بازدید از جامعه نابینایان و کم بینایان کاشان

بازدید از جامعه نابینایان و کم بینایان کاشان

kashan01روز دوشنبه 16 فروردین 1395 ساعت 15 بعدازظهر با چند نفر از مدیران دفتر فرهنگ معلولین عازم شهر کاشان شدیم. هدف بازدید از جامعه نابینایان کاشان و گفت‌وگو با خانم دکتر نرگس نیکخواه به عنوان رئیس هیئت مدیره و سید ابوالفضل سادات الحسینی مدیرعامل جامعه در پی دعوت خانم نیکخواه بود.
پس از رؤیت خبر چاپ کتاب مجموعه مقالات اولین همایش علمی جامعه بینا شهروند نابینا در اینترنت به خانم دکتر نرگس نیکخواه به عنوان دبیر علمی همایش نامه نوشتیم و این اقدام مبارک را تبریک گفتیم. حدود یک ماه بعد خانم نیکخواه تماس گرفته و دعوت کردند تا از جامعه نابینایان کاشان و فعالیت‌های آنجا بازدید داشته باشیم. از این‌رو آقایان محمد نوری، علی نوری و خانم‌ها اعظم قاسمی و منصوره ضیایی‌فر به طرف کاشان حرکت کردیم.
ساعت 17 به محل جامعه که در بافت قدیمی و مرکز شهر و در خانه اهدایی معلم شهید اصغر فخار واقع بود رسیدیم.
در جلسه خیرمقدم و احوال‌پرسی غیر از خانم نیکخواه و آقای سادات الحسینی، خانم سقا زاده شاعر نابینا حضور داشتند. نخست حدود نیم ساعت خانم نیکخواه گزارشی از فعالیت‌هایشان دادند، سپس آقای نوری نیز گزارشی از فعالیت‌های دفتر فرهنگ معلولین ارائه دادند و بعد از قسمت‌ها بازدید شد. ساعت 18 جامعه را ترک و به سوی قم حرکت کردیم. گزارش مفصل این بازدید در شماره بعدی مجله توان نامه منتشر خواهد شد.

جامعه نابینایان و کم‌بینایان کاشان دارای مجوز رسمی فعالیت از وزارت کشور به شماره ثبت 330، ارائه دهنده خدمات عمومی و اختصاصی مورد نیاز اعضا، با همیاری و همدلی خیّرین بزرگوار و نیک اندیش است.
فعالیت‌ها: برگزاری دوره‌های فرهنگی، اعتقادی، آموزشی، تهیه و تأمین کتاب‌های گویا، بریل و درشت خط. برگزاری سفرهای زیارتی و سیاحتی. تشکیل جلسات مشاوره گروهی برای اعضا و خانواده‌های آنان.
انجام خدمات بهداشتی، درمانی، ورزشی، توانبخشی و تأمین وسایل و تجهیزات مورد نیاز، آموزش مهارت‌های اساسی زندگی و نیز مهارت‌های روزمره، انجام حمایت‌ها و پیگیری‌های حقوقی برای اعضا، تلاش در تأمین زمین و مسکن و ملزومات مورد نیاز آنان، انجام فعالیت‌های پژوهشی، برگزاری همایش‌ها، نمایشگاه‌ها، جشنواره‌ها و جلب مشارکت مردم و نهادها در این زمینه.
توسعه خوداشتغالی و کارآفرینی با برنامه‌ریزی و ایجاد فرصت‌های برابر و … .
نشانی: کاشان، خیابان اباذر، کوچه عترت 26
تلفن: 03155227707 فکس: 03155227797
وب‌سایت: www.kashanblinds.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *