حاج مصطفی جعفر رئیس جماعت خوجه لندن در دفتر فرهنگ معلولین

مهمانان
حاج مصطفی جعفر رئیس جماعت خوجه در لندن
و حاج نادر جعفر مدیر مؤسسه دارالزهرا(س) در قم

mustafa-jaffer02یکشنبه ۸ فروردین ۱۳۹۵ آقای حاج مصطفی جعفر مهمان دفتر فرهنگ معلولین بودند و ساعت ۵ تا ۶ بعدازظهر در خدمت ایشان بودیم. نخست آقای محمد نوری پیرامون فعالیت‌های این دفتر توضیحاتی داد و بر اهمیت جامعه معلولان تأکید کرد.
mustafa-jaffer01سپس آقای مصطفی جعفر معلولین شیعه را به دلیل کثرت و آمار زیاد در ایران، عراق و افغانستان و نیز نرخ افزایش این جمعیت مهم و قابل توجه دانست و از جناب آقای سید جواد شهرستانی و حضرت آیت الله العظمی سیستانی جهت تأکید بر امور معلولین و کار در این زمینه تشکر کرد.
هم اکنون آمار معلولین عراق ۲۵ تا ۳۰ درصد، معلولین ایران ۱۰ تا ۱۵ درصد و معلولین افغانستان هم قابل توجه است و نرخ رشد معلولیت در کشورهای شیعی بسیار زیاد است. از این‌رو لازم است راه‌ کارهای علمی و کارشناسانه جهت پیشگیری و جلوگیری از معلولیت عملی و اجرایی گردد.
مدیریت دفتر و نیز مهمانان هر دو توافق داشتند که معلولیت و معلولین مهم‌ترین مسئله اجتماعی جهان شیعه است و با پیشرفت معلولیت در چند دهه آینده بسیاری از جمعیت شیعه دارای نقصان جسمانی خواهند شد.
آقای مصطفی جعفر در مورد همکاری همه مراکز ایران و عراق و مراکزی که در اروپا هست تأکید کرد و جهت تبادل نظر و هم افزایی قرار شد نشست‌هایی داشته باشیم.
موضوع دیگر گفت‌وگو درباره بانک جهانی اطلاعات معلولان بود. در مورد ضرورت راه‌اندازی این بانک و لزوم همکاری مشترک هر دو طرف تأکید کردند و مطالبی بیان شد.
در پایان آقای نوری از حاج نادر جعفر رئیس مؤسسه دارالزهرا(س) در قم و حاج مصطفی جعفر رئیس جماعت خوجه در لندن و آقای حیدری تشکر کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *