افتتاح بزرگترین مجتمع کارآفرینی ویژه معلولان شهر تهران

GalleryImages_12269مجتمع کارآفرینی رعد الغدیر ۴ با مشارکت بهزیستی و موسسه نیکوکاری رعد الغدیر و اشتغال بیش از صد توانخواه در محله شهید محلاتی شهر تهران افتتاح شد.
814501746_104553_11757596524869919365به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی کشور به نقل از تهران، «انوشیروان محسنی‌بندپی» معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم افتتاح بزرگترین مجتمع کارآفرینی در شهر تهران، گفت: بر اساس سیاست‌های راهبردی و برنامه‌های عملیاتی بهزیستی ارائه خدمات توانبخشی پزشکی، توانبخشی حرفه‌ای و مهارت‌آموزی را در راستای توانمندسازی معلولان در سرلوحه کار خود دارد.
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به شعار معلولیت تنها یک محدودیت است، افزود: نقص در اعضا با توجه به شایستگی‌ها، توانمندی‌ها و استعدادهایی که در جامعه معلولان وجود دارد مانع حضور و شکوفایی آنان در عرصه‌های اجتماعی، ورزشی، سیاسی و … نخواهد شد.
وی با اشاره به این که از 30 هزار معلول دانشجو و دانش آموز تحت حمایت سازمان بهزیستی 40 درصد آنان را نابینایان تشکیل می‌دهند، گفت: در سال 94 حدود 16 هزار و صد معلول توانسته اند به اشتغال برسند که این نشان دهنده ظرفیت بالای معلولان است و باید بستر و شرایط مناسب برای فعالیت آنان ایجاد شود
محسنی‌بندپی به اولویت این سازمان جهت کنترل شیوع معلولیت‌ها با استفاده از غربالگری و علوم پزشکی تشریح کرد: در جاهایی که معلولیت اجتناب‌پذیر است می‌توانیم با استانداردسازی خدمات و بکارگیری روش‌های علمی شرایط تردد و تحرک‌پذیری معلولان را برای حضور در جامعه و اشتغال ایجاد کنیم.
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور، تصریح کرد: یکی از سیاست‌های این سازمان حمایت از کارگاه‌ها و مجتمع‌های کارآفرینی در بعد جمعی و حمایت از طریق تسهیلات کارآفرینی در بعد فردی در زمینه اشتغال است .
یادآوری می‌شود، این مجتمع کارآفرینی در چهار کارگاه دوخت کت و شلوار، تهیه صبحانه سالم، فرش‌های چهل تیکه و آسباب بازی‌های رباتیک بیش از صد توانخواه را به اشتغال رسانده است.
منبع: سایت سازمان بهزیستی کشور، 18 آذر 1394

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.