وب سایت دفتر فرهنگ معلولین در بین پنج کاندیدا برتر جشنواره وب و موبایل ایران

هشتمین جشنواره وب و موبایل ایران
وب سایت دفتر فرهنگ معلولین در بین پنج کاندیدا برتر بخش انجمن‏ها

eanjoman-bannerهشتمین دوره جشنواره وب ایران در 3 اسفند 1394 به کار خود پایان داد. وب سایت دفتر فرهنگ معلولین از 15 هزار سایتی که در این دوره جشنواره شرکت کرده بوند، در بخش انجمن‏ها بین 5 کاندیدا کسب رتبه برتر هشتمین جشنواره وب ایران قرار گرفت. متن گزارش منتشره توسط مدیریت این جشنواره اینگونه است:
شایان شلیله بنیانگذار جشنواره وب با اشاره به تغییراتی که در جشنواره وب و موبایل سال جاری وجود داشت، گفت: پلتفرم‌های ثبت‌نام برای شرکت در این جشنواره با یکدیگر ادغام شده بود. پیش از این، پلتفرم ثبت‌نام و حتی رای دادن به شرکت‌کنندگان به صورت جداگانه بود، اما امسال این دو پلتفرم را با یکدیگر ادغام کردیم و امسال ۱۵هزار وب‌سایت برای شرکت در این جشنواره ثبت‌نام کردند.
داوری این جشنواره در سال‌های گذشته و در دوره اول به صورت محدود و حدود ۱۷نفر بود، اما از سال گذشته تغییراتی در این داوری‌ها ایجاد شد، به این صورت که کسانی که در این جشنواره شرکت و سایت خود را ثبت‌نام کرده‌اند نیز می‌توانند به عنوان داور به شرکت‌کنندگان رای دهند، بنابراین می‌توان گفت امسال مشارکت بالاست و سایت‌ها با رای مستقیم داورها انتخاب می‌شوند.
وی بیان کرد: ثبت‌نام در جشنواره از ۲۱ بهمن آغاز شد و اختتامیه آن روز ۳ اسفند در کتابخانه ملی با حضور فعالان کسب‌وکار اینترنتی بود.
شلیله به سه تفاوت فنی جشنواره در سال جاری نیز اشاره کرد و افزود: موضوع اول نحوه ثبت‌نام در سایت برای شرکت‌کنندگان بود که امسال این ثبت‌نام به صورت واحد انجام می‌گیرد. تفاوت دوم در زمینه کنفرانس کارآفرینان موفق است که به ارائه توضیحاتی درباره موفقیت خود می‌پردازند. تفاوت سوم نیز بیشتر شدن تعداد گروه‌های شرکت‌کننده در جشنواره است، چراکه در سال‌های گذشته به دلیل محدودیت سالن‌ها گروه‌های کمتری در جشنواره شرکت می‌کردند و این امر رقابت برای اول شدن را تاحدودی دشوار می‌کرد، اما امسال این رقابت به صورت منطقی شده است.
او همچنین به آماری از شرکت‌کنندگان در جشنواره امسال اشاره کرد و افزود: این آمار سال گذشته در حوزه وب برای شرکت‌کنندگان ۱۲ هزار سایت بود و در سال جاری ۱۵هزار سایت شرکت کرده‌اند. همچنین در حوزه موبایل نیز در سال گذشته ۲هزار و ۸۰۰کاربر ثبت‌نام کرده اند که این آمار در سال جاری به ۳هزار و ۵۰۰نفر رسیده است، این در حالی است که تنها به ۷۳ برنده جایزه تعلق می‌گیرد.
رضا الفت‌نسب، دبیر انجمن صنفی کسب‌وکار اینترنتی و دبیر اجرایی جشنواره وب و موبایل ایران، با اشاره به داوری این جشنواره گفت: داوری موبایل از داوری وب سخت‌تر است، زیرا تا زمانی که کاربر اپلیکیشن را نصب نکند، نمی‌تواند درباره آن نظر بدهد. تلاش ما بر این است که اپلیکیشن‌های برتر، از دیدگاه مردمی و همچنین در میان اپلیکیشن‌ها نیز شناسایی شوند. همچنین از مراکز دولتی و خصوصی مانند مرکز توسعه تجارت الکترونیک و مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دعوت کرده‌ایم که بر نحوه داوری این جشنواره نظارت داشته باشند.
شایان ذکر است؛ درهشتمین جشنواره وب و موبایل ایران که اختتامیه آن 3 اسفندماه در سالن همایش کتابخانه ملی برگزار شد، 15 هزار وب‌سایت و 3 هزار و 500 اپلیکیشن موبایل در 4 گروه وب و 13 گروه موبایل به رقابت پرداختند که وب سایت دفتر فرهنگ معلولین در بخش انجمن‏ها بین 5 کاندیدا کسب رتبه برتر هشتمین جشنواره وب ایران قرار گرفت.
پنج کاندیدا برتر بخش انجمن‏ها در هشتمین جشنواره وب و موبایل ایران:
– انجمن برنامه نویسی اندروید
– انجمن سازندگان ادوات و ماشین آلات کشاورزی
– انجمن علمی دانشجویان مهندسی فناوری اطلاعات بوشهر
– دفتر فرهنگ معلولین
– سایت پرسش و پاسخ ایران
malolinمنبع: سایت انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی، 27 بهمن 1394

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *