دست رباتیک چاپی سه‌بعدی

دست رباتیک چاپی سه‌بعدی، برنده جایزه دایسون انگلیس

1440828373725_0سازنده بریتانیایی ارزانترین دست رباتیک چاپی سه‌بعدی جهان موفق به دریافت جایزه از بنیاد جیمز دایسون بریتانیا شد.
جوئل گیبارد، سازنده دست مصنوعی رباتیک در مورد اختراع جالب‌ توجه خود اظهارکرد: به کمک فناوری چاپ سه‌بعدی می‌توان اندام‌های آسیب‌دیده را اسکن کرده و اندام قابل حرکت را در کمتر از دو روز آماده کرد.
گیبارد در ادامه افزود: اسکن اندام مورد نظر تنها به کمک یک تبلت مجهز به حسگر اختصاصی در کمتر از چند دقیقه قابل انجام است و همچنین چاپ سه‌بعدی اندام مصنوعی مورد نظر حداکثر 40 ساعت طول خواهد کشید که در نهایت کلیه عملیات مونتاژ به حدود دو روز یا 48 ساعت زمان نیاز دارد و این در حالی است که شرکتهای مشابه، ساخت یک اندام مصنوعی را طی چند ماه انجام می‌دهند.
وی در مورد قیمت اندام‌های رباتیک خود گفت: امروزه اندام‌های رباتیک قابل کنترل با قیمتی بین 3000 تا 60 هزار پوند قابل عرضه هستند، البته این هزینه برای کودکان معلول بیشتر است چرا که آنها باید هر سال یک یا دو بار جهت تغییر سایز به ما مراجعه کنند. اما قیمت دست رباتیک Open Bionics تنها حدود 2000 پوند خواهد بود.
دست Open Bionics قادر به تشخیص حرکت ماهیچه‌ها از طریق حسگرهای تعبیه‌ شده است و عملکرد آن به شخص معلول اجازه می‌دهد تا حتی میزان فشار دست و حرکت‌های دلخواه خود را با انگشتان دست انجام دهد.
منبع: ایسنا، 7 شهریور 1394 ؛ سایت مجتمع رعد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *