اپلیکیشن کنوانسیون بین المللی حقوق افراد دارای معلولیت ساخته شد

اپلیکیشن کنوانسیون بین المللی حقوق افراد دارای معلولیت به منظور آگاهی هموطنان از حقوق افراد معلول و اطلاع رسانی از قوانین حوزه معلولیت به همت به پایگاه اینترنتی معلولان ایران (شمعدانی) منتشر شد.
مدیر پایگاه اینترنتی معلولان ایران با اعلام انتشار این نرم افزار موبایلی از طریق کافه بازار گفت: اپلیکیشن کنوانسیون بین المللی حقوق افراد دارای معلولیت نرم افزاری کاربردی است که در آن علاوه بر آوردن متن فارسی و انگلیسی کنوانسیون و پروتکل الحاقی بخش ” شما و کنوانسیون” برای پاسخگویی به پرسش های حقوقی درباره کنوانسیون توسط کارشناسان حقوقی و بخش ” در راه تغییرنگرش” برای تشویق و کمک به آگاه سازی و تغییر نگرش هموطنان در نظر گرفته شده است.
برپایه این گزارش؛ در حال حاضر این اپلیکیشن برای گوشی های دارای سیستم اندورید طراحی و ساخته شده است و محتوای نسخه های بعدی این نرم افزار موبایلی با افزودن قوانین حوزه معلولیت و بخش تصاویر مرتبط با اجرای کنوانسیون به صورت جامع تر با جزییات بیشتری منتشر خواهد شد.
محمد رضا دشتی با قدردانی ویژه از دکتر محمد کمالی استاد راهنمای ساخت این اپلیکیشن افزود: پروژه تولید این نرم افزار 3 ماه طول کشیده است و در این مدت مهندسان اپلیکیشن ساز پازلی پشتیبانی فنی آن را بر عهده داشته اند.
وی ادامه داد: انجمن خیریه آرمان فرصت های برابر و مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد حامیان ما برای تولید اولین اپلیکیشن حقوقی حوزه معلولیت بوده اند.
کنوانسیون بین المللی حقوق افراد دارای معلولیت به عنوان نخستین کنوانسیون هزاره سوم میلادی در تاریخ 13 دسامبر 2006 میلادی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با اکثریت آرا تصویب شد و جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 13 آذرماه 1387 با تصویب مجلس شورای اسلامی به این کنوانسیون پیوست.
پایگاه اینترنتی معلولان ایران به نشانی www.shamdani.com با انتشار آخرین اخبار و اطلاعات حوزه معلولیت در دسترس قرار دارد.
همچنین علاقه مندان برای دانلود اپلیکیشن کنوانسیون بین المللی حقوق افراد دارای معلولیت می توانند به سایت کافه بازار مراجعه کنند.
لینک دانلود در کافه بازار: اپلیکیشن کنوانسیون بین المللی حقوق افراد دارای معلولیت

منبع: سایت شمعدانی، 5 بهمن 1395

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *