معلم ورزش

معلم ورزش

منصوره ضیایی‌فر (روشندل)

در دوران تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان، زنگی به نام ورزش وجود داشت و به تبع معلم یا دبیر خاص خودش را نیز داشت. سال سوم ابتدایی بودیم که از همان روزهای اول به ما گفته شده بود که معلم ورزش از معلم بقیه دروس جداست. ما نیز به امید اینکه وجود یک معلم جدید را در کلاسمان تجربه می‌کنیم خوشحال بودیم. دو سه هفته اول گذشت، ولی معلم جدید ورزش به کلاس نیامد.
در یکی از روزهای پاییزی بود که خانم معلم به ما گفت بجه‌ها امروز زنگ آخر معلم ورزش‌تان سر کلاس حاضر می‌شود. سعی کنید به حرف‌های او کاملاً توجه کنید. ولی در مورد خصوصیات او به ما هیچ نگفت.
ما نیز خوشحال از اینکه با معلم جدید روبرو می‌شویم زنگ آخر مرتب و منظم سر میزمان نشستیم و منتظر آمدن معلم جدید شدیم. بالاخره با صدای در معلم وارد شد و ما برپا و برجا کردیم و ساکت و صامت منتظر سلام علیک معلم شدیم، ولی سکوت مطلق حاکم بود. خلاصه چند دقیقه‌ای منتظر نشستیم اما دریغ از یک حرف یا صدا. معلم حتی سلام و احوالپرسی هم با ما نکرد، بنابراین بچه‌ها شروع کردند از او سؤال پرسیدن. خانم اجازه … خانم ببخشید اسمتون چیه؟ او نیز با صدایی آرام و مبهم شروع کرد به حرف زدن ولی ما متوجه حرف‌هایش نمی‌شدیم. یکی از دوستان کم‌بینای ما که متوجه قضیه شده بود به ما گفت که بچه‌ها او ناشنواست. بهرحال به هر طریقی بود ما را به حیاط برد ولی هرچه می‌خواست به ما تفهیم کند چه نرمش و باز ی انجام دهیم، نمی‌توانست. در واقع نه ما می‌توانستیم با او ارتباط برقرار کنیم و نه او می‌توانست مطالبش را به ما بفهماند. البته ناگفته نماند که چندتا از بچه‌های شیطان کلاس، از این قضیه سوء استفاده می‌کردند و به شیطنت و بازیگوشی می‌پرداختند. همین معضل عدم برقراری ارتباط باعث شده بود که از او زیاد کتک بخوریم. یک ماهی به همین منوال گذشت تا اینکه روزی مشأله را با معلم دائم‌مان مطرح کردیم. خانم معلم خیلی ناراحت شد و موضوع را با مدیر در میان گذاشت. از هفته بعد، دیگر معلم ناشنوا به کلاس نیامد و خانم معلم، مربیگری ورزش ما را بر عهده گرفت.
آخر شما قضاوت کنید! مسئولین مدرسه با خودشان چه فکری کرده‌اند که برای یک گروه نابینا، معلم ناشنوا گذاشتند… !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *