اپلیکیشن ورزش افراد دارای معلولیت منتشر شد

003اپلیکیشن ورزش افراد دارای معلولیت به منظور ترویج ورزش همگانی و اطلاع رسانی از آخرین رویدادهای ورزشی به همت به پایگاه اینترنتی معلولان ایران (شمعدانی) منتشر شده است.
محمد رضا دشتی مدیر این پایگاه خبری با اعلام اینکه این اپلیکیشن به محمود خسروی وفا رییس فدراسیون جانبازان و معلولان به پاس یک عمر تلاش برای جانبازان و معلولان اهدا شده است گفت: اپلیکیشن ورزش افراد دارای معلولیت کاملا کاربردی است و جهت ترویج و تشویق افراد معلول به انجام تمرینات ورزشی و پاسخگویی به سه پرسش اساسی کجا برای ورزش برم؟ چه ورزشی انجام بدهم و چگونه ورزش کنم تهیه شده است.
وی افزود: در این نرم افزار موبایلی اطلاعاتی پایه و مهمی شامل اسامی بیش از دهها ورزشگاه در ساسر کشور که امکان حضور افراد معلولان در آنجا هست و رشته های ورزشی فعال در آنها به تفکیک استانی و شهری، اطلاعات تماس ادارات و هیات های ورزشی استانهای کشور برای راهنمایی جانبازان و معلولان و معرفی بالغ بر ۴۰ رشته ورزشی پارالمپیک تابستانی و زمستانی و ورزش های همگانی قرار دارد که عزیزان علاقه مند در دوره افتاده ترین نقاط کشور می توانند از حداقل امکانات ورزشی شهر خود مطلع شوند.
مدیر پایگاه اینترنتی معلولان ایران (شمعدانی) با ذکر این نکته که ایران جزو معدود کشورهایی است که برای ورزش افراد معلول خود اپلیکیشن اختصاصی دارد؛ افزود: در این اپلیکیشن که مبتنی بر موتور پازلی است از گوگل مپ (نرم افزار نقشه خوان گوگل) برای نشانی سازمان ها و مجموعه های ورزشی و ورزشگاه های تهران و بیرجند به عنوان نمونه استفاده شده است. همچنین آخرین اخبار ورزشی به صورت آنلاین در دسترس مخاطبان قرار دارد.
دشتی گفت : در حال حاضر این اپلیکیشن برای گوشی های دارای سیستم اندورید طراحی و ساخته شده است و محتوای نسخه های بعدی این نرم افزار موبایلی جامع تر و کاملتر با جزییات بیشتری منتشر خواهد شد که شامل معرفی کتب ورزشی تخصصی و عمومی حوزه معلولیت، تمبرهای ورزشی ملل مختلف، تمرینات ورزشی با تصویر و چند بخش دیگر خواهد بود.
وی با قدردانی از گروه نرم افزاری پازلی، سایت مددکاری اجتماعی ایران، مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد، فدراسیون جانبازان و معلولان گفت: مطابق آنچه در وبگاه رسمی پازلی آمده است، از جمله امکانات این دسته نرم افزارها میتوان به ایجاد پروفایل بازیکنان تیم ملی، اخبار، افتخارات، گالری تصاویر، رویداد های پیش رو، امکانات، ساعات کاری مجموعه ورزشی و.. اشاره کرد.
مطابق آنچه در وبگاه رسمی پازلی آمده است، از جمله امکانات این دسته نرم افزارها میتوان به پروفایل بازیکنان، اخبار، افتخارات، گالری تصاویر، رویداد های پیش رو، امکانات، ساعات کاری مجموعه ورزشی و.. اشاره کرد.
پایگاه اینترنتی معلولان ایران (شمعدانی) پس از پوشش رسانه ای مسابقات پارالمپیک لندن قصد دارد با اطلاع رسانی از اخبار و رویدادهای ورزشی مسابقات پارالمپیک ریو در شهریورماه امسال از کاروان ورزشی کشورمان حمایت کند.
بر اساس اعلام مدیر این پایگاه به زودی اپلیکیشن مسابقات پارالمپیک ریودوژانیرو برزیل به زبان فارسی برای اطلاع رسانی از رویدادهای این مسابقات منتشر خواهد شد.
راه های دانلود رایگان اپلیکیشن ورزش افراد دارای معلولیت: www.para.shamdani.com
برای دانلود رایگان اپلیکیشن از سایت کافه بازار نیز می توانید اقدام کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *