فیروز و کانون توانا طلایه‌داران اشتغال‌زایی وکارآفرینی برای معلولان

مدیرعامل کانون معلولین توانا در افتتاحیه‌ی خط تولید صابون گروه بهداشتی فیروز: فیروز و کانون توانا طلایه‌داران اشتغال‌زایی وکارآفرینی برای معلولان در کشور هستند

همزمان با دهه‌ی فجر آیین افتتاحیه‌ی خط تولید صابون گروه بهداشتی فیروز با حضور دکتر سرقینی اهری معاون امور معادن و صنایع معدن وزرات صنعت، معدن و تجارت، مهندس پرزحمت مدیرکل صنایع، معاون و تجارت استان قزوین، رضا عسگری سرپرست فرمانداری شهرصنعتی البرز، اعضای شورای اسلامی شهر الوند و نصرت آباد و جمعی از مدیران و مسئولان استانی برگزار شد.

مدیرعامل کانون معلولین توانا تغییر نگرش جامعه نسبت به توانمندی‌های معلولان و رفع معضل بیکاری آنها را دو هدف همیشگی کانون توانا و فیروز دانست.
به گزارش پیک‌توانا: محمدرضا هادی‌‌پور در آیین برگزاری افتتاح خط تولید صابون گروه بهداشتی فیروز گفت: ما معتقدیم معلولی که شغل داشته باشد دیگر معلول نیست چرا که او در سایه‌ی داشتن اشتغال، از استقلال مالی و شخصیتی برخوردار شده و آمادگی حضور در اجتماع، ازدواج و تشکیل خانواده را کسب می‌کند.
این عضو هیات مدیره‌ی کانون معلولین با بیان اینکه فیروز در ایجاد بستر اشتغال برای معلولان سهم بزرگی به گردن استان قزوین دارد اذعان کرد: کانون معلولین توانا و واحد تولیدی فیروز طلایه‌داران اشتغال‌زایی وکارآفرینی برای معلولان در سراسر کشور هستند.
هادی‌پور خاطرنشان کرد: کانون معلولین پیمانکار تامین نیروی انسانی خط‌تولید فیروز است و علاوه بر این با ایجاد یک مجتمع کارگاهی در شهرصنعتی لیا موفق به ایجاد بیش از ۶۰۰ شغل برای معلولان شده است.
این فعال اجتماعی حوزه‌ی معلولان، افراد دارای معلولیت را صاحب اندیشه و توانمندی دانست و گفت: امروز اغلب جوامع معلولان را باور داشته و بین این گروه و سایر گروه‌های اجتماعی تفاوتی قائل نیستند.
وی ایجاد زمینه‌ی اشتغال معلولان را در خط تولید صابون فیروز امری قابل تقدیر دانست و یادآور شد: فیروز و کانون معلولین توانا در تمام سال های فعالیت خود با کارآفرینی و استخدام معلولان، در صدد اثبات توانایی‌های معلولان بوده‌اند و امروز جامعه در این زمینه به بادر رسیده است.
محمدرضا هادی‌پور تاکید کرد: معلولان در انعکاس توانمندی‌های خود به جامعه سنگ‌تمام گذاشته‌اند و امروز وقت آن رسیده که جامعه و مسئولان نیز حمایت‌های خود را شامل این گروه از جامعه کنند.
منبع: رقیه بابایی، سایت کانون معلولین توانا، ۲۱ بهمن ۱۳۹۴

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *