گزارش اختتامیه چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر معلولان: امید آفرین

انتخاب 6 اثر برجسته به عنوان برگزیدگان چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر معلولان

دبیر چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر معلولان گفت: 33 اثر به دبیرخانه ستاد برگزاری چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر معلولان ارسال شد که نهایتاً از این میان 6 اثر برجسته به عنوان آثار برگزیده انتخاب و با اهدای جوایزی نفیس از خالقان این آثار تجلیل شد.
به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، زهرا نوع‌پرست پیش از ظهر امروز در آئین اختتامیه چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر معلولین اظهارکرد: چه زیباست افراد دارای معلولیت پیام‌آوران رویدادهای هنری یک جامعه باشند، افتخارآفرینی افراد دارای معلولیت پرده از حقیقت بزرگی کنار می‌زند که می‌گوید«معلولیت مانع اوج گرفتن و محدودیت نیست».
وی افزود: اراده انسان بالاتر از هر محدودیت جسمی است و هنر آئینه‌ تمام عیاری از اراده، خلاقیت و نبوغ افراد دارای معلولیت است، چهارمین جشنواره بین‎المللی تئاتر معلولان سند پرافتخاری برای فعالان عرصه توانبخشی کشور است که از آمادگی برای گسترش روابط فرهنگی و هنری با سایر کشورهای دنیا حکایت دارد.
دبیر چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر معلولان گفت: بدون شک این‌گونه مباهات در رونق و مبادلات هرچه بیشتر هنر تئاتر معلولان کشور کمک شایانی خواهد کرد و زمینه‌های مؤثری را برای آشنایی هنرمندان سایر کشورها با هنر اصیل ایرانی اسلامی در پایتخت فرهنگی کشورمان فراهم خواهد ساخت.
نوع‌پرست عنوان داشت: پیام جشنواره امیدآفرین، احترام به تفاوت‌ها و پذیرش آگاهانه آن‌هاست، آرمانی که امروزه در عرصه حقوق بشر و عدالت اجتماعی دنبال می‌شود؛ باید نگاه خود را از محدودیت‌های ظاهری افراد توان‌خواه فراتر برده، به عملکرد و توان مشارکت آنان توجه کنیم و با تمام وجود برای دسترسی هرچه بهتر آن‌ها از امکانات جامعه تلاش کنیم.
وی خاطرنشان کرد: تجلی چنین رخداد علمی هنری حاصل تلاش یک ساله همکاران ستادی و استانی مشتمل بر جلسات شورای سیاست‌گذاری، شورای هماهنگی و برنامه‌ریزی و جلسات ستاد اجرایی برگزاری چهارمین جشنواره بالغ بر 90 جلسه در طول این مدت بوده است.
مدیرکل توانبخشی سازمان بهزیستی کشور یادآور شد: چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر معلولین در سه بخش خیابانی، کودک و نوجوان و صحنه‌ای با حضور 41 گروه از افراد توانمند برگزار شد و 6 گروه در بخش جنبی جشنواره حضور داشته‌اند که با هدف کسب مهارت، ارتقای دانش و انتقال تجربه در فعالیت‌های آتی و امیدآفرین معلولان است.
وی اظهارداشت: حضور 35 گروه نمایشی از 22 استان کشور و 6 گروه از کشورهای هلند، آلمان، ایتالیا، اوگاندا، بلژیک و ارمنستان در صحنه تئاتر ملل را شاهد بودیم، همچنین حضور اساتید برجسته تئاتر از ایران، هلند و هند در دو گروه هیأت داوری، جشنواره چهارم را به نگین درخشان در تاریخ جشنواره‌های تئاتر توانمندان مزین کرد.
نوع‌پرست تصریح کرد: با عنایت به تاریخچه بیش از دو دهه فعالیت‌های هنری برای افراد دارای معلولیت در سازمان بهزیستی کشور و برگزاری 30 جشنواره منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی برای افراد توان‌خواه، فرآیند مستمر آموزشی در همه ابعاد هنر در مراکز توانبخشی روزانه از اقدامات جدی 3 ساله اخیر است.
وی متذکر شد: از ویژگی‌های این جشنواره می‌توان به افزایش حضور گروه‌های خارجی در دولت جدید، توسعه کمی و کیفی آموزش‌ها از طریق کارگاه‌ها و بنرهای مرتبط در ایام برگزاری جشنواره اشاره کرد.
دبیر چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر معلولان از برگزاری مسابقه نمایشنامه‌نویسی در کنار این جشنواره خبر داد و گفت: همزمان با شروع فراخوان جشنواره تئاتر معلولان مسابقه نمایشنامه‌نویسی نیز برگزار شد.
وی در پایان ابرازداشت: 33 اثر به دبیرخانه ستاد برگزاری چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر معلولان ارسال شد که نهایتاً از این میان 6 اثر برجسته به عنوان آثار برگزیده انتخاب و با اهدای جوایزی نفیس از خالقان این آثار تجلیل شد.

گزارشی از آیین اختتامیه چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر معلولین در اصفهان
در آئین اختتامیه چهارمین جشنواره تئاتر معلولین، مرضیه برومند از گروه نمایش «قصه بخت» از اصفهان برای شرکت در هفدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی تهران (مبارک) دعوت به‌عمل آورد.
به گزارش خبرگزاری فارس، آئین اختتامیه چهارمین جشنواره تئاتر معلولین؛ در تالار 22 بهمن شهر اصفهان با حضور هنرمندان و مسئولان کشور و استان اصفهان برگزار شد و برگزیدگان این جشنواره در سه بخش صحنه ای، کودک و نوجوان و خیابانی تقدیر شدند.
انوشیروان محسنی بندپی، مدیرکل سازمان بهزیستی علاوه بر تشکر از مسئولان و هنرمندان بخش‌هایی از پیام رییس جمهور به مناسبت روز جهانی معلولین را قرائت کرد و در انتهای اشارتش غربال اجباری و مشاوره پیش از ازدواج برای پیشگیری از معلولیت‌های مادرزاد را موفقیتی در دولت یازدهم برشمرد.
دکتر نوپرست، مدیرکل معاونت توانبخشی سازمان بهزیستی جشنواره را بستری برای هنر متعالی ایرانی و اسلامی دانست و گفت: جشنواره مسیری برای رونق بخشیدن تاتر معلولین دانست.
وی افزایش گروه‌های خارجی، توسعه فضای آموزشی، برگزاری بخش نمایشنامه‌نویسی و مشارکت دستگاه‌های کشوری و استان را ویژگی جشنواره چهارم برشمرد.
زرگرپور، استاندار اصفهان نیز در آیین اختتامیه جشنواره اظهار داشت: باید مطالبه معلولان در ایجاد فرصت‌های برابر برای چشیدن لذت‌های زندگی باشد و گفت: باید تلاش کنیم تا قدرت معلولان در حوزه ازدواج و شغل و موقعیتهای اجتماعی و عرصه‌های فرهنگی و هنری افزایش یابد. وی برگزاری جشنواره در اصفهان را دلیلی بر توانمند بودن معلولان دانست.
قطب الدین صادقی:تئاتر حرفه‌ای در اختیار مددجو قرار گیرد
در این مراسم؛ قطب الدین صادقی در سخنرانی خود به عنوان نماینده هیئت داوران با اشاره به ایده تأسیس ده سالن تئاتر مخصوص مددجویان بهزیستی، نسبت به تسریع ساخت سالن‌ها و پایگاهی خصوصی در بهزیستی و ایجاد پایگاه دائمی در تهران به عنوان ویترینی برای کارهای مددجویان تأکید ورزید.
این استاد دانشگاه خواهان توسعه ارتباطات هنرمندان کشور با جهان بیرون شد تا به دانش و تجربه دست یافته و با آثاری با غنای والا دسترسی پیدا کنیم. وی این جشنواره را جشنواره‌ای کاربردی خواند و اظهار داشت این رویداد باید در جهت هدفی مشخص برای تعالی بخشیدن به هنر باشد.
صادقی گفت: جشنواره معلولین نه تجاری است و نه تجربی. باید از مسائلی سخن گفته شود که برای معلولان بحران باشد و این آثار به حل بحران‌های آنان کمک کند.
وی با اشاره به برخی آثار تلخ جشنواره تأکید کرد در آثار مختص معلولین نیاز به طنز است و ما نیازی به آثار دل‌رنجه نداریم؛ بلکه باید با کمک روحی بر مشکلات چیره شد.
وی افزود: با واقعیت‌های زمخت کار به جایی نمی‌بریم و نیاز است با تغزل و تخیل اثری هنری روی صحنه بریم. محور آثار باید خود هنرمند مددجو باشد نه بازی در نقش مکمل. میدان خلاقیت باید از آنان باشند و نباید از مددجو سوءاستفاده کرد. باید تئاتر حرفه‌ای کاملاً در اختیار مددجو باشد.
صادقی خواستار تسلط حرفه‌ای بیشتر در تولید آثار شد و تأکید کرد دست زدن به خلاقیت نشانه خوش‌بینی است. وی به حضار در اختتامیه توصیه کرد از شیوه کارهای ایرانی غفلت نورزند و باید بیان ملی خود را به خصوص در این نوع از تئاتر پیدا کرد.
بیانیه بخش کودک جشنواره نیز توسط حسن دولت آبادی به نمایندگی از هیئت داواران قرائت شد. در این بیانیه تأکید شده بود معلولیت به جای ترحم به برنامه‌ریزی نیازمند است. فعالیت تئاتر موثر است چون اهدافی چون افزایش خودباوری، گسترش نگاه زیباشناسانه و تعمق هستی‌شناسانه و الگوبرداری از قهرمانان و خروج از انزوا را دنبال می‌کند.
وی پیشنهاد کرد برای دسترسی به نمایشنامه‌های مرتبط از نمایشنامه‌نویسان شناخته شده تقاضای نگارش آثار مرتبط شود.
بندپی، معاون وزیر کار و امور اجتماعی در جواب انتقادهای قطب الدین صادقی گفت پذیرای چنین سخنانی است و تأکید کرد بهزیستی باید نسبت به عملی کردن این مسائل شرایط را فراهم کند.
وی قول داد برای تأسیس ساختمان تخصصی در حوزه تئاتر معلولین در اصفهان پنجاه درصد از تملک و اعتبار استان و پنجاه درصد هم از سمت سازمان بهزیستی اعتبارسنجی شود.
در این برنامه از تمبر جشنواره به مناسبت برگزاری چهارمین دوره رونمایی شد. بخش موسیقی جشنواره نیز با اجرای علیرضا افتخاری دنبال شد.
همچنین مرضیه برومند و زهرا صبری از گروه نمایش «قصه بخت» از اصفهان برای شرکت در هفدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی تهران – مبارک دعوت به عمل آمد.
منبع: خبرگزاری فارس، 17 آذر 1395

برگزیدگان مسابقه نمایشنامه نویسی چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر معلولین
هیات داوران بخش مسابقه نمایش‌نامه نویسی چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر معلولین متشکل از خسرو حکیم رابط ، محمدرضا آریان فر و احمد شاهین از بین آثار ارائه شده، شش نمایش‌نامه را بدون اولویت شایسته دریافت جایزه دانستند.
به گزارش گروه فرهنگی آنا و به نقل از ستاد خبری جشنواره، باتوجه به کارکرد اجتماعی هنرنمایش در ارتقا سطح اگاهی عمومی، انتقال مفاهیم به مخاطبین با تاکید برتغییرنگرش جامعه وپیشگیری ازگسترش فرهنگ ناتوانی و دستیابی به مجموعه ای از آثارنمایشی کیفی واستاندارد با بن مایه معلولیت ، مسابقه نمایش نامه نویسی در جشنواره بین المللی تاتر معلولین طراحی شد.
بر اساس این گزارش؛ ٣٢اثر نمایشی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که پس از داوری ٦ اثر توسط داوران این بخش خسرو حکیم رابط ، محمدرضا آریان فر و احمد شاهین بدون درنظرگرفتن الویت انتخاب شدند .
اسامی این نمایشنامه‌ها به شرح زیر است:
نمایشنامه «یک ساعت و چهل دقیقه و پنجاه ثانیه» نویسنده: هادی عبدالهی
نمایشنامه «گاهی تلخ، گاهی شیرین» نویسنده: محمدرضا عسکری
نمایشنامه «محراب» نویسنده: بهنام میرزایی
نمایشنامه «به دستهات فکر می‌کنم» نویسنده: سمیرا سلیمانی فارسیانی
نمایشنامه «سکوی بغض» نویسنده: طیبه عسکری
نمایشنامه :امواج خروشان یک رادیو» نویسنده: دانیال قاسمیان
منبع: خبرگزاری آنا، 9 آذر 1395

اعلام نتایج بخش خیابانی چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر معلولین امیدآفرین
هیئت داوران چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر معلولین امیدآفرین ( به میزبانی استان اصفهان) پس از مشاهده و بررسی تعداد ۵ نمایش در بخش خیابانی جشنواره پس از تبادل نظر، آراء خود را به شرح ذیل اعلام می دارد.

بازیگری همراه اول مرد
اهداء دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به همراه مبلغ ده میلیون ریال وجه نقدی را به آقای حسین رفعتی بازیگر نمایش تریبون از استان گیلان اعطا می نماید.
بازیگری همراه زن
بازیگری همراه دوم زن
اهداء لوح تقدیر به همراه مبلغ هفت میلیون ریال وجه نقدی را به خانم حسنا قبادی بازیگر نمایش پمپ دسفرال از استان ایلام اعطا می نماید.

بازیگری ذهنی مرد
بازیگری ذهنی سوم مرد
هیئت داوران رتبه سوم بازیگری همراه مرد شامل لوح تقدیر به همراه مبلغ پنج میلیون ریال وجه نقدی را به آقای یوسف اسماعیلی بازیگرنمایش پمپ دسفرال از استان ایلام اعطا می نماید.
بازیگری ذهنی دوم مرد
اهداء لوح تقدیر به همراه مبلغ هفت میلیون ریال وجه نقدی را به آقای هادی محمدعلیزاده بازیگر نمایش تریبون از استان گیلان اعطا می نماید.
بازیگری ذهنی اول مرد
اهداء دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به همراه مبلغ ده میلیون ریال وجه نقدی را به آقای توحید خیراللهی بازیگر نمایش پمپ دسفرال از استان ایلام اعطا می نماید.
بازیگری اختلالات بینایی مرد
بازیگری اختلالات بینایی دوم مرد
اهداء لوح تقدیر به اختلالات بینایی مبلغ هفت میلیون ریال وجه نقدی را به آقای خلیل قاسمی بازیگر نمایش یک روز تعطیل از استان خراسان رضوی اعطا می نماید.
بازیگری اختلالات بینایی اول مرد
اهداء دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به اختلالات بینایی مبلغ ده میلیون ریال وجه نقدی را به آقای شهاب مهدیزاده بازیگر نمایش یک روز تعطیل از استان خراسان رضوی اعطا می نماید.
بازیگری جسمی حرکتی مرد
بازیگری جسمی حرکتی سوم مرد
هیئت داوران رتبه سوم بازیگری جسمی حرکتی مرد شامل لوح تقدیر به همراه مبلغ پنج میلیون ریال وجه نقدی را به آقای عبدالعزیز میرزاخانیان بازیگرنمایش الله مدد از استان خراسان رضوی اعطا می نماید.
بازیگری جسمی حرکتی دوم مرد
اهداء لوح تقدیر جسمی حرکتی مرد مبلغ هفت میلیون ریال وجه نقدی را به آقای رامین پورنوروزی بازیگر نمایش تریبون از استان گلستان اعطا می نماید.
بازیگری جسمی حرکتی اول مرد
اهداء دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به جسمی حرکتی مبلغ ده میلیون ریال وجه نقدی را به آقای مرتضی جوانشیر بازیگر نمایش یک روز تعطیل از استان خراسان رضوی اعطا می نماید.
بازیگری جسمی حرکتی زن
بازیگری جسمی حرکتی سوم زن
هیئت داوران رتبه سوم بازیگری جسمی حرکتی زن شامل لوح تقدیر به همراه مبلغ پنج میلیون ریال وجه نقدی را به خانم فائزه نجف زاده بازیگرنمایش یک روز تعطیل از استان خراسان رضوی اعطا می نماید.
بازیگری جسمی حرکتی دوم زن
اهداء لوح تقدیر جسمی حرکتی زن مبلغ هفت میلیون ریال وجه نقدی را به آقای ملیحه همایونی بازیگر نمایش یک روز تعطیل از استان خراسان رضوی اعطا می نماید.
بازیگری جسمی حرکتی اول زن
اهداء دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به همراه مبلغ ده میلیون ریال وجه نقدی را به خانم مریم سلیمان خواه بازیگر نمایش یک روز تعطیل از استان خراسان رضوی اعطا می نماید.
بازیگری اعصاب و روان مرد
بازیگری اعصاب و روان اول مرد
تقدیر ویژه به همراه مبلغ سه میلیون ریال وجه نقدی را به آقای مهدی قربانی بازیگر نمایش پمپ دسفرال از استان ایلام اعطا می نماید.
ایده و طرح
رتبه سوم ایده و طرح
هیئت داوران رتبه سوم ایده و طرح شامل لوح تقدیر به همراه مبلغ پنج میلیون ریال وجه نقدی را به آقای حمید کیانیان طراح نمایش یک روز تعطیل از استان خراسان رضوی اعطا می نماید.
رتبه دوم ایده و طرح
اهداء لوح تقدیر ایده و طرح به همراه مبلغ هفت میلیون ریال وجه نقدی را به خانم حسنا قبادی طراح نمایش پمپ دسفرال از استان ایلام اعطا می نماید.
رتبه اول ایده و طرح
اهداء دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به همراه مبلغ ده میلیون ریال وجه نقدی را به آقای یاسر کاظمی طراح نمایش تریبون از استان گیلان اعطا می نماید.
کارگردانی
رتبه سوم کارگردانی
هیئت داوران رتبه سوم کارگردانی شامل لوح تقدیر به همراه مبلغ پنج میلیون ریال وجه نقدی را مشترکا به آقای علیرضا صنعتی رودی کارگردان نمایش الله مدد از استان خراسان رضوی و خانم حسنا قبادی کارگردان نمایش پمپ دسفرال از استان ایلام اعطا می نماید.
رتبه دوم کارگردانی
اهداء لوح تقدیر کارگردانی به همراه مبلغ هفت میلیون ریال وجه نقدی را به آقای حمید کیانیان کارگردان نمایش یک روز تعطیل از استان خراسان رضوی اعطا می نماید.
رتبه اول کارگردانی
اهداء دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به همراه مبلغ ده میلیون ریال وجه نقدی را به آقای مهدی محمدپور کارگردان نمایش تریبون از استان گیلان اعطا می نماید.
موسیقی
رتبه سوم موسیقی
هیئت داوران رتبه سوم موسیقی شامل لوح تقدیر به همراه مبلغ پنج میلیون ریال وجه نقدی را به آقای میلاد کریمی به موسیقی نمایش کافیه چند لحظه چشماتو ببندی از استان مرکزی اعطا می نماید.
رتبه اول موسیقی
اهداء دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به همراه مبلغ ده میلیون ریال وجه نقدی را به برات الله سازنده موسیقی نمایش الله مدد از استان خراسان رضوی اعطا می نماید.
پوستر و بروشور
رتبه دوم طراحی پوستر و بروشور
هیئت داوران رتبه دوم طراحی پوستر و بروشور شامل لوح تقدیر به همراه مبلغ هفت میلیون ریال وجه نقدی را به خانم طاهره گل نظری طراح پوستر نمایش پمپ دسفرال از استان ایلام اعطا می نماید.
منبع: سایت جشنواره بین المللی تئاتر معلولین، 17 آذر 1395

اعلام نتایج بخش کودک و نوجوان چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر معلولین
هیئت داوران چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر معلولین امیدآفرین ( به میزبانی استان اصفهان) پس از مشاهده و بررسی تعداد ۱۰ نمایش در بخش کودک و نوجوان جشنواره پس از تبادل نظر، آراء خود را به شرح ذیل اعلام می دارد.
موسیقی
رتبه سوم موسیقی
هیئت داوران رتبه سوم موسیقی کودک و نوجوان شامل لوح تقدیر به همراه مبلغ هر کدام دو میلیون و پانصد هزار ریال وجه نقدی را به آقای حسین صادقی سراجی و خانم خاطره صادقی به خاطر موسیقی نمایش کاشکی از استان مازندران و آقای محمدجواد صدری و آقای سیدهمام سمیعی برای موسیقی نمایش قصه سیبی که نصف نشد از استان اصفهان اعطا می نماید.
رتبه دوم موسیقی
اهداء لوح تقدیر موسیقی کودک و نوجوان به همراه مبلغ هفت میلیون ریال وجه نقدی را به آقایان حسین افروز و علی دشتی زاده به خاطر موسیقی نمایشجاری مثل جویبار از استان یزد اعطا می نماید.
رتبه اول موسیقی
اهداء دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به همراه مبلغ ده میلیون ریال وجه نقدی را به آقایان مهدی الصاق و ابراهیم احمدیان به خاطر موسیقی نمایش قصه بخت از استان اصفهان اعطا می نماید.
طراحی لباس
رتبه سوم طراحی لباس
هیئت داوران رتبه سوم طراحی لباس کودک و نوجوان شامل لوح تقدیر به همراه مبلغ پنج میلیون ریال وجه نقدی را به خانم ندا ده ده جانی به خاطر طراحی لباس نمایش یک دست لباس ندارد از استان کردستان اعطا می نماید.
رتبه دوم طراحی لباس
اهداء لوح تقدیر طراحی لباس کودک و نوجوان به همراه مبلغ هفت میلیون ریال وجه نقدی را به خانم زینب دشتی به خاطر طراحی لباس نمایش پرنده و فیل از استان خراسان رضوی اعطا می نماید.
رتبه اول طراحی لباس
اهداء دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به همراه مبلغ ده میلیون ریال وجه نقدی را به خانم سیمین سلطانی به خاطر طراحی لباس نمایش گاوی که می خواست شیر باشد از استان کرمان اعطا می نماید.
طراحی صحنه
رتبه سوم طراحی صحنه
هیئت داوران رتبه سوم طراحی صحنه کودک و نوجوان شامل لوح تقدیر به همراه مبلغ هر کدام پنج میلیون ریال وجه نقدی را به آقای احمدرضا قنبریان به خاطر طراحی صحنه نمایش قصه سیبی که نصف نشد از استان اصفهان و خانم مهدیه فخاری پور و آقای ایمان تاج سلیمان به خاطر طراحی صحنه نمایش بزبزقندی و گرگ ناقلا از استان اصفهان اعطا می نماید.
رتبه دوم طراحی صحنه
اهداء لوح تقدیر طراحی صحنه کودک و نوجوان به همراه مبلغ هفت میلیون ریال وجه نقدی را به آقای علی عباسی به خاطر طراحی صحنه نمایش سفر رویایی کوتوله ها از استان زنجان اعطا می نماید.
رتبه اول طراحی صحنه
اهداء دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به همراه مبلغ ده میلیون ریال وجه نقدی را به آقای حمید کیانیان به خاطر طراحی صحنه نمایش پرنده و فیل از استان خراسان رضوی اعطا می نماید.
ساخت عروسک
رتبه سوم ساخت عروسک
هیئت داوران رتبه سوم ساخت عروسک کودک و نوجوان شامل لوح تقدیر به همراه مبلغ هر کدام دو میلیون و پانصد هزار ریال وجه نقدی را به آقای احسان صانعی و خانم زهرا بکتاش به خاطر ساخت عروسک نمایش قصه بخت از استان اصفهان اعطا می نماید.
بازیگری ذهنی مرد
هیئت داوران لوح تقدیر به همراه مبلغ سه میلیون ریال به آقای محمدرضا جویباری به خاطر بازی نمایش کاشکی از استان مازنداران اعطا می نماید
بازیگری ذهنی زن
بازیگری ذهنی سوم زن
هیئت داوران رتبه سوم بازیگری همراه زن شامل لوح تقدیر به همراه مبلغ هر کدام دو میلیون و پانصد هزار ریال وجه نقدی را به خانم مریم قربانی و خدیجه رهنمایی بازیگران نمایش قصه سیبی که نصف نشد از استان اصفهان و لوح تقدیر به همراه مبلغ پنج میلیون ریال به خانم هانیه زارع شاه آبادی به خاطر بازی نمایش جاری مثل جویبار از استان یزد اعطا می نماید.
بازیگری ذهنی دوم زن
اهداء لوح تقدیر بازیگر ذهنی زن به همراه مبلغ هر کدام جداگانه دو میلیون و پانصد هزار ریال وجه نقدی را به خانم ها شقایق رسولیان و مریم نجفی بازیگران نمایش قصه سیبی که نصف نشد از استان اصفهان اعطا می نماید.
بازیگری ذهنی اول زن
اهداء دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به همراه مبلغ ده میلیون ریال وجه نقدی را به خانم منصوره آقاسی بازیگر نمایش قصه سیبی که نصف نشد از استان اصفهان اعطا می نماید.
بازیگری اختلالات بینایی مرد
بازیگری اختلالات بینایی سوم مرد
هیئت داوران رتبه سوم بازیگری اختلالات بینایی مرد شامل لوح تقدیر به همراه مبلغ هر کدام جداگانه پنج میلیون ریال وجه نقدی را به آقای مهدی حیدری تفتی بازیگرنمایش جاری مثل جویبار از استان یزد و آقای خلیل قاسمی بازیگر نمایش پرنده و فیل از استان خراسان رضوی اعطا می نماید.
بازیگری اختلالات بینایی دوم مرد
اهداء لوح تقدیر اختلالات بینایی به همراه مبلغ هفت میلیون ریال وجه نقدی را به آقای علی رضا احمدیان بازیگر نمایش قصه بخت از استان اصفهان اعطا می نماید.
بازیگری اختلالات بینایی اول مرد
اهداء دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به اختلالات بینایی مبلغ ده میلیون ریال وجه نقدی را به آقای مهدی الصاق بازیگر نمایش قصه بخت از استان اصفهان اعطا می نماید.
بازیگری اختلالات بینایی زن
بازیگری اختلالات بینایی اول زن
اهداء دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به همراه مبلغ ده میلیون ریال وجه نقدی را به خانم پریسا نصیری بازیگر نمایش قصه بخت از استان اصفهان اعطا می نماید.
بازیگری جسمی حرکتی مرد
هیئت داوران لوح تقدیر و مبلغ هر کدام سه میلیون ریال به آقایان سیدجلیل میرطبایی بازیگر نمایش جاری مثل جویبار از استان یزد، رضا قادری بازیگر نمایش کاشکی از استان مازندارن و صباح سلطانی بازیگر نمایش یک دست صدا ندارد از استان کردستان
بازیگری جسمی حرکتی سوم مرد
هیئت داوران رتبه سوم بازیگری جسمی حرکتی مرد شامل لوح تقدیر به همراه مبلغ هر کدام جداگانه دومیلیون و پانصد هزار ریال وجه نقدی را به آقایان علی برهانی و حسن مختارآبادی بازیگرنمایش گاوی که می خواست شیر باشد از استان کرمان اعطا می نماید.
بازیگری جسمی حرکتی دوم مرد
اهداء لوح تقدیر بازیگری جسمی حرکتی مرد به همراه هر کدام جداگانه مبلغ سه میلیون و پانصد هزار ریال وجه نقدی را به آقایان حسن و حسین فاریاب بازیگران نمایش کاشکی از استان مازندران اعطا می نماید.
بازیگری جسمی حرکتی اول مرد
اهداء دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به بازیگری جسمی حرکتی مرد به همراه مبلغ ده میلیون ریال وجه نقدی را به آقای داود بیگلری بازیگر نمایش پرنده و فیل از استان خراسان رضوی اعطا می نماید.
بازیگری جسمی حرکتی زن
هیئت داوران لوح تقدیر به بازیگر خردسال خانم آیدا معافی بازیگر نمایش کاشکی از استان مازندان اعطا می نماید
بازیگری جسمی حرکتی سوم زن
هیئت داوران رتبه سوم بازیگری نانیسم زن شامل لوح تقدیر به همراه مبلغ هر کدام دو میلیون و پانصد هزار ریال وجه نقدی را به خانم ها پریسا آقایی و ژیلا یوسفی بازیگران نمایش سفر رویایی کوتوله ها از استان زنجان اعطا می گردد.
بازیگری جسمی حرکتی دوم زن
اهداء لوح تقدیر بازیگری جسمی حرکتی زن به همراه مبلغ هر کدام جداگانه مبلغ پنج میلیون ریال وجه نقدی را به خانم ها مرضیه برخورداری علی آبادی بازیگر نمایش جاری مثل جویبار از استان یزد و لیلا معظمی بازیگر نمایش یک دست صدا ندارد از استان کردستان اعطا می نماید.
بازیگری جسمی حرکتی اول زن
اهداء دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به همراه مبلغ ده میلون ریال وجه نقدی را به خانم خانم زهره حنیفی بازیگر نمایش یک دست صدا ندارد از استان کردستان اعطا می نماید.
هیئت داروان لوح تقدیر و هر کدام جداگانه یک میلیون ریال به گروه نمایش جشن تولد فاطمه از استان البرز ، خانم ها معصومه عبدالهی ، هدیه قربانی ، تینا نوروزی ، فاطمه ایل اکبری، ستایش رزمی و آقایان بهراد معید ، محمدحسین آزاد ، عماد شفایی، ابوالفضل عاشری و امیر منیعی اعطا می نماید.
هیئت داوران لوح تقدیر به همراه مبلغ هر کدام جداگانه یک میلیون ریال از عروسک گردانندگان نمایش قصه بخت از استان اصفهان ، خانم ها عاطفه آقاپور، زینب السادات سیرنیام، زهرا عرب نورد ، زهره گرامی اعطا می نماید.
هیئت داوران لوح تقدیر به همراه مبلغ هر کدام جداگانه یک میلیون ریال از بازیگران نمایش بزبزقندی و گرگ ناقلا از استان اصفهان ، خانم ها فاطمه سلطانی، زهرا آذری، زهرا دوستی، سما زمانی و مژگان سمیعی اعطا می نماید.
بازیگری اعصاب و روان
بازیگری اعصاب و روان دوم زن
اهداء لوح تقدیر بازیگری اعصاب و روان زن به همراه مبلغ هفت میلیون ریال وجه نقدی را به خانم مریم لطیقی بازیگر نمایش سفر رویایی کوتوله ها از استان زنجان اعطا می نماید.
