مدیر دفتر فرهنگ معلولین در اداره کل فرهنگی سازمان بهزیستی کشور

مدیر دفتر فرهنگ معلولین در اداره کل فرهنگی سازمان بهزیستی کشور

جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای سیدمهدی سیدمحمدی رئیس محترم اداره فرهنگی و مشاور عالی سازمان بهزیستی از مدیریت دفتر فرهنگ معلولین دعوت فرمودند تا خدمتشان باشیم. روز یکشنبه به تاریخ 14 تیر 1394 ساعت 9 صبح به دفتر ایشان رسیدیم. ایشان نخست از تولیدات علمی فرهنگی و خدمات دفتر تشکر کردند به ویژه از بانی همه این کار‌ها جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای سیدجواد شهرستانی تشکر خاص نمودند.
آنگاه آقای محمد نوری مدیر دفتر گزارشی از کارها عرضه کرد و خط‌مشی دفتر را که پرداختن به اولویت‌های فرهنگی با رویکرد اطلاع‌رسانی است، توضیح داد. سپس درباره ضرورت تأسیس بانک جامع اطلاعات معلولین گفت‌وگو شد.
آقای علی نوری به عنوان معاون دفتر درباره پیشرفت بانک اطلاعات توضیحاتی ارائه نمود. جناب آقای سیدمحمدی در مورد بانک اطلاعات معلولین، علاوه بر اینکه آن را بسیار مطلوب و ضروری توصیف کرد، گفت: سازمان و بخش فرهنگی از هرگونه مساعدت دریغ نمی‌ورزد و امکانات و داشته‌های سازمان را در این جهت باید بسیج کنیم تا زودتر به نتیجه برسد.
درباره کتاب «راهنمای فیلم معلولیت، فیلم های فارسی» که توسط دفتر فرهنگ معلولین در حال انتشار است بحث و تبادل نظر شد و قرار شد برای نهایی سازی جلد دوم آن که گزارش فیلم های خارجی است با اداره فرهنگی هکاری دو جانبه ای به وجود آید. همچنین برای تهیه اصل فیلم های درباره معلولین و تجهیز کتابخانه فیلم معلولان طرحی آماده شود.
سپس درباره کتاب «حقوق معلولان: سیر تحول قانون گذاری معلولین در ایران» که در دفتر تدوین شده گفت‌وگو شد و آقای سید محمدی گفت: خوب است بخش‌های مرتبط به بهزیستی بیشتر کار شود و قوانین بهزیستی هم کاملاً معرفی شود.
قرار شد این کتاب توسط کارشناسان اداره فرهنگی مطالعه و جلسه دیگری ظرف دو هفته آینده داشته باشیم.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.