اولین ورزش ملی مشترک بین افراد معلول و سالم

کانون معلولان منطقه 12 شهرداری تهران در نظر دارد ، در جشنواره هفته سلامت و بمناسبت عید سعید مبعث ، یکدوره مسابقات پارتیله جهت معلولان و سالمندان همراه با جوائز روز دوشنبه 4 اردیبهشت 96 درمحوطه اصلی میدان امام حسین (ع) از ساعت 16.00 لغایت 19.00 برگزار نماید .
از معلولان و سالمندان علاقمند به شرکت درمسابقه رشته ورزشی پارتیله تقاضا می شود ، نیم ساعت قبل از مسابقه با حضور در غرقه کانون معلولان اقدام به ثبت نام فرمایند.
ورزش نوین پارتیله چیست؟
ورزش تمرکزی مهارتی پارتیله، اولین ورزشی است که با لحاظ نمودن شرایط فیزیکی افراد معلول، کاربرد مشترک برای افراد معلول و و غیر معلول را دارا میباشد، این ورزش ملی می باشد و اولین ورزش یا بازیِ گوی و میز در سطح دنیا میباشد که گویهای آن اندازه های متفاوت داشته و همین تفاوت سایزها علاوه بر اینکه آنرا منحصر به فرد مینماید، باعث شده است که در عین سادگی، بازیکن استراتژیهای متنوعی را در حرکتهای خود پیش رو داشته باشد.
این ورزش دو نفره بوده که هر نفر چهار گوی با سایزهای مختلف در اختیار دارد و نوع طراحی آن به گونه ای است که مفاهیم اجتماعی و خانوادگی را در خود گنجانده است، به طوری که گویها به ترتیب سایز و وزن خود نام گذاری شده اند( گوی بزرگتر: پدر و گویهای بعدی به ترتیب مادر، فرزند ارشد، و فرزند کوچکتر نام گرفته اند)
شایان ذکر است مبتکر این ورزش ،آقای کیانوش صالح مهندس کامپیوتر و از مدیران امنیت آی تی کشور بوده است.
منبع: سایت شمعدانی، 2 اردیبهشت 1396

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.