بازیگری اعصاب و روان اول زن
اهداء دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به بازیگری اعصاب و روان به همراه مبلغ ده میلیون ریال وجه نقدی را به خانم زهرا انصاری بازیگر نمایش سفر رویایی کوتوله ها از استان زنجان اعطا می نماید.
بازیگری همراه مرد
بازیگری همراه سوم مرد
هیئت داوران رتبه سوم بازیگری همراه مرد شامل لوح تقدیر به همراه مبلغ هر کدام جداگانه پنج میلیون ریال وجه نقدی را به آقای محمد ابراهیم کریمی بازیگرنمایش یک دست صدا ندارد از استان کردستان و آقای علی عباسی بازیگر نمایش سفر رویایی کوتوله ها از استان زنجان اعطا می نماید.
بازیگری همراه دوم مرد
اهداء لوح تقدیر بازیگری همراه مرد به همراه مبلغ هر کدام جداگانه هفت میلیون ریال وجه نقدی را به آقای محسن میرزائی بازیگر نمایش گاوی که می خواست شیر باشد از استان کرمان و آقای امیر شیخ جبلی بازیگر نمایش بزبزقندی و گرگ ناقلا از استان اصفهان اعطا می نماید.
بازیگری همراه اول مرد
اهداء دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به همراه مبلغ ده میلیون ریال وجه نقدی را به آقای فرزام عزیزی بازیگر نمایش کاشکی از استان مازندران اعطا می نماید.
بازیگری همراه زن
بازیگری همراه سوم زن
هیئت داوران رتبه سوم بازیگری همراه زن شامل لوح تقدیر به همراه مبلغ پنج میلیون ریال وجه نقدی را به خانم هلیا صابری بازیگرنمایش کاشکی از استان مازندران اعطا می نماید.
بازیگری همراه دوم زن
اهداء لوح تقدیر به همراه مبلغ هفت میلیون ریال وجه نقدی را به خانم مژگان جوهری بازیگر نمایش قصه سیبی که نصف نشد از استان اصفهان اعطا می نماید.
بازیگری همراه اول زن
اهداء دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به همراه مبلغ ده میلیون ریال وجه نقدی را به خانم مهدیه فخاری پور بازیگر نمایش گاوی که می خواست شیر باشد از استان کرمان اعطا می نماید.
نمایشنامه نویسی
رتبه سوم نمایشنامه نویسی
هیئت داوران رتبه سوم نمایش نامه نویسی کودک و نوجوان شامل لوح تقدیر به همراه مبلغ پنج میلیون ریال وجه نقدی را به داود کیانی به خاطر نمایشنامه نویسی نمایش پرنده و فیل از استان خراسان رضوی اعطا می نماید.
رتبه دوم نمایشنامه نویسی
اهداء لوح تقدیر به رتبه دوم نمایشنامه نویسی کودک و نوجوان مبلغ هفت میلیون ریال وجه نقدی را به آقای داود فتحعلی بیگی به خاطر نمایشنامه نویسی نمایش قصه بخت از استان اصفهان اعطا می نماید.
رتبه اول نمایشنامه نویسی
اهداء دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به همراه مبلغ ده میلیون وجه نقدی را به آقای ایمان تاج سلیمانی به خاطر نمایشنامه نویسی نمایش گاوی که می خواست شیر باشد از استان کرمان اعطا می نماید.
کارگردانی
رتبه سوم کارگردانی
هیئت داوران رتبه سوم کارگردانی شامل لوح تقدیر به همراه هر کدام جداگانه مبلغ پنج میلیون ریال وجه نقدی را به آقای محسن میرزایی کارگردان نمایش گاوی که می خواست شیر باشد از استان کرمان و خانم مرضیه آقاسی کارگردان نمایش قصه سیبی که نصف نشد از استان اصفهان اعطا می نماید.
رتبه دوم کارگردانی
اهداء لوح تقدیر کارگردانی به همراه مبلغ هفت میلیون ریال وجه نقدی را به خانم زهرا بکتاش و آقای احسان صانعی کارگردان نمایش قصه بخت از استان اصفهان اعطا می نماید.
رتبه اول کارگردانی
اهداء دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به همراه مبلغ ده میلیون ریال وجه نقدی را به آقای حمید کیانیان کارگردان نمایش پرنده و فیل از استان خراسان رضوی اعطا می نماید.
نمایش برگزیده
هیئت داوران نمایش پرنده و فیل از استان خراسان رضوی را به عنوان نمایش برگزیده معرفی کردند.
طراحی پوستر و بروشور
رتبه دوم طراحی بروشور
اهداء لوح تقدیر طراحی بروشور بخش بزرگسال به همراه مبلغ هفت میلیون وجه نقدی را به خانم سمیرا سیادت به خاطر طراحی بروشور نمایش پرنده و فیل از استان خراسان رضوی اعطا می نماید.
رتبه اول طراحی بروشور
اهداء دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به همراه مبلغ ده میلیون ریال وجه نقدی را به آقایان احسان و سهیل صانعی به خاطر طراحی بروشور نمایش قصه بخت از استان اصفهان اعطا می نماید.

اعلام نتایج بخش بزرگسال چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر معلولین
هیئت داوران چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر معلولین امیدآفرین (به میزبانی استان اصفهان) پس از مشاهده و بررسی تعداد بیست اثر در بخش صحنه ای بزرگسال جشنواره و پس از تبادل نظر ، آراء خود را به شرح زیر اعلام می دارد :
طراحی بروشور
الف – رتبه سوم
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون ریال اهدا می شود به طراح بروشور نمایش گاهی به من نگاهی ، آقای صاحب بوستانی از استان گلستان
ب – رتبه دوم
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ هفت میلیون ریال اهدا می شود به طراح بروشور نمایش باغ وحش شیشه ای ، آقای سیدمحمد مساوات از استان کرمانشاه
ج– رتبه اول
جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و مبلغ ده میلیون ریال اهدا می شود به طراح بروشور نمایش اتوبوس در دست تعمیر است ، آقای سعید شهریار از استان یزد
طراح نور
الف – رتبه سوم
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون ریال اهدا می شود به طراح نور نمایش گل گیس و چوپان ، علی محمدی از چهارمحال بختیاری
ب – رتبه دوم
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ هفت میلیون ریال اهدا می شود به طراح نور نمایش نیمکت ، Stefan marie stessel از بلژیک
ج– رتبه اول
جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و مبلغ ده میلیون ریال اهدا می شود به طراحان نور نمایش بازگشت به بکت ، Frank matzke و Anahi perez از آلمان
چهره آرایی
الف – رتبه سوم
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون ریال اهدا می شود به طراح چهره آرایی نمایش غروب ابدی ، طیبه زندش از استان هرمزگان
ب – رتبه دوم
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ هفت میلیون ریال اهدا می شود به طراح چهره آرایی نمایش کمدی ارتفاعات ، سارا عطایی از استان قم
ج– رتبه اول
جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و مبلغ ده میلیون ریال اهدا می شود به طراح چهره آرای نمایش گاهی به من نگاهی ، خانم ژاله ایل بیگی از استان گلستان
موسیقی
الف – رتبه سوم
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون ریال اهدا می شود به موسیقی نمایش نیمکت ، ژئوفره آرسنه بورتون از بلژیک
ب – رتبه دوم
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ هفت میلیون ریال اهدا می شود به موسیقی نمایش گل گیس و چوپان ، یاسرالله بخشیان از چهارمحال و بختیاری
ج– رتبه اول
جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و مبلغ ده میلیون ریال اهدا می شود به موسیقی نمایش بازگشت به بکت ، Jorg lichtenberg (یورگ لیختن برگ) از آلمان
طراح لباس
الف – رتبه سوم
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون ریال اهدا می شود به طراح لباس نمایش شاه لیر ، روبرت تساتوریان از ارمنستان
ب – رتبه دوم
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ هفت میلیون ریال اهدا می شود به طراح لباس نمایش سکوت روشن ، محمدجواد آقایی از استان یزد
ج– رتبه اول
جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و مبلغ ده میلیون ریال اهدا می شود به طراح لباس نمایش کمدی ارتفاعات ، اعظم دلداده از استان قم
طراحی صحنه
الف – رتبه سوم
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون ریال اهدا می شود به طراحی صحنه نمایش اتوبوس در دست تعمیر است ، جعفر دل دل از استان یزد
ب – رتبه دوم
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ هفت میلیون ریال اهدا می شود به طراحان صحنه نمایش گل گیس و چوپان ، محمد محمدی دوست و حجت الله یداللهی از استان چهارمحال و بختیاری
ج– رتبه اول
جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و مبلغ ده میلیون ریال اهدا می شود به طراحی صحنه نمایش بازگشت به بکت ، Nora Neuhaus از آلمان
بازیگری مرد
جسمی – حرکتی
الف – رتبه سوم
هیئت داروان در این بخش دو برگزیده دارد :
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون ریال به طور جداگانه اهدا می شود به :
آقای محسن ریاحی بازیگر نمایش گل گیس و چوپان از استان چهارمحال و بختیاری
آقای رضا افروزیان بازیگر نمایش فلانی و فلانی ها از استان کردستان
ب – رتبه دوم
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ هفت میلیون ریال اهدا می شود به آقای مهدی کناری زاده بازیگر نمایش غروب ابدی از استان هرمزگان
ج– رتبه اول
جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و مبلغ ده میلیون ریال اهدا می شود به آقای وحید شری زاد بازیگر نمایش زیرزمین از آذربایجان شرقی
بازیگری زن
جسمی – حرکتی
الف – رتبه سوم
هیئت داروان در این بخش دو برگزیده دارد :
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون ریال به طور جداگانه اهدا می شود به :
خانم سوزان اکبری بازیگر نمایش امل از استان خوزستان
خانم زهره حنیفی بازیگر نمایش فلانی و فلانی ها از استان کردستان
ب – رتبه دوم
هیئت داروان در این بخش نیز دو برگزیده دارد :
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ هفت میلیون ریال به طور جداگانه اهدا می شود به :
1. خانم زهرا زیارتی بازیگر نمایش اَفتو پِربینی از استان بوشهر
1. خانم حمیده نصاری بازیگر نمایش اورناس از استان بوشهر
ج– رتبه اول
جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و مبلغ ده میلیون ریال اهدا می شود به خانم فریده کلوندی بازیگر نمایش فلانی و فلانی هااز استان کردستان
بازیگری مرد
اختلالات بینایی
تقدیر
هیئت داوران با اهدا لوح تقدیر و مبلغ سه میلیون ریال به طور جداگانه از دو بازیگر خردسال نمایش سکوت روشن از استان یزد تقدیر به عمل می آورد:
آقای ابوالفضل دهقان
علی مرادی
الف – رتبه سوم
هیئت داوران در این بخش دو برگزیده دارد :
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون ریال به طور جداگانه اهدا می شود به :
آقای مهاجر سواعدی بازیگر نمایش امل از استان خوزستان
آقای سیدمحمدمهدی مدرسی زاده بازیگر نمایش اتوبوس در دست تعمیر است. از استان یزد
ب – رتبه دوم
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ هفت میلیون ریال اهدا می شود به آقای رضا خاوری بازیگرنمایش اتوبوس در دست تعمیر است. از استان یزد
ج– رتبه اول
جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و مبلغ ده میلیون ریال اهدا می شود به آقای سیدمحسن طباطبائی نمایش اتوبوس در دست تعمیر است از استان یزد
بازیگری زن
اختلالات بینایی
هیئت داوران با اهدا لوح تقدیر و مبلغ سه میلیون ریال به طور جداگانه از دو بازیگر خردسال نمایش سکوت روشن از استان یزد تقدیر به عمل می آورد:
خانم مهدیه سادات کشاورز
فاطمه جعفری
الف – رتبه سوم
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون ریال اهدا می شود به خانم مریم موید بازیگر نمایش اتوبوس در دست تعمیر است از استان یزد
ب – رتبه دوم
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ هفت میلیون ریال اهدا می شود به خانم فاطمه پورناظمیان بازیگر نمایش اتوبوس در دست تعمیر است از استان یزد
ج– رتبه اول
جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و مبلغ ده میلیون ریال اهدا می شود به خانم نگین پیرسمساری بازیگر نمایش زیرزمین از استان آذربایجان شرقی
بازیگری مرد
اختلالات شنوایی
الف – رتبه سوم
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون ریال اهدا می شود به آقای علی قاضوی بازیگر نمایش گاهی با من نگاهی از استان گلستان
ب – رتبه دوم
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ هفت میلیون ریال اهدا می شود به آقای حسین تبرته فراهانی بازیگر نمایش تابلویی دیگر از استان مرکزی
ج– رتبه اول
جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و مبلغ ده میلیون ریال اهدا می شود به آقای سرکیس سرکیسیان بازی نمایش شاه لیر از ارمنستان
ذهنی
در این بخش هیئت داوران با اهدا لوح تقدیر و مبلغ یک میلیون ریال به طور جداگانه از بازیگران زیر به عمل می آورد:
خانم پری امیری بازیگر نمایش گل گیس و چوپان از استان چهارمحال و بختیاری
خانم تهمینه قاسم پور بازیگر نمایش گل گیس و چوپان از استان چهارمحال و بختیاری
آقای غلام عباس دراهکی بازیگر نمایش اَفتو پِربینی از استان بوشهر
بازیگری زن
الف – رتبه سوم
هیئت داوران در این بخش دو برگزیده دارد :
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون ریال به طور جداگانه اهدا می شود به :
خانم فرشته آقاخانی بازیگر نمایش اورناس از استان بوشهر
خانم منیره رستمی بازیگر نمایش اورناس از استان بوشهر
رتبه دوم
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ هفت میلیون ریال اهدا می شود به خانم شنو قادری بازیگر نمایش باغ وحش شیشه ای از استان کردستان
ج– رتبه اول
جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و مبلغ ده میلیون ریال اهدا می شود به خانم maria magdolna johannes بازیگر نمایش شخصیت از ایتالیا
هیئت داوران همچنین در این بخش از بازیگران سه گروه نمایشی زیر تقدیر به عمل می آورد
گروه بازیگران نمایش شخصیت از ایتالیا:
Rodrigo scaggiane
Daniele bonino
Lorenzo friso
Michael untertrifaller
Mathias dallinger
گروه بازیگران نمایش آدم­ها با چمدان­ها از هلند
Isabelle schreuder
Remco werkhoven
Alicia tamara poll
Mark noorlander
Daan van der linde
Berry sabbe
Reggy Ronald dennen
Jorn Johannes albertus smit
Desiree dannielle andrea van geel
گروه بازیگران نمایش نیمکت از بلژیک
Liesbeth Nicole de hertogh
Ann jozef dockx
Els laenen
Catherine clotilde springuel
Gitte wens
Pieter henri lavrijssen
Luc jozef loots
Peter maria vanlommel
Hendrik joannes van raak
Marc wagemans
بازیگری مرد
اعصاب و روان
هیئت داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و مبلغ هفت میلیون ریال از آقای حمید فلاحی بازیگر نمایش اورناس از استان بوشهر تقدیر به عمل می آورد.
بازیگری همراه
مرد
الف – رتبه سوم
هیئت داوران در این بخش دو برگزیده دارد :
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون ریال به طور جداگانه اهدا می شود به :
آقای حجت اله یداللهی بازیگر نمایش گل گیس و چوپان از استان چهارمحال و بختیاری
آقای سامان حیدریان بازیگر نمایش باغ وحش شیشه ای از استان کرمانشاه
ب – رتبه دوم
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ هفت میلیون ریال اهدا می شود به آقای موسی هدایتی بازیگر نمایش فلانی و فلانی ها از استان کردستان
ج– رتبه اول
جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و مبلغ ده میلیون ریال اهدا می شود به Frank remi dierens بازیگر نمایش نیمکت از بلژیک
هیئت داوران همچنین در این بخش از بازیگران گروه نمایشی بازگشت به بکت از آلمان تقدیر به عمل می آورد :
Petra Muller
Maren mechthild meyer wunsch
Thomas Dauke
Olaf Norkowski
Ralf Kopka
Sylvia Rieck
Elisbeth Lammers
بازیگری همراه
زن
الف – رتبه سوم
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون ریال اهدا می­شود به خانم Mery Tsaturyan بازیگر نمایش شاه لیر از ارمنستان
ب – رتبه دوم
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ هفت میلیون ریال اهدا می شود به خانم فهیمه خسروی بازیگر نمایش گل گیس و چوپان از استان چهارمحال و بختیاری
ج– رتبه اول
جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و مبلغ ده میلیون ریال اهدا می شود به خانم فرانک وکیلی فر بازیگر نمایش باغ وحش شیشه ای از استان کرمانشاه
نمایش نامه نویسی
الف – رتبه سوم
هیئت داوران در این بخش دو برگزیده دارد :
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون ریال به طور جداگانه اهدا می شود به :
آقای سعید شهریار نویسنده نمایش نامه اتوبوس در دست تعمیر است از استان یزد
خانم میترا زارع نویسنده نمایش نامه سکوت روشن از استان یزد
ب – رتبه دوم
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ هفت میلیون ریال اهدا می شود به Antonio vigano نویسنده نمایش نامه شخصیت از ایتالیا
ج– رتبه اول
جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و مبلغ ده میلیون ریال اهدا می شود به Paul verrept نویسنده نمایش نامه نیمکت از بلژیک
کارگردانی
الف – رتبه سوم
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون ریال اهدا می شود به کارگردان نمایش گل گیس و چوپان آقای مصطفی محمدی دوست از استان چهارمحال و بختیاری
ب – رتبه دوم
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ هفت میلیون ریال اهدا می شود به کارگردان نمایش شخصیت آقای Antonio vigano از ایتالیا
ج– رتبه اول
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ ده میلیون ریال اهدا می شود به کارگردان نمایش نیمکت آقای Luc nuyens و Fran remi dierens از بلژیک
جایزه ویژه هیأت داوران :
هیئت داوران به دلیل تعهد، زیبایی شناسی کاربردی، انتخاب موضوعی متناسب با نیازهای اجتماعی و در راستای اهداف سالم سازی محیط، و استفاده از تئاتر اجتماعی، به اتفاق آرا با اهدا تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و مبلغ هشتصد یورو از نمایش چرا من؟ از کشور اوگاندا تقدیر به عمل می آورد.
نمایش برگزیده
نمایش برگزیده هیئت داوران چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر معلولین در بخش نمایش های صحنه­ای ، نمایش نیمکت از کشور بلژیک به کارگردانی Luc nuyens است.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی تئاتر معلولین، 18 آذر 1395

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.