تجلیل از خبرنگاران توان­یاب

IMG_6743همزمان با فرارسیدن روز خبرنگار در نشستی با حضور مدیرعامل مجتمع رعد از تلاش­های چند تن از خبرنگاران توان­یاب قدردانی شد.
به گزارش روابط­ عمومی مجتمع رعد؛ با حضور هاجر بزرگی خبرنگار فدراسیون جانبازان و معلولان، امین جلال­وند خبرنگار روزنامه جام ­جم، مجید انتظاری خبرنگار خبرگزاری ایسنا و افشین والی­ نژاد خبرنگار آزاد و عکاس بین ­المللی در نشستی که جمعی از مدیران مجتمع رعد به اتفاق منصوره پناهی مدیرعامل رعد شرکت داشتند از خدمات خبرنگاران تجلیل شد.
براساس این گزارش امین جلال­وند با ابراز تشکر از مجتمع رعد برای گرامیداشت مقام خبرنگار، افزود: به نظرم در انتشار اخبار حوزه معلولان باید آگاهانه از لحن ترحم­ آمیز و دلسوزانه پرهیز کنیم، زیرا این روش حتی اگر جلب نظر جامعه را در پی داشته باشد در ادامه موجب بی­ انگیزگی افراد دارای معلولیت می­شود.
همچنین افشین والی­نژاد که سال­ها در کشور ژاپن فعالیت رسانه­ ای کرده­ است با پخش کلیپی با عنوان «خدمات قطار در ژاپن» ضمن تأکید بر دسترس­پذیری تمام امکانات شهری برای گروه­ های آسیب­پذیر و معلولان، افزود: در آن کشور خدمت به گروه­ های خاص (معلولان) بدون چشم داشت و منت انجام می­شود و این نکته بسیار مهم است که باید رسانه­ ها در بعد فرهنگ­­ سازی روی آن کار می­کنند.
هاجر بزرگی خبرنگار ورزشی فدراسیون جانبازان و معلولان با اشاره به اهمیت رسانه­ها در بیان توانمندی­های افراد دارای معلولیت، افزود: امروز جامعه برای موفقیت ورزشکاران پاراالمپیکی اهمیت بسیار قائلند و فعالیت­های ورزشی این گروه را دقیق پی­گیری می­کنند.
مجید انتظاری خبرنگار خبرگزاری ایسنا با تأکید بر نقش رسانه­ ها در معرفی الگوهای صحیح رفتاری در جامعه، افزود: خبرنگاران در آگاه­سازی جامعه در زمبنه رعایت حقوق معلولان عملکرد مهمی بر عهده دارند و تعامل تشکل­های حوزه معلولان با رسانه­ ها از طریق خبرنگار میسر خواهد شد، بنابراین ارتباط خبرنگاران با انجمن­های تخصصی حوزه معلولان تأثیر مثبتی در بروز هنجارهای اجتماعی و رفتارهای پسندیده جامعه باقی خواهد گذاشت.
در پایان این نشست منصوره پناهی ضمن قدردانی از خبرنگاران حاضر در جلسه و اهدا نمونه­ ای از محصولات صنایع دستی هنرجویان رعد به آنها، افزود: انجمن­های فعال در حوزه اجتماعی برای توفیق در اهداف انسانی خود می­بایست به رسانه ­ها به عنوان یکی از شرکاء اصلی خود توجه کنند، زیرا هیچ تشکل اجتماعی را سراغ ندارم که بدون برقراری ارتباط اعتماد برانگیز با جامعه به اهداف انسانی خود رسیده باشد.
منبع: سایت مجتمع رعد، 21 مرداد 1395

Untitled-1

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *