پایان کار جشنواره موسیقی معلولان

در این جشنواره 2 روزه که در 2 بخش گروهی و انفرادی و با حضور 100 نفر از معلولان نابینا، ناشنوا، معلولیت ذهنی، اعصاب و روان و جسمی- حرکتی برگزار شد از نفرات اول تا سوم گروه های معلولیت با اهدای لوح سپاس و هدایا قدردانی شد.
مدیرکل بهزیستی گیلان در آیین اختتامیه این جشنواره گفت: در نخستین جشنواره موسیقی معلولان 20 گروه نمایشی از معلولان توانمند شهرهای رشت، لنگرود، رودسر، رضوانشهر، لاهیجان و ماسال حضور داشتند.
محمدرضا پارسی افزود: ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی، همبستگی و انسجام اسلامی در حمایت از مقاومت اسلامی و مقابله با اندیشه های تکفیری، عشق و معرفت و خداجویی، نوع دوستی و مهرورزی، خانواده و مسائل اجتماعی، اوصاف طبیعت، موجودات و جلوه های الهی، توجه جدی به آئین و رسوم بومی محلی گیلان از موضوعات این جشنواره بوده است.
وی شناسایی استعدادهای خلاق، برنامه ریزی برای رشد جامعه معلولان، ایجاد بستر مناسب و گسترش سطح علمی و فعالیت گروه های موسیقی میان این قشر از افراد جامعه و کمک به فرآیند تولیدات هنر در طول سال را از اهداف مهم جشنواره موسیقی معلولان دانست.
مدیرکل بهزیستی گیلان همچنین از چاپ کتاب مفاخر معلولان در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال گردآوری اطلاعات در زمینه مفاخر معلول هستیم که با تدوین اطلاعات در آینده نزدیک این کتاب به چاپ خواهد رسید.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان ؛ سایت مجتمع رعد، 31 فروردین 1395

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *