تولید روزانه ۳.۵ تن مواد غذایی با نیروهای معلول در الیگودرز

شرکت صنایع غذایی یاشیل که با مشارکت بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در الیگودرز لرستان احیا شده، زمینه‌ اشتغال بیش از ۸۵ نفر کم‌توان جسمی تحت پوشش بهزیستی را در مناطق محروم این شهرستان فراهم کرده است.
علی هوشیار با اعلام اینکه از ۲۷ اسفند ماه سال گذشته بنیاد برکت به منظور توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی در مناطق محروم این شهرستان به مشارکت با شرکت یاشیل اقدام کرده است، گفت: کارخانه‌ی یاشیل برای توسعه‌، متقاضی مشارکت بنیاد برکت بوده است.
به گفته‌ هوشیار تمام نیروهای یاشیل از افراد زیر پوشش بهزیستی به کار گرفته می‌شوند و کارخانه‌ یاشیل به کمک نیروهای کم‌توان جسمی روزانه سه و نیم تن مواد غذایی بسته‌بندی شده تولید خواهد کرد.
مدیرعامل شرکت صنایع غذایی یاشیل گفت: این شرکت هم‌چنین بخشی از درآمد حاصل از حمل‌و‌نقل محصولات کارخانه را به منظور انجام امور عام‌المنفعه، مستقیم به سرپرست‌ خانواده‌های نیازمند اختصاص می‌دهد.
بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اجرای ۲۶۷ طرح توانمندسازی اقتصادی در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته‌ کشور با حجم سرمایه‌گذاری ۴۸ هزار و ۷۷۰ میلیارد ریال توانسته است، برای ۱۶۶ هزار و ۶۴۲ نفر در استان‌های مختلف فرصت شغلی ایجاد کند و قدم‌های بزرگی در مسیر محرومیت‌زدایی از مناطق کم‌برخوردار کشور بردارد.
منبع: خبرگزاری فارس، 17 آبان 1395

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *