گفتگوی صمیمی مسئولان سازمان بهزیستی استان تهران با مددجویان دارای معلولیت

tehran-behzistiروز سه شنبه 24 فروردین­ ماه در عصری دل ­انگیز و بارانی، دکتر دلبری مدیرکل سازمان بهزیستی استان تهران و جناب آقای اسدی معاون توانبخشی این سازمان در نشستی صمیمی با جمعی از مددجویان نابینا و حرکتی شهر تهران به گفتگویی رو در رو نشستند.
در آغاز این جلسه نخست مدیرعامل انجمن باور ضمن قدردانی از حضور مدیران ارشد سازمان بهزیستی استان تهران و شرکت­ کنندگان، هدف از برگزاری این جلسه را ایجاد امکان ارتباط مستقیم و بی­واسطه مددجویان سازمان و اعضای انجمن باور با مسئولان مهم­ترین سازمان خدماتی افراد معلول ذکر کرد.
در ادامه دکتر دلبری نیز با تشکر از انجمن باور برای ترتیب دادن این نشست هدف خود را دریافت مستقیم نظرات، انتقادات و پیشنهادهای شرکت­ کنندگان در خصوص خدمات سازمان به مددجویان، حل مشکلات حضار و اصلاح و بهینه­ سازی خدمات­ سازمان بر اساس نظرات گروه­ های هدف مستقیم بهزیستی عنوان کرد.
در ادامه این نشست که با حضور حدود 30 تن از افراد معلول برگزار شد، شرکت ­کنندگان به طرح نظرات خود، بیان نقاط ضعف خدمات سازمان بهزیستی و پیشنهادات اصلاحی در این زمینه پرداختند.
برخی از مشکلات مطرحه در این نشست به اشخاص شرکت­ کننده باز می ­گشت که مدیرکل و معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران نیز ضمن شنیدن صبورانه و گشاده ­روی مشکلات بیان ­شده، دستورات لازم را برای حل این مشکلات صادر کردند. بخش دیگری از نظرات شرکت ­کنندگان عمدتاً به نقد شیوه خدمات­ دهی سازمان بهزیستی به کل مددجویان اختصاص داشت از جمله نقصان­ های نقد شده می­ توان به ضعف شیوه اطلاع­ رسانی خدمات سازمان به مددجویان، نابسامانی در توزیع تجهیزات توانبخشی افراد معلول به ویژه نابینایان و کم­ بینایان، ضعف دانش و آگاهی گروهی از مددکاران مرتبط با مددجویان، رفتارهای بعضاً نامناسب گروهی از کارکنان سازمان با مراجعه کنندگان به مراکز بهزیستی و پاسخ کند کارشناسان ذیربط به مشکلات مددجویان را نام برد.
ویژگی برجسته این نشست که مورد تأکید همه حضار قرار گرفت؛ صمیمیت مدیریت بهزیستی استان در گفتگوی بی­پرده با مددجویان و استقبال آن­ها از طرح انتقادات شرکت­ کنندگان از خدمات سازمان و نیز حل فوری مشکلات حضار توسط دکتر دلبری و آقای اسدی بود.
مقرر شد بر اساس تجربه دلنشین این نشست، این جلسات به صورت فصلی در انجمن باور برگزار و پیگیری شود.
از دستاوردهای این نشست وعده مسئولان سازمان بهزیستی استان تهران برای پرداخت هدایای ازدواج به افراد معلول عضو انجمن و ساکن شهرهای استان تهران، پرداخت سهم بیمه کارفرمایی کارکنان معلول کارفرمایان بخش خصوصی، پرداخت شهریه دانشجویان معلول در سال 94 و حل مشکلات معیشتی اعضای انجمن ظرف یک هفته پس از برگزاری این نشست بود.
انجمن باور چنان که کارنامه عملیاتی آن در سال­های اخیر نشان می­دهد علاوه بر پیشگامی در حل مشکلات کلان و عمومی شهروندان معلول از طریق تصویب قوانین حمایتی، پیگیری اجرای این قوانین از طریق رایزنی با مسئولان ارشد کشور، ارائه طرح­های نوین توانمندسازی افراد معلول ایجاد امکان ارتباط رویاروی مسئولان ارشد و میانی کشور با مددجویان دارای معلولیت به شکل مستقیم و بی­ پرده است که علاوه بر تقویت حس پاسخگویی مسئولان به شهروندان، موجب افزایش مسئولیت­ پذیری شهروندان معلول در قبال حل مشکلات خود و بیان مطالبات خود در این نشست­ هاست.

منبع: سایت انجمن باور، 26 فروردین 1395

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.