه 14 تا 20 میزبان بازدیدکنندگان خواهد بود.
منبع: سایت روزنامه ایران سپید، 6 شهریور 1396

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *