مرضیه دهقان

نامش مرضیه است دختری شاعر که کتاب شعرش به زودی منتشر می‌شود.مرضیه دهقان شعرهایش را با دندان هایش تایپ می‌کند.از نوک بینی و چانه‌اش کمک می‌گیرد و موس کامپیوترش را حرکت می‌دهد تا نوشته‌هایش را در فیس بوک به اشتراک بگذارد.
او خودش را درفیس بوکش اینطور معرفی کرده: «کاملا ناتوان جسمی هستم، نه می توانم درست حرف بزنم و نه توان حرکت کردن دارم و تقریبا انجام هر کاری برایم غیر ممکن است. من شاعر هم هستم، دلنوشته هایم را به کمک تلفن همراه و با استفاده از دندانم می نویسم.»
مرضیه دهقان شاعر ناتوان کامل جسمی,مرضیه دهقان,عکس های مرضیه دهقان,فیس بوک مرضیه دهقان,شعر های مرضیه دهقان,معلول ناتوان کامل جسمی,مرضیه دختر معلول کامل جسمی
مرضیه عکس های زیادی هم از خودش در فیس بوک به اشتراک گذاشته،صورت آراسته پر از لبخندش وجه مشترک همه عکس‌های اوست،او در عکس صفحه اول فیسبوک خود نوشته است : یک شب به خدا گفتم چرا من ؟؟  خدا گفت تو چرا نه ؟
او می گوید،هر روز از صبح تا شب خوابم.تو خونه نمی تونم هیچ کاری بکنم، فقط می تونم با لب تاپ و با گوشیم،با دندان هام کار کنم، ولی یه پدر و مادرم عالی دارم … ۲۵سال واسم همه کار کردن خیلی دوسشون دارم
مادرش می‌گوید: من فکر نمی‌کنم که فیس بوک برای هیچ کس به اندازه مرضیه مفید بوده باشد.مرضیه واقعا اجتماعی است. خوشبختانه با این که از خانه بیرون نمی‌آید با افراد مختلف از طریق فیس بوک معاشرت می‌کند و خبر می‌گیرد. شعرهای دیگران را می‌خواند و شعرهایش را می‌گذارد.
مرضیه دهقان شاعر ناتوان کامل جسمی,مرضیه دهقان,عکس های مرضیه دهقان,فیس بوک مرضیه دهقان,شعر های مرضیه دهقان,معلول ناتوان کامل جسمی,مرضیه دختر معلول کامل جسمی
موقع به دنیا آمدن مرضیه، زایمان بسیار سختی داشتمTپزشکان بیشتر به فکر من بودند که جانم را حفظ کنند و مرضیه دچار کمبود اکسیژن شده بود.او را در دستگاه گذاشتند اما متاسفانه دستگاه الوده بوده و مرضیه دچار عفونت شد. تب شدید می‌کرد و مدام بیمارستان بستری می‌شد.
یک شب حین پاشویه از شدت تب زیاد تشنج شدیدی کرد و به کما رفت. در بیمارستان بودیم وسریع به او اکسیژن زدند و برگشت.وقتی حال عمومی‌ اش بهتر شد و به خانه رفتیم، دیدم گردن و دست و پایش مثل قبل نیست و مدام ول می‌شود.
یکی از شعر های خانوم دهقان :
خواستم فرامشت کنم دیدم نمیشه
چون شمع خاموشت کنم دیدم نمشه
دیوانه ی تو شد دلم ای عشق سوزان
هم خانه ی تو شد دلم ای عشق سوزان
آتش زدی بر دل ولی مرهم ندارم
میسوزم و از سوختن من غم ندارم

منبع: سایت گیزمیز، 5 بهمن 1394

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.