ملاقات خانواده آیت الله روشندل سید محمدکاظم مجاب با حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی

img_7443صبح پنجشنبه 11 آذرماه 1395 خانواده مرحوم سید محمدکاظم مجاب با حجت الاسلام و المسلمین سید جواد شهرستانی دیدار داشتند و درباره مراسم بزرگداشت آقای مجاب گفتگو شد.
سید کریم (داماد) و دو تن از نوادگان آن مرحوم در این ملاقات حضور داشتند.
جناب آقای شهرستانی طی سخنانی گفت: «مرحوم مجاب در هشتاد سالگی به رحمت خدا رفت و بیش از نیم قرن خالصانه و بدون خودنمایی به ترویج و تبلیغ شیعه و معارف دینی مشغول بود. او از انسان‌های خاص دوره معاصر بود و بزرگان و علما و خواص برای او و کار او احترام قائل بودند، به طوری که بسیاری از منازل بزرگان حوزه و مجالس آنها شرکت می‌کرد و به ذکر مصیبت می‌پرداخت. نبرهای او ویژگی‌های منحصربه فرد داشت، منبرها از نظر زمانی کوتاه ولی پر مغز و پر مطلب بود و هر شرکت کننده در پایان جلسه احساس می‌کرد نکته جدید فرا گرفته است.
مطالبی که می‌گفت مستند و دقیق بود و هیچگاه منبرش خسته کننده و ملال‌آور نبود. چون از مطالب متنوع و مؤثر بهره می‌گرفت، شعر، قرآن، دعا، خاطره، سرگذشت، تفسیر، احکام و غیره می‌گفت».
همچنین آقای دکتر سید علی صدرالسادات و آقای حاج سید ناصر مجاب درباره ویژگی‌ها و فعالیت‌های مرحوم مجاب چند دقیقه‌ای سخن گفتند. سپس آقای محمد نوری درباره پیشرفت پروژه مرحوم مجاب در دفتر فرهنگ معلولین گزارش داد.
قرار شد مراسم بزرگداشت این آیت الله روشندل در اواخر اسفندماه سال جاری برگزار گردد و در این زمینه جناب آقای شهرستانی دستورات لازم را فرمودند.

مرحوم آیت الله سید محمد کاظم مجاب

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.