سفیران ۱۱ کشور آسیایی از کارخانه فیروز و اشتغال معلولان بازدید کردند

به گزارش پیک‌توانا: معاون آسیا، اقیانوسیه و مشترک‌المنافع وزارت امور خارجه ایران به همراه هیاتی از سفیران ۱۱ کشور آسیایی صبح امروز از خطوط تولید گروه بهداشتی فیروز بازدید کردند.
این بازدید با هدف الگوبرداری و بهره‌گیری از سبک‌های اشتغالزایی برای نیروهای دارای معلولیت به ویژه در کشورهایی که به علت جنگ بسیاری از شهروندانشان دچار نقص جسمی شده‌اند صورت گرفت.
معاون آسیا، اقیانوسیه و مشترک‌المنافع وزارت امور خارجه کشورمان در حاشیه این بازدید با اشاره به جایگاه این بازدید در موقعیت دیپلماسی کشورمان به پیک‌توانا گفت: مبنای دیپلماسی اقتصادی ما بر پایه تسهیل و بسترسازی است و انتظار داریم با بازدید سفرای کشورهای مختلف از مجموعه‌های قوی چون فیروز شاهد اتصالات و ارتباطات خوب بین‌المللی باشیم.
ابراهیم رحیم‌پور تصریح کرد: معرفی فیروز می‌تواند به‌عنوان یک الگو مورد استقبال کشورهای مختلف به‌ویژه سوریه، عراق، افغانستان و یمن که جنگ‌ها به پیدایش معلولیت در آنها منجر شده قرار بگیرد.
وی همچنین بر حمایت از کانون معلولین در محافل بین‌المللی و انعکاس فلسفه فکری این مجموعه در دنیا تاکید کرد و بیان داشت: وزارت امور خارجه در معرفی و همپوشانی کارکردهای کانون توانا و استفاده بهتر از ظرفیت‌های این ان‌.جی.او در سطح بین‌الملل اهتمام خواهد داشت.
رحیم‌پور اظهار داشت: وزارت امور خارجه به‌عنوان یک نهاد حاکمیتی مسیرهای ارتباطی را باز می‌کند و پس از آن نهادهای اقتصادی باید به سوی بهره‌برداری از این مسیر بروند.
معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه کشورمان همچنین خاطرنشان ساخت: ۹۲ درصد پرسنل فیروز از کارکنان معلول گزینش شده‌اند که این رقم به نسبت فعالیتی که صورت می‌گیرد موفقیت بزرگی است و به همان میزان اشتیاق در محیط کاری موج می‌زند.
گفتنی است کشورهای چین، گرجستان، تاجیکستان، بلاروس، ویتنام، قزاقستان، کره جنوبی و قزاقستان از جمله کشورهایی بودند که سفرای آنها در بازدید از گروه بهداشتی فیروز حضور داشتند.
منبع: رقیه بابایی، سایت کانون توانا، 6 اسفند 1395

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.