جشنواره تشویق دانش آموزان ممتاز، یک حرکت نرم فرهنگی است

hadipoorمدیر عامل کانون معلولین توانا: جشنواره تشویق دانش آموزان ممتاز، یک حرکت نرم فرهنگی است
به گزارش پیک توانا: مدیرعامل کانون معلولین از استقبال بی نظیر دانش آموزان ممتاز در هفدهمین جشنواره ی تشویق دانش آموزان ممتاز خبر داد و گفت: جشنواره ی هفدهم از ۱۱ تا ۱۵ مرداد ماه برگزار خواهد شد.
«محمدرضا هادی پور» با بیان اینکه مسئولان استانی و کشوری در این جشنواره، مهمان کانون توانا خواهند شد گفت: استقبال مردمی از جشنواره ی امسال بسیار زیاد است و بیش از هزار و پانصد نفر در مجموعه شب های این جشنواره شرکت خواهند داشت.
وی همچنین تغییر نگرش جامعه نسبت به توانمندی های افراد دارای معلولیت، ترغیب دانش آموزان به درس خواندن، آشنا کردن مسئولان با دغدغه های معلولان و در نهایت اثبات توانایی های معلولان به جامعه را از مهم ترین اهداف این جشنواره دانست و گفت: جشنواره دانش آموزی، یک حرکت نرم فرهنگی است که در استان برگزار می شود.
عضو هیات مدیره ی کانون معلولین ادامه داد: دانش آموزان ممتاز امروز، مدیران موفق آینده خواهند بود و امسال با غنی کردن محتوای جشنواره تلاش کرده ایم تا نگاه عمیق تر و قوی تری در قشر دانش آموز ایجاد کنیم.
هادی پور تصریح کرد: جشنواره ی تشویق دانش آموزان ممتاز یکی از حرکت های فرهنگی، اجتماعی بی نظیری است که یک ان.جی.او برای اولین بار در کشور اقدام به برگزاری آن کرده است و در برگزاری آن هیچ کمک بلاعوضی از دولت یا سایر نهادها دریافت نکرده است.
وی با بیان اینکه کانون معلولین درخواست هر گونه کمک بلاعوض را مصادف با تخریب عزت و کرامت انسانی معلولان می داند ابراز داشت: مجموعه ی کانون توانا یکی از قوی ترین تشکل های فعال کشور در حوزه ی افراد دارای معلولیت است که تمام هزینه های خود را از ناحیه کارآفرینی و راه اندازی کارگاه های تولیدی تامین و درآمد حاصل را صرف امور فرهنگی و اجتماعی می کند.
مدیرعامل کانون معلولین با تاکید بر اینکه جشنواره ی دانش آموزی در آستانه ی رسیدن به اهداف خود قرار گرفته افزود: از اولین سال برگزاری این جشنواره تاکنون هزاران دانش آموز در آن شرکت کرده و تعداد زیادی از آنها درحال حاضر افراد موفق جامعه هستند.

karimiدبیر برگزاری جشنواره‌ی هفدهم: محدودیت تن، نمی‌تواند عامل بازدارنده‌ای در پیشرفت انسان باشد
به گزارش پیک توانا: دبیر برگزاری هفدهمین جشنواره‌ی تشویق دانش‌آموزان ممتاز، برگزاری این جشنواره را نتیجه‌ی تلاش چندماهه‌ی یک تیم قوی دانست و گفت: این جشنواره، انعکاس‌دهنده‌ی توانمندی‌های معلولان است
«مرضیه کریمی» با بیان اینکه دیگر دوره‌ی نگاه‌های ترحم‌برانگیز به معلولان تمام شده است افزود: جامعه باید بداند که افراد دارای معلولیت توانمندی‌های زیادی دارند و با داشتن تحصیلات، مهارت، تخصص و دانش نیازی به ترحم ندارند.
مدیر روابط‌عمومی کانون معلولین خاطر نشان ساخت: معلولان مانند سایر گروه‌های جامعه حقوقی دارند که دولت و نهادهای وابسته موظف به رعایت حقوق آنها هستند.
مرضیه کریمی از استقبال بی‌نظیر مردمی از جشنواره‌ی هفدهم یاد کرد و گفت: مردم قزوین همواره با آغوش باز به استقبال از برنامه‌های فرهنگی مجموعه‌ی کانون توانا آمده‌اند و با این حرکت خود نشان داده‌اند که برای معلولان و قابلیت‌های آنها جایگاه‌ بالایی قائل هستند.
وی تصریح کرد: جشنواره‌ی امسال از محتوای جالب و جذابی برخوردار است و معرفی معلولان موفق یکی از برجسته‌ترین بخش‌های این برنامه است که طی آن موفقیت‌های معلولان به مخاطبان معرفی می‌شوند تا به جامعه اثبات شود که محدودیت تن، نمی‌تواند عامل بازدارنده‌ای در پیشرفت انسان شود.
کریمی که سرپرستی تیم برگزار کننده‌ی جشنواره‌ی هفدهم را عهده‌دار است در ادامه از فعالیت‌های اعضای این تیم تشکر کرد و گفت: خوشبختانه امسال با تلاش و همدلی کمیته‌های مختلفِ جشنواره توانستیم ۳۰ تا ۴۰ درصد از هزینه‌های جشنواره را کاهش داده و در مقابل کیفیت برنامه‌ها را افزایش دهیم.
منبع: سایت کانون توانا، 11 مرداد 1394

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.