جدیدترین روش درمان معلولیت با استفاده از ایمپلنت

Untitled-12محققان موسسه ملی بهداشت آمریکا با استفاده روش غیر تهاجمی ایمپلنت یا کاشت دستگاه تحریک کننده نخاع موفق به درمان پنج مرد معلول شدند.
جدیدترین روش درمان معلولیت با استفاده از ایمپلنت
به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس، این پنج بیمار از کمر به پایین معلول بودند و امکان هیچ حرکتی برایشان وجود نداشت. این روش غیر تهاجمی با تحریک الکتریکی نخاع صورت گرفته و محققان معتقدند که با استفاده از آن می توان آسیب های نخاعی را درمان کرد و دیگر این بیماران محکوم به حبس ابد در خانه های خود نیستند.
بیماران فلجی که با استفاده از این روش درمان شده اند، قادر هستند پای خود را حرکت دهند و این اولین باراست که این اتفاق بدون عمل جراحی پیچیده رخ می دهد.
این روش با استفاده از یک دستگاه تحریک کننده به نام اپیدورال صورت می گیرد که باید در نخاع بیمار ایمپلنت شود.
بیمارانی که با استفاده از اپیدورال درمان شده اند، بیش از دو سال فلج بودند و اکنون قادرند پا، باسن و انگشتان خود را حرکت دهند.
پس از کاشت تحریک کننده در نخاع، بیماران به مدت ۱۸ هفته در جلسات درمانی ۴۵ دقیقه ای شرکت می کنند و در چهار هفته نهایی از یک دارو به نام بوسپیرن استفاده می کنند. این دارو عملکردی مشابه سروتونین دارد. این روش هیچ عارضه جانبی به دنبال ندارد.مدیر این پروژه سال گذشته نیز با استفاده از روشی مشابه، موفق به درمان چهار مرد معلول شد.
نتایج این تحقیقات در نشریه Neurotrauma منتشر شده است.
منبع: سایت کانون معلولین توانا، 10 مرداد 1394

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.