شنای نابینایان و کم بینایان

شنای نابینایان و کم بینایان

دریافت متن کامل مقررات شنا جانبازان و معلولین، نابینایان و کم بینایان (PDF)
رشته ورزشي شنا براي ورزشكاران نابينا و كم بينا به عنوان يكي از بهترين ورزش ها شناخته شده است ، به تجربه ثابت شده است كه كليه عزيزان نابينا و كم بينا در هر سني مي توانند در اين رشته ورزشي در سطوح رقابتي،تفريحي و در جهت سلامتي از آن به خوبي استفاده نمايند.
مسابقات شنا نابينايان و كم بينايان تحت نظر قوانين جهاني اين رشته كه توسط كميته جهاني تهيه گرديده ، برگزار (IBSA) شناي فدراسيون بين المللي ورزشهاي نابينايان و كم بينايان مي گردد .
اين قوانين تهيه گريده FINA بر اساس قوانين اصلي رشته ورزشي شنا كه توسط فدراسيون جهاني شنا است ، بنا نهاده شده و براي ورزشكاران نابينا و كم بينا سازگاري يافته است. درs11 و s13 و s12 مسابقات شنا نابينايان و كم بينايان كشور عزيزمان ايران در 3 كلاس پزشكي 1 كليه رشته هاي 20 گانه شنا و در 2 بخش بانوان و آقايان در دو گروه سني جوانان و بزرگسالان در 2 مسابقه قهرماني كشور (مسافت بلند و مسافت كوتاه) در طول سال برگزار مي گردد.
مربيان و سرپرستان اين ورزشكاران آنها را در مسابقات هدايت نموده و در طول مسابقات انفرادي و امدادي به عنوان چشم شناگر عمل مي نمايد .اين عزيزان به كمك چوب بلندي كه سر آن را با جسمي نرم پوشانده و ايمن نموده اند به صورت بسيار دقيق در هنگام رسيدن شناگران به انتهاي استخر با هماهنگي قبلي با زدن ضربه اي به بدن شناگر او را از رسيدن به انتهاي استخر آگاه به صورت معمول همراهان و يا مربيان ورزشكاران هستند كه (Tapper) مي كنند .چوب زنها با تمرينات بسيار زياد و ايجاد هماهنگي با شناگران مي توانند اين كار را انجام دهند.
در حال حاضر در كشور عزيزمان در بيشتر استانهاي كشور ورزشكاران خانم و آقا در رشته شنا در حال فعاليت هستند كه هر ساله در مسابقات قهرماني كشور، ترنمنت هاي بين المللي و مسابقات قاره اي و جهاني شركت مي نمايند .
انجمن شنا نابينايان و كم بينايان كشور با استفاده از نيرو هاي متخصص همو اره در حال تلاش براي افزايش سطح اين رشته ورزشي در كشور و كسب موفقيت در عرصه هاي بين المللي است و اميدوار است تا اين رشته ورزشي عاملي براي افزايش تحرك و سلامتي براي كليه عزيزان نابينا و كم بينا درسراسر كشور باشد.

منبع: سایت فدراسیون ورزش های نابینایان و کم بینایان، 7 آذر 1391

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *