بریس توانبخشی انحراف جانبی ستون فقرات نوجوانان

Untitled-2بریس lyonnais با هدف توانبخشی انحراف جانبی ستون فقرات و افزایش تحدب ستون فقرات در ناحیه سینه ای نوجوانان در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی طراحی و ساخته شد.
به گزارش خبرنگار مهر، این بریس lyonnais در گروه ارتوپدی فنی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، طراحی و ساخته شد و برای اولین بار در ایران طی سه روز با هدف ارائه طرحی کارآمد و بومی سازی شده جهت درمان «کنسرواتیو اسکولیوز و کایفوز» نوجوانان طراحی شده است.
رضا وهاب کاشانی درباره این بریس یادآور شد: این بریس اصالتا فرانسوی است با توجه به اثر بخش بودن این بریس در زمینه های مورد استفاده و با توجه به مزایای آن نظیر، نامشخص بودن بریس در زیر لباس، تنظیم راحت آن طی فرآیند پی گیری، دوام و ثبات حین اعمال نیرو، این نوع بریس می تواند در بسیاری موارد جایگزین بریس میلواکی باشد.
وهاب کاشانی تاکید کرد: با توجه به ویژگی های این بریس، متد طراحی و ساخت بریس در کارگاه علمی – عملی که در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد، در اختیار کارشناسان و متخصصان ارتوز و پروتز قرار داده شد، تا درخواست کنندگان بیشتری از مزایای اثربخشی بریس lyon برخوردار شوند.
منبع: خبرگزاری مهر ؛ سایت کانون معلولین توانا، 16 دی 1394

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *