بازدید هیات مدیره سماوات از دفتر فرهنگ معلولین

بازدید هیئت مدیره سماوات

آقایان مهندس علی سلطان‌زاده، مهندس گواهی، دکتر ضیایی و دکتر سید ساعد مطهری یکشنبه 5 دی ماه 1395 مهمان دفتر فرهنگ معلولین بودند.
سماوات نام مؤسسه‌ای است که پیوند دهنده و ایجاد ارتباطات بین مؤسسات همسو با رعد الغدیر را بر عهده دارد. سماوات در سال 1392 تأسیس شد و اولین نشست مؤسسات همسو را در نیاسر کاشان برگزار کرد.
مهمانان به هنگام ورود به قم با جناب حجت الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی نماینده آیت الله العظمی سیدعلی سیستانی دیدار داشتند. سپس به مؤسسه رعد فاطمیه قم رفتند و دیداری از آنجا داشتند و نزدیک به ظهر به دفتر فرهنگ معلولین تشریف آوردند.
آقای محمد نوری مدیر دفتر فرهنگ معلولین گزارشی از کارهای انجام شده در این دفتر را برای مهمانان ارائه کردند. ایشان از روند تکمیل و گسترده‌تر کردن بانک جامع اطلاعات معلولان صحبت کردند و اعلام کردند با همکاری مؤسسات مربوط با معلولین از جمله سماوات و مراکز وابسته به آن می‌توان این روند را تسریع کرد. همچنین ایشان جهت انعکاس اخبار و گردآوری و چاپ کتاب پیرامون فعالیت‌ها، همایش‌ها و معرفی مراکز مجموعه سماوات اعلام آمادگی کردند.
مهمانان ضمن تشکر از فعالیت‌های انجام شده در این دفتر از مؤثر بودن این کارها سخن گفتند. آقای گواهی پیشنهاد نمودند ابتدا اهداف دفتر جهت انجام کارها مشخص شود تا دفتر فرهنگ معلولین هر چه بیشتر بتواند با گردآوری و انتشار اطلاعات پیرامون معلولین گامی اساسی در جهت جذب افکار جامعه و روشنفکران بردارد. همچنین می‌توان در زمینه نگاه قرآن و سنت پیرامون معلوین بیش از پیش کار کرد.
آقای سلطان‌زاده بیان کردند چاپ کتب به صورت جامع و مختصر، هر دو از نیازهای جامعه است. زیرا اکثر مردم فرصت زیادی جهت مطالعه جامع کتب ندارند. لذا وجود کتب مختصر می‌تواند نیاز قشر بیشتری از جامعه را حل نماید و در صورت نیاز به کتب جامع‌تر مراجعه شود. ایشان پیشنهاد نمودند که کتب این دفتر هم به صورت مختصر و هم جامع به چاپ برسد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.