برگزاری نشست همیاری “انجمن باور” با حضور نمایندگان مجلس

روز سه شنبه 9 خردادماه، مراسم نشست همیاری و حمایت از “انجمن باور” با حضور جمعی از حامیان این تشکل و تنی چند از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار گردید.
در این مراسم که با هدف تشریح فعالیت های انجمن برای مدعوینی که به تازگی به همیاران انجمن ملحق شده اند و نیز معرفی طرح های جدید باور برگزار شد، چگونگی حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی از اهداف و آرمان های شهروندان کشور نیز مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.
سرکار خانم زهرا ساعی رئیس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان مجلس دهم با تقدیر از فعالیت های “انجمن باور” که عمدتا در راستای تحقق اهداف و آرمان های کلان اجتماعی برای همه شهروندان دارای معلولیت است، نمونه بارز این جهت گیری باور را محوریت حضور این انجمن در تدوین لایحه حمایت از حقوق معلولان و تلاش برای اجرایی شدن مفاد کنوانسیون جهانی حقوق افراد دارای معلولیت ذکر کرد.
خانم ساعی مهم ترین اهداف فراکسیون حمایت از حقوق معلولان را تصویب لایحه، نظارت بر اجرای مفاد تصویب نامه هیات دولت یازدهم در خصوص حقوق افراد معلول و تلاش برای الزام همه دستگاه های اجرایی به اجرای حقوق افراد معلول توصیف کرد. وی خواهان تداوم برگزاری نشست های مشورتی فعالین اجتماعی معلولان با فراکسیون و ارائه خوراک فکری و اطلاعاتی به نمایندگان این فراکسیون و کل مجلس به عنوان تشکل های رابط میان افراد معلول با قوه مققنه شد.
دکتر “محمود صادقی” حقوقدان جسور مجلس، نماینده دیگر حاضر در نشست باوری ها بود که طی گفتگویی مفصل ضمن آگاهی از مهم ترین اولویت های افراد معلول و نیازهای شهروندان معلول که تاکنون بی پاسخ مانده اند، با تجلیل از نگاه انجمن باور به حل مسائل شهروندان معلول که نگاهی حقوقی و نه خدماتی ست، تاکید کرد “بسیار خوشحالیم که تشکلی همچون باور با قرار دادن حقوق برابر شهروندان معلول به عنوان خط آغاز فعالیت های اجتماعی خود به دنبال ترویج این نگاه در میان مسئولان و دستگاههای اجرائی است.”
این نماینده مجلس با استقبال از نگرش تشکل باور که رعایت کرامت و شان اجتماعی افراد معلول را خط قرمز خود می داند، گفت: میان این دیدگاه و دیدگاه دولت که ضمن قبول ضرورت رسیدگی به نیاز گروه های پایین دست جامعه خواهان دوری از نگرش صدقه پروری و نقض کرامت شهروندان کم برخوردار است، وعده داد تا جایی که در توان دارد مجلس را به طرف تصویب قوانین متضمن حقوق افراد معلول و به ویژه نظارت بر حسن اجرای این قوانین که تاکنون مجلس در آن ضعیف عمل کرده است، سوق دهد.
“علیرضا محجوب” نماینده خانه کارگر و از فعالین حقوق اجتماعی زحمتکشان جامعه، میهمان دیگر مراسم باوری ها بود که از مهم ترین چهره های موثر در تشکیل فراکسیون جدید حمایت از حقوق معلولان در مجلس دهم است.
از مدعوین دیگر این مراسم می توان به حضور دکتر نجار از معاونت علمی دفتر ریاست جمهوری و آقایان تفرشی و کبریایی سفرای جمهور اسلامی ایران در کشورهای گرجستان و فنلاند نیز اشاره کرد.
این مراسم که با استفاده از فرصت معنوی شب های رمضان و با فضای گفتگوی علمی و کاربردی در مورد چگونگی تحقق اهداف اجتماعی انجمن باور و کل افراد دارای معلولیت از رهگذر استفاده از ظرفیت مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با صرف افطار و شام و برنامه ریزی برای نشست های آتی پایان یافت.
منبع: انجمن باور، 9 خرداد 1396

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *