منزل مرحوم احمد پوستچی

سه شنبه 3 مرداد 1396 ساعت 19 آقای سید حسن فاطمی، خانم اقدس کاظمی و آقای محمد نوری از طرف دفتر فرهنگ معلولین به منزل مرحوم احمد پوستچی(یکی از بنیانگذاران آموزش و پرورش استثنایی قم که روشندل بودند) رفتند. خانم کاظمی خاطرات سودمندی در ارتباط با اخلاق نیک، شجاعت، اخلاص و خدمات مرحوم پوستچی بیان کرد.
سپس همسر مرحوم پوستچی درباره فعالیت‌های آن مرحوم برای آموزش و پرورش نوجوانان و جوانان، مطالبی بیان کرد. همچنین ریحانه پوستچی دختر و امیرحسین پسر مرحوم پوستچی هم مطالبی بیان کردند.
سپس آقای محمد نوری درباره اهمیت پوستچی در تاریخ آموزش و پرورش قم مطالبی بیان کرد و گفت: تألیف یک جلد کتاب درباره ایشان و برگزاری یک جلسه بزرگداشت بر عهده دفتر فرهنگ معلولین بوده است. ولی به دلیل عدم همکاری در یک سال گذشته پیشرفت نداشته‌ایم و فرصت‌های بسیار مفیدی بوده و از دست رفته است. اگر نزدیکان مرحوم پوستچی اسناد و مدارکی که در اختیار دارند به ما به صورت امانت ندهند، کتاب درباره آن مرحوم را در حدّ همان مطالب و اسنادی که داریم به اتمام می‌رسانیم و منتشر می‌کنیم. البته در مقدمه هم نوشته خواهد شد، به دلیل عدم همکاری و ندادن منابع، نتوانسته‌ایم کتاب جامع آماده کنیم. از این‌رو دو هفته دیگر صبر می‌کنیم و اگر مثل سابق، همکاری نباشد، همین شیوه را اجرا می‌کنیم. امیدواریم با همکاری و مساعدت خانواده و دوستان و شاگردان آن مرحوم، کتابی وزین و جامع درباره خدمات ایشان تألیف و منتشر شود.
این جلسه در ساعت 20 پایان یافت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *