فیلم “قصه یک مرد به جشنواره فیلم آلبا” راه یافت

مستند «قصه یک مرد» که زندگی موسس کانون معلولین توانا، مدیرعامل گروه بهداشتی فیروز و کارآفرین برتر کشوری را به نمایش کشیده است به جشنواره ی فیلم آلبای نیویورک راه پیدا کرد.
به گزارش پیک توانا: این فیلم که با نگاه به زندگی سیدمحمدموسوی، ساخته شده است، نشان می دهد که افراد دارای معلولیت نیازمند ترحم نیستند و می توانند به گونه ای در جامعه موفق باشند که در امر ایجاد اشتغال و استقلال بخشی، دستگیر دیگران نیز باشند.
این فیلم روایت زندگی سیدمحمد موسوی، کارآفرین برتر کشوری و فعال اجتماعی در حوزه ی معلولان کشور است که با حمایت روحی و معنویِ مادر خود نگاه متفاوتی به معلولیت پیدا می کند و با شروع انقلاب، تحصیلات خود را در آمریکا را رها کرده، به کشور باز می گردد و پس از جنگ وقتی احساس می کند در این زمینه انجام وظیفه کرده است؛ وارد حیطه ی صنعت می شود و اکنون بیش از ۶۰۰ شغل پایدار برای افراد دارای معلولیت ایجاد کرده است.
این مستند روایت گر تفکر نگرش صحیح به افراد دارای معلولیت و ایمان به توانمندی های آنهاست و نشان می دهد که افراد دارای معلولیت نه تنها سربار جامعه خود نیستند بلکه می توانند با فعالیت و اثرگذاری خود بار سنگینی را نیز از دوش جامعه بردارند.
“قصه یک مرد” در نخستین حضور جهانی خود در بخش مسابقه ی فیلم های کوتاه مستند، با ده فیلم از کشورهای مختلف جهان رقابت خواهد داشت. از اعضای هیئت داوران این جشنواره می توان به پاتریشیو گازمن گارگردان شیلیایی فیلم مطرح نوستالژی نور، سام اسمیت مستندساز، راشل اندرسون تصویربردار و عکاس، گائل گارسیا برنال بازیگر و فرانسیسکو گلدمن رمان نویس آمریکایی اشاره کرد.
این مستند پس از اکران در جشنواره ی ملی فیلم صنعت و فناوری و کسب جایزه ی بهترین کارگردانی، با راه یابی به بخش مسابقه جشنواره بین المللی فیلم آلبا؛ اکنون آماده ی اکران در نیویورک می شود.
مستند قصه ی یک مرد به کارگردانی عطا مهراد و سیاوش جمالی از ۲۶ تا ۲۸ اکتبر، در جشنواره ی فیلم آلبا در نیویورک اکران خواهد شد.

منبع: سایت کانون معلولین توانا، 20 مهر 1394

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